FC „Liverpool“ namuose 2:3 (1:0) nusileido italų „Udinese“ ekipai, vienas iš Italijos čempionato lyderių „Napoli“ išvykoje net 0:3 (0:2) neatsilaikė prieš „PSV Eindhoven“ vyrus, o praėjusių metų turnyro finalininkai Bilbao „Athletic“ futbolininkai svečiuose 1:3 (0:2) turėjo pripažinti Prahos „Sparta“ atstovų pranašumą.
Pirmą pergalę H grupėje pasiekė vartininko Giedriaus Arlauskio atstovaujama Kazanės „Rubin“ komanda. Ji 2:0 (1:0) nugalėjo Belgrado „Partizan“ ekipą. Lietuvis nebuvo registruotas mačui.
J grupėje Romos „Lazio“ klubas su Mariumi Stankevičiumi 1:0 (0:0) įveikė „NK Maribor“ žaidėjus. Mūsiškis nebuvo registruotas dvikovai.
Visi rezultatai:
A grupė
Machačkalos „Anži“ 2 - 0 Berno „Young Boys“
62' [1 - 0' Samuel Eto'o (11 m)
90' [2 - 0] Samuel Eto´o
FC „Liverpool“ 2 - 3 „Udinese“
23' [1 - 0] Jonjo Shelvey
46' [1 - 1] Antonio Di Natale
70' [1 - 2] Sebastian Coates (į savo vartus)
72' [1 - 3] Giovanni Pasquale
75' [2 - 3] Luis Suarez
1. | Machačkalos "Anži" (Rusija) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | 4 |
2. | "Udinese" (Italija) | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | 4 |
3. | "Liverpool" (Anglija) | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:5 | 3 |
4. | Berno "Young Boys" (Šveicarija) | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:7 | 0 |
B grupė
Koimbros „Academica“ 1 - 1 Tel Avivo „Hapoel“
47' [1 - 0] Salim Cisse
90' [1 - 1] Omer Damari
Madrido „Atletico“ 1 - 0 Plzeno „Viktoria“
90' [1 - 0] Cristian Rodriguez
1 | Atletico | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | 6 |
2 | Viktoria | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | 3 |
3 | Academica | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
4 | Hapoel | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | 1 |
C grupė
„Marseille“ 5 - 1 Limasolio AEL
22' [0 - 1] Edwin Ouon
42' [1 - 1] Rod Fanni
61' [2 - 1] Lucas
76' [3 - 1] Loic Remy
90' [4 - 1] Andre-Pierre Gignac
90' [5 - 1] Loic Remy
Monchengladbacho „Borussia“ 2 - 4 Stambulo „Fenerbahce“
18' [1 - 0] Luuk de Jong
25' [1 - 1] Cristian
40' [1 - 2] Raul Meireles
71' [1 - 3] Dirk Kuyt
74' [2 - 3] Igor de Camargo
87' [2 - 4] Cristian
1 | Marseille | 2 | 1 | 1 | 0 | 7:3 | 4 |
2 | Fenerbahce | 2 | 1 | 1 | 0 | 6:4 | 4 |
3 | Monchengladbach | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
4 | AEL Limassol | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:5 | 1 |
D grupė
„Club Brugge“ 2 - 0 „Maritimo“
57' [1 - 0] Carlos Bacca
71' [2 - 0] Bjorn Vleminckx
„Newcastle United“ 3 - 0 „Bordeaux“
16' [1 - 0] Sammy Ameobi
40' [2 - 0] Enrique (į savo vartus)
49' [3 - 0] Papiss Cisse
1 | Newcastle | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | 4 |
2 | Bordeaux | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | 3 |
3 | Club Bruges | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:4 | 3 |
4 | Maritimo | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:2 | 1 |
E grupė
„Molde“ 2 - 0 „Stuttgart“
58' [1 - 0] Jo Inge Berget
88' [2 - 0] Daniel Chima
Bukarešto „Steaua“ 1 - 0 „Kobenhavn“
82' [1 - 0] Stefan Nikolič
1 | Steaua | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 4 |
2 | Kopenhagen | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 3 |
3 | Molde | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | 3 |
4 | Stuttgart | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
F grupė
Solnos AIK 2 - 3 Dnepropetrovsko „Dnipro“
5' [1 - 0] Helgi Valur Danielsson
41' [1 - 1] Nikola Kalinič
45' [2 - 1] Henok Goitom
74' [2 - 2] Vitalij Mandziuk
83' [2 - 3' Jevgenij Selezniov
„PSV Eindhoven“ 3 - 0 „Napoli“
19' [1 - 0] Jeremain Lens
41' [2 - 0] Dries Mertens
52' [3 - 0] Marcelo
1 | Dnipro | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:2 | 6 |
2 | PSV | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | 3 |
3 | Napoli | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | 3 |
4 | AIK | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:7 | 0 |
G grupė
„Basel“ 2 - 2 „Genk“
10' [0 - 1] Jelle Vossen
38' [0 - 2] Jelle Vossen
71' [1 - 2] Marco Streller (11 m)
85' [2 - 2] Marco Streller
„Videoton“ 3 - 0 Lisabonos „Sporting“
15' [1 - 0] Vinicius Souza
21' [2 - 0] Filipe Oliveira
35' [3 - 0] Nemanja Nikolič
1 | Genk | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:2 | 4 |
2 | Videoton | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
3 | Basel | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 2 |
4 | Sporting | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:3 | 1 |
H grupė
Baku „Neftči“ 1 - 3 Milano „Inter“
10' [0 - 1] Philippe Coutinho
30' [0 - 2] Joel Chukwuma Obi
42' [0 - 3] Marko Livaja
53' [1 - 3] Nicolas Canales
Kazanės „Rubin“ 2 - 0 Belgrado „Partizan“
45' [1 - 0] Gokdeniz Karadeniz
48' [2 - 0] Aleksandr Riazancev
1. | Milano "Inter" (Italija) | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:3 | 4 |
2. | Kazanės "Rubin" (Rusija) | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | 4 |
3. | Baku "Nefči" (Azerbaidžanas) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | 1 |
4. | Belgrado "Partizan" (Serbija) | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:2 | 1 |
I grupė
Kirijat Šmonos „Hapoel“ 3 - 4 „Lyon“
7' [1 - 0] Shimon Abuhatzira
17' [1 - 1] Gueida Fofana
22' [1 - 2] Luciano Monzon
31' [1 - 3] Anthony Reveillere
51' [2 - 3] Lior Levi
66' [3 - 3] Shimon Abuhatzira
90' [3 - 4] Gueida Fofana
Prahos „Sparta“ 3 - 1 Bilbao „Athletic“
26' [1 - 0] Tomas Zapotocny
41' [2 - 0] Bekim Balaj
56' [3 - 0] Josef Husbauer (11 m)
73' [3 - 1] Oscar De Marcos
1 | Lyon | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:4 | 6 |
2 | Sparta | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | 3 |
3 | Ironi Kiryat | 2 | 0 | 1 | 1 | 4:5 | 1 |
4 | Athletic | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
J grupė
Romos „Lazio“ 1 - 0 „Maribor“
62' [1 - 0] Ederson
76' Jovan Vidovič („Maribor“) raudona kortelė
Atėnų „Panathinaikos“ 1 - 1 Londono „Tottenham Hotspur“
35' [0 - 1] Michael Dawson
77' [1 - 1] Jose Verdu Toche
1. | Romos "Lazio" (Italija) | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | 4 |
2. | "NK Maribor" (Slovėnija) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:1 | 3 |
3. | "Tottenham Hotspur" (Anglija) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1:1 | 2 |
4. | Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | 1 |
K grupė
Charkovo „Metalist“ 2 - 0 Vienos „Rapid“
66' [1 - 0] Edmar
80' [2 - 0] Ribeiro Cleiton Xavier
90' Guido Burgstaller (Vienos „Rapid“) raudona kortelė
Trondheimo „Rosenborg“ 0 - 1 Lėverkuzeno „Bayer 04“
76' [0 - 1] Stefan Kiessling
1 | Metalist | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:0 | 4 |
2 | Bayer | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | 4 |
3 | Rosenborg | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 3 |
4 | Rapid | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 0 |
L grupė
„Hannover-96“ 2 - 1 Valensijos „Levante“
10' [0 - 1] Michel (11 m)
21' [1 - 1] Szabolcz Huszti (11 m)
49' [2 - 1] Didier Konan Ya
9' Karim Haggui („Hannover-96“) raudona kortelė
„Helsingborgs“ 2 - 2 Enšedės „Twente“
7' [1 - 0] Nikola Djurdjič
43' [2 - 0] Nikola Djurdjič
74' [2 - 1] Rasmus Bengtsson
88' [2 - 2] Douglas
1 | Hannover 96 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | 4 |
2 | Levante | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 3 |
3 | Twente | 2 | 0 | 2 | 0 | 4:4 | 2 |
4 | Helsingborg | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
* * *
UEFA Europos lygos grupių varžybų metu 48 komandos 12-oje grupių kovoja iš viso dėl 24 kelialapių į kitą etapą.
Šių metų turnyre dalyvauja net aštuoni ankstesni čempionai - tarp jų ir praėjusiame sezone triumfavęs Madrido „Atletico“ klubas.
2012 metais Bukarešte vykusiame finale Madrido „Atletico“ net 3:0 (2:0) pranoko kitą Ispanijos komandą - Bilbao „Athletic“.
2013 metų UEFA Europos lygos turnyro finalas vyks gegužės 15 dieną Amsterdamo „ArenA“ stadione.