Rezultatyvių puolėjų konkurencija

Optimizmo prieš artėjančias rungtynes su Lichtenšteinu suteikia trijų rinktinės puolėjų sportinė forma. Savaitgalį vykusiose klubų rungtynėse Artūras Rimkevičius pelnė keturis įvarčius Lietuvos čempionate, Tomas Danilevičius – tris Italijos „Serie B“ pirmenybėse, o Tadas Labukas du kartus pasižymėjo Latvijos pirmenybėse.

Rinktinės kapitonas T. Danilevičius pirmose atrankos rungtynėse su Slovakija nebuvo šimtu procentų fiziškai pasirengęs, todėl liko tarp atsarginių. Šį kartą rinktinės senbuvis tikino esąs patenkintas savo fizine forma.

„Tikėkimės, kad neišmušėme visų įvarčių klubuose ir kažką pasilikome rinktinei“, - pusiau juokais kalbėjo T. Danilevičius. - Faktas tas, kad negalėsime skųstis žaidybine praktika. Pasiruošę ne tik puolėjai, bet ir visa komanda. Rungtynėms rengiamės labai rimtai“.

Iki šiol abejas atrankos rungtynes rinktinės gretose starto sudėtyje pradėjo puolėjas Darvydas Šernas. Vis dėlto jam pastaruoju metu sunkiai sekasi Lubino „Zagłębie“ klubo sudėtyje, tad dėl savo vietos teks rimtai pakovoti ir su kitais puolėjais.

Pastaraisiais metais rinktinės rungtynėse dažniausiai po keitimo pasirodantis T. Labukas teigė, kad konkurencija tarp puolėjų tik išeis į naudą.

„Kuo daugiau žaidėjų gali įmušti, tuo geriau Lietuvos rinktinei. Treneris turi didesnį pasirinkimą ir daugiau paramos nuo atsarginių suolo. Tai pliusas komandai“, - kalbėjo Rygos „Skonto“ ekipos puolėjas.

Įvarčių per sezoną rekordą Lietuvos čempionate šiemet pagerinęs A. Rimkevičius pripažino, kad rinktinės strategui Csaba Laszlo puolėjų sportinė formą užmynė galvosūkį.

„Treneriui bus rimtas galvos skausmas - ką pasirinkti. Parodėme, kad galime mušti įvarčius. Manau, kad turime aukšto lygio žaidėjų. Tikiu, kad viskas bus gerai ir pasieksime rezultatą“, - sakė A. Rimkevičius.

Daugiausiai dėmesio skyrė taktikai

Trečiadienį Bad Viorishofene ir toliau pliaupė lietus, tad futbolininkams teko treniruotis permirkusioje aikštėje. Nepaisant to, beveik pusantros valandos trukusiose pratybose futbolininkai padirbėjo produktyviai.

Rinktinės vyriausiasis treneris Cs. Laszlo daugiausiai akcentavo taktinius aspektus.

„Turime nemažai informacijos apie varžovus ir svarbu tai perteikti žaidėjams“, - aiškino specialistas. - Treniruotėje jie parodė susikaupimą ir pasitikėjimą savo jėgomis“.

Laisvu metu Cs. Laszlo taip pat skyrė laiko ir individualiems pokalbiams.

„Kalbėjausi su žaidėjais atskirai, nes svarbu pasiruošti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Svarbu išklausyti jų problemas ir nuomonę, ką galime padaryti geriau“.

Ketvirtadienį ryte rinktinė iš Bad Viorishofeno autobusu išvyko į Lichtenšteiną, kur surengs treniruotę prieš penktadienio rungtynes. Penktadienio dvikovą nuo 20 val. 25 min. tiesiogiai transliuos „Lietuvos ryto“ televizija.