Lietuvos rinktinė į šį turnyrą atvyko be kelių komandos lyderių. Rinktinei negali padėti „Leicester City" nariai puolėjas Simonas Stankevičius ir Tomas Dombrauskis, saugai Vykintas Slivka (Turino „Juventus"), Deimantas Petravičius („Nottingham Forest") bei Skirmantas Rakauskas (NFA).

Be šių svarbių žaidėjų mūsiškiams nesisekė organizuoti atakas. Azerbaidžano komandai, kuri praėjusiame U-17 čempionato atrankos cikle buvo įveikusi ir kroatus, geriau sekėsi atakuoti ir 30 min. pavyko išsiveržti į priekį po tikslaus smūgio baudos aikštelėje.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovai įmušė dar kartą, o netrukus galėjo pelnyti 11 metrų baudinį, tačiau jį atrėmė vartininkas Marius Suvaizdis. Deja, po vartininko klaidos 60 min. Azerbaidžanas padidino savo pranašumą.

Mūsiškiai po šalto dušo atsigavo 62 min., kai dešiniuoju kraštu prasiveržęs Donatas Šėgžda smūgiavo tiksliai. Dar po dviejų minučių 11 metrų baudinį realizavo Gabrielius Judickas. Lietuviai turėjo ir šansą rezultatą išlyginti, tačiau po baudos smūgio du mūsiškių smūgius į tuščius vartus blokavo gynėjai.

Įvarčius į nugalėtojų vartus įmušė Donatas Šėgžda (62 min.) ir Gabrielius Judickas (64 min. iš 11 m baudinio), o lietuvių vartininkas Marius Suvaizdis antrojo kėlinio pradžioje sugebėjo atremti 11 m baudinį.

"Pirmajame kėlinyje sužaidėme labai prastai. Taip blogai dar nebuvome žaidę. Antrajame kėlinyje praleidome dar vieną apmaudų įvartį, klydo vartininkas, bet jis taip pat atmušė ir baudinį. Galėjome ir išlyginti rezultatą, bet pritrūko sėkmės. Praleidome per daug įvarčių. Turėsime sunkiai dirbti, kad ateityje to išvengtume", - po dvikovos spaudos konferencijoje sakė Lietuvos U-18 rinktinės treneris Antanas Vingilys.

Antrąsias A grupės rungtynes pirmadienį lietuviai žais su Ukrainos ekipa, kuri šeštadienio dvikovą su Čekijos komanda baigė lygiosiomis 3:3.

Rungtynių preliminari statistika:

Azerbaidžanas - Lietuva 3:2 (1:0).

Įvarčiai: 30, 48 min. ir 60 min. (Azerbaidžanas); 62 min. Donatas Šėgžda, 64 min. Gabrielius Judickas (11 m.).

Lietuva U-18: Marius Suvaizdis; Julius Aleksandravičius, Aivaras Meškinis (90+1 min. Benas Spietinis), Rolandas Baravykas, Justas Raziūnas, Erikas Skripkinas (33 min. Lukas Ankudinovas), Tadas Lekeckas, Gabrielius Judickas (89 min. Donatas Stulga), Lukas Pangonis (90 min. Domantas Šimkus), Donatas Šėgžda, Darius Kazubovičius (65 min. Lukas Pupšys). Atsarginiai: Edgaras Jonaitis, Julius Meištininkas.