Kaip ir praėjusiame sezone, vyks ir ir NEBL "Iššūkio taurės" (Challenge Cup) varžybos, kuriose dalyvaus 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes.

Rugsėjo pabaigoje prasidėsiančiame čempionate 18 komandų iš 13 valstybių rungtyniaus A ir B grupėse. Šiaulių "Šiaulių" krepšininkų varžovais A grupėje bus "Ventspils" (Latvija), Stokholmo "Human Rights" (Švedija), Kopenhagos "Magic Great Danes" (Danija), "Pepinster" (Belgija), Birmingemo Pertempt Bullets" (Anglija), Kijevo "Kyiv"(Ukraina), Vokietijos "Mitteldeutscher" bei Rusijos "Samara"(Rusija) klubai.

Alytaus "Alita" B grupėje jėgas išmėgins su Talino "Kalev" (Estija), Espo "Honka" (Suomija), Viurcburgo "S.Oliver" (Vokietija), Varšuvos "Polonia"(Lenkija), Ukrainos "Odesa", Gardino "Grodno-93" (Baltarusija), Rygos "Skonto" bei Kelno "Rhein Energy Cologne" (Vokietija) krepšininkais.

Šiauliečiai pirmąsias rungtynes spalio 1 dieną namie žais su "Ventspils", o Alytaus krepšininkai spalio 8 dieną savo aikštėje susitiks su Espo "Honka".

Likusios devynios NEBL čempionato pirmojo etapo ekipos žais Pietų grupėje - Izmyro "Karsyaka", Ankaros TED (abu - Turkijos), Novi Sado "Vojvodina", Belgrado "Radnički" (abu - Jugoslavijos), Rišon Lezijono "Maccabi" (Izraelis), Skopjės "Rabotnički" (Makedonija), Sofijos "Levski", Jambolo "Yambolgas" (abu - Bulgarijos) ir Salonikų "Aris" (Graikija).

Keturios pajėgiausios kiekvienos grupėse komandos (iš viso 12) pateks į antrąjį NEBL čempionato etapą. 2002 metų pradžioje praėjusio sezono NEBL čempionas Permės "Ural Great", Maskvos CSKA (abu - Rusijos), "London Towers" (Anglija) ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas".

16 antrojo etapo klubų bus suskirstyti į keturias grupes. Sužaidus du ratus - po mačą savo ir varžovo arenoje - grupių nugalėtojai iškart pateks į finalo ketverto turnyrą, kurį planuojama organizuoti gegužės pradžioje.

2001-2002 metų NEBL čempionate atsisakė dalyvauti LKL čempionas Kauno "Žalgiris", o Maskvos CSKA galutinai apsispręs kitos savaitės pradžioje.

Pasak NEBL komisaro Šarūno Marčiulionio, "Žalgiris" pageidavo išskirtinių sąlygų, kurių lyga komandai nesuteikė.

Nauju pagrindiniu NEBL rėmėju tapo alaus darykla "Kalnapilis".

Trečiąjį sezoną iš eilės NEBL rungtynes transliuos Baltijos televizija. Pirmoji transliacija - spalio 1 dieną iš Šiaulių, kur vietos "Šiauliai" žais su Latvijos čempionu "Ventspils" klubu.