Rumunai svečiuose sutriuškino Andoros ekipą 5:1 ir surinko 9 taškus.

II grupėje pirmauja po 4 taškus po dvejų rungtynių turinčios Gruzijos ir Ukrainos komandos, III grupėje į priekį išsiveržė slovakai, po Lichtenšteino sutriuškinimo 7:0 surinkę 7 taškus po 3 rungtynių.

Toje pačioje grupėje rungtyniaujantys estai po dviejų pergalių patyrė fiasko 0:4 Portugalijoje, nors iki 75 min. rezultatas buvo 0:0.

Tuo tarpu latviai pelnė pirmuosius tris taškus, po dramatiškos kovos svečiuose nugalėję Liuksemburgo komandą 4:3. Nors 62 min. šeimininkai pirmavo 3:2, du latvių įvarčiai per porą minučių sužlugdė jų viltis iškovoti netikėtą pergalę.

IV grupėje net keturios ekipos surinko po 4 taškus - Šveicarija, Airija, Prancūzija ir Izraelis.

V grupėje į pirmąją vietą iškopė Italija, svečiuose kukliai 1:0 nugalėjusi Moldovą ir surinkusi 6 taškus iš tiek pat galimų.

VI grupės lyderiais tapo po 4 taškus pelnę austrai ir anglai, o VII grupėje pirmi kol kas žengia lietuviai.

VIII grupės pirmąją poziciją "okupavo" kroatai, svečiuose įveikę švedus 1:0 ir iškovoję abi įmanomas pergales.

Trečiadienio rungtynių statistika ir grupių lentelės.

I grupė

Andora - Rumunija 1:5 (1:3). Marc Pujol (28-iš 11 m); Florin Cernat (1), Daniel Pancu (5, 83), Marius Niculae (16, 70). Pašalintas Ildefons Lima (Andora, 80). Andora la Vela. 900 žiūrovų.

Armėnija - Suomija 0:2 (0:1). Mikael Forssell (24), Aleksej Eremenko (67). Jerevanas. 30 000.

Olandija - Čekija 2:0 (1:0). Pierre van Hooijdonk (33, 84). Amsterdamas. 48 000.

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Rumunija33009:39
2.Suomija32016:26
3.Makedonija21014:23
4.Olandija11002:03
5.Čekija10010:20
6.Armėnija20020:50
7.Andora20021:80

II grupė

Kazachstanas - Ukraina 1:2 (1:1). Andrej Karpovič (35); Oleksij Belik (15), Ruslan Rotan (90+1). Almaty. 24 500.

Gruzija - Albanija 2:0 (1:0). Aleksandr Iašvili (15), Georgij Demetradze (90). Pašalintas Elvin Beqiri (Albanija, 80). Tbilisis. 22 000.

Graikija - Turkija 0:0. Atėnai. 33 000.

II grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Gruzija21103:14
2.Ukraina21103:24
3.Albanija21012:33
4.Turkija20201:12
5.Danija10101:11
6.Graikija20111:21
7.Kazachstanas10011:20

III grupė

Liuksemburgas - Latvija 3:4 (1:2). Gordon Braun (10), Alphonse Leweck (55), Manuel Cardoni (62); Maris Verpakovskis (4), Mihails Zemlinskis (40-iš 11 m), Eric Hoffmann (65-į savo vartus), Andrejs Prohorenkovs (67). Liuksemburgas. 1500.

Slovakija - Lichtenšteinas 7:0 (2:0). Robert Vittek (15, 59, 81-iš 11 m), Miroslav Karhan (42), Szilard Nemeth (84), Marek Mintal (85), Radoslav Zabavnik (90). Bratislava/ 5620.

Portugalija - Estija 4:0 (0:0). Cristiano Ronaldo (75), Helder Postiga (84, 90+2), Pedro Pauleta (87). Leirija. 27 000.

III grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Slovakija321011:27
2.Portugalija22006:06
3.Estija32016:56
4.Latvija21014:53
5.Rusija10101:11
6.Liuksemburgas30034:110
7.Lichtenšteinas20021:90

IV grupė

Farerų salos - Prancūzija 0:2 (0:1). Ludovic Giuly (32), Djibril Cisse (73). Pašalintas Patrick Vieira (Pracncūzija, 56). Torshaunas. 6000.

Izraelis - Kipras 2:1 (0:0). Yossi Benayoun (64), Walid Badir (74); Michael Konstantinou (58). Tel Avivas. 17 000.

Šveicarija - Airija 1:1 (1:1). Hakan Yakin (17); Clinton Morrison (9). Bazelis. 28 000.

IV grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Šveicarija21107:14
2.Airija21104:14
3.Prancūzija21102:04
4.Izraelis21102:14
5.Kipras20021:50
6.Farerų salos20020:80

V grupė

Norvegija - Baltarusija 1:1 (1:0). Vidar Riseth (39); Vitalij Kutuzov (78). Oslas. 25 272.

Moldova - Italija 0:1 (0:1). Alessandro Del Piero (32). Pašalintas Serghei Dadu (77). Kišiniovas. 25 000.

Škotija - Slovėnija 0:0. Glazgas. 38 278.

V grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Italija22003:16
2.Slovėnija21103:04
3.Baltarusija10101:11
4.Škotija10100:01
5.Norvegija20112:31
6.Moldova20020:40

VI grupė

Foto: EPA-ELTA

Austrija - Azerbaidžanas 2:0 (2:0). Martin Stranzl (23), Roland Kollmann (44). Viena. 26 400.

Lenkija - Anglija 1:2 (0:1). Maciej Zurawski (48); Jermain Defoe (37), Arkadiusz Glowacki (58-į savo vartus). Chožuvas. 30 000.

Velsas - Šiaurės Airija 2:2 (1:2). John Hartson (32), Robert Earnshaw (75); Jeff Whitley (10), David Healy (21). Pašalinti Michael Hughes (Šiaurės Airija, 9), Robbie Savage (Velsas, 9), David Healy (Šiaurės Airija, 21). Kardifas. 63 500.

VI grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Austrija21104:24
2.Anglija21104:34
3.Lenkija21014:23
4.Velsas20203:32
5.Azerbaidžanas20111:31
6.Š.Airija20112:51

VII grupė

Foto: EPA-ELTA

Lietuva - San Marinas 4:0 (1:0). Edgaras Jankauskas (18, 50), Tomas Danilevičius (65), Andrius Gedgaudas (90+1). Kaunas. 5000.

Bosnija ir Hercegovina - Ispanija 1:1 (0:0). Elvir Bolic (74); Vicente (66). Zenica. 15 000.

VII grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Lietuva21105:14
2.Serbija ir Juodkalnija11003:03
3.Belgija10101:11
3.Bosnija ir Hercegovina10101:11
3.Ispanija10101:11
6.San Marinas20020:70

VIII grupė

Švedija - Kroatija 0:1 (0:0). Dario Srna (63). Geteborgas. 40 023.

Vengrija - Islandija 3:2 (0:1). Zoltan Gera (63), Sandor Torghelle (75), Imre Szabics (80); Eidur Gudjohnsen (40), Indridi Sigurdsson (78). Budapeštas. 8000.

VIII grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Kroatija22004:06
2.Švedija21017:13
3.Bulgarija11003:13
4.Vengrija21013:53
5.Islandija20023:60
6.Malta10010:70

Į pasaulio futbolo pirmenybes kelialapius iškovos grupių nugalėtojai bei dvi geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos, o likusios šešios antrosios ekipos atkrintamosiose varžybose kovos dėl dar trijų kelialapių.