Pirmąjį susitikimą panevėžiečiai prieš savaitę namuose laimėjo 1:0 ir puoselėjo viltis išsaugoti teigiamą rezultatą Tel Avive. Tačiau net keturi tikslūs aikštės šeimininkų smūgiai po gynėjų klaidų įrodė akivaizdų „Hapoel“ pranašumą.

Pirmąjį įvartį 37-ą minutę pelnė Elroy'us Cohenas, 53-ą min. pasižymėjo Omeras Damari, 81-ąją – Toto Tamuzas, o 90-ą min. tašką padėjo Mahranas Lala.

Europos lygos turnyro burtai Monake bus traukiami jau šį penktadienį.

Rungtynės

„Ekrano“ sudėtis: Emilijus Zubas, Dainius Gleveckas (69 min. Aurimas Vertelis), Ignas Dedura, Mantas Samusiovas, Andrius Jokšas, Ramūnas Radavičius, Marko Andjelkovič (79 min. Mauro Alonso), Aurimas Kučys, Giedrius Tomkevičius, Andrius Velička (58 min. Adama Fofana), Uchenna Umeh.

„Hapoel“: Edel Apoula, Bevan Fransman, Walid Badier, Elroy Cohen (74 min. Salim Toama), Omer Damari (86 min. Mahran Lala), Shay Abutbul, Roei Gordana (86 min. Abbas Mahmmoud), Gal Shish, Iyad Khutaba, Nosa Igiebor, Toto Tamuz.

Aikštės šeimininkams kamuolio kontrolė priklausė nuo pirmųjų minučių, o ekraniečiai palankų rezultatą saugojo itin sutankintomis pajėgomis prie savo vartų. 9-ą minutę pavojingą baudos smūgį atliko Sh. Abutbulas – kamuolys skriejo prie pat „Ekrano“ vartų virpsto.

Tačiau panevėžiečiai neužsidarė aklingoje gynyboje – 20-ą min. A. Velička tolimu smūgiu tikrino varžovų vartų sargo budrumą. Vos po kelių minučių E. Zubas nesunkiai atrėmė varžovo spyrį.

23-ą min., po dar vieno pavojingo „Ekrano“ išpuolio, „Hapoel“ baudos aikštelės ribose it pakirstas krito U. Umeh, tačiau mačo arbitras pražangos neįžvelgė.

Tel Avivo komanda ir toliau spaudė Lietuvos klubo futbolininkus, keletą kartą svečius gelbėjo patikimas E. Zubo žaidimas, tačiau ilgai „brendęs“ įvartį į „Ekrano“ vartus galiausiai krito.

37-ą min. po gražios kombinacijos bent trys „Hapoel“ žaidėjai aplenkė ekraniečių gynėjus ir po perdavimo iš krašto kamuolį į vartus tiksliai nukreipė E. Cohenas.

Kėlinio pabaigoje „Ekranas“ mėgino kontratakuoti ir arti tikslo buvo U. Umeh, pasiuntęs kamuolį per pusmetrį šalia vartų.

„Hapoel“ futbolininkai trokštamą rezultatą pasiekė antrojo kėlinio pradžioje. 53-ą min. prie „Ekrano“ vartų spurtavęs O. Damari aplenkė oponentus ir, sulaukęs tikslaus perdavimo iš krašto, netrukdomas nuginklavo E. Zubą – 0:2.

Svečių bėdos tuo nesibaigė – 57-ą min. greitai startavęs raumenį pasitempė A. Velička. Jį aikštėje pakeitė Adama Fofana.

65-ą min. pavojingą laisvą smūgį atliko Sh. Abutbulas, kurio galingai smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinio ir virpsto sandūrą.

68-ą min. po sumaišties į „Ekrano“ vartus krito trečiasis įvartis, tačiau jis buvo neįskaitytas dėl nuošalės. Iškart po šio epizodo svečiai suskubo į ataką ir „uždirbo“ vos pirmąjį kampinį per mačą. Vis dėlto pavojingesnės atakos sukurti panevėžiečiams nepavyko.

Netrukus „Ekraną“ keletą kartų gelbėjo E. Zubas, vieną po kito atrėmęs netrukdomai smūgiavusių varžovų išpuolius. Tačiau 81-ą min. ir jis neišgelbėjo Lietuvos ekipos. Sėkmingai prasiveržęs T. Tamuzas tiksliu šūviu išsklaidė visas svečių viltis – 0:3.

90-ą minutę dar vieną gynybos spragą išnaudojo aikštėje po keitimo pasirodęs M. Lala. Perdavimo iš krašto sulaukęs „Hapoel“ futbolininkas nesustodamas galva pelnė ketvirtąjį įvartį – 0:4.