Lietuvos čempionas „Ekranas“ ketvirtame etape susitiks su Izraelio vicečempionu Tel Avivo „Hapoel“ klubu. Rungtynės rugpjūčio 18 d. vyks Panevėžyje, o 25 d. - Tel Avive. Nugalėtojai pateks į pagrindines – Europos lygos grupių varžybas.

Iš penkių galėjusių „Ekranui“ atitekti varžovų, panevėžiečiams atiteko bene silpniausias. Burtai „Ekranui“ į varžoves galėjo lemti Londono „Tottenham Hotspur“, Bilbao „Athletic“, Maskvos „Spartak“ ar Salonikų PAOK komandas.

Daugelis Lietuvos futbolo gerbėjų komentuoja, kad „Ekranui“ su burtais šiemet sekasi, kaip niekad. Čempionų lygos atrankos etape jam teko rungtis su Maltos „Valletta“, vėliau su Baltarusijos BATE – irgi bene silpniausiomis komandomis iš galimų varžovių.

Tiesa ir „silpnoji“ BATE įrodė, kad už „Ekraną“ yra stipresnė.

„Iškart po burtų traukimo vertinti varžovą sunku. Ištraukėme komandos vardą, kuris mums beveik nieko nesako. Tos ekipos visai nepažįstame. Burtai toks dalykas. Dabar svarstyti, kuris varžovas būtų buvęs palankesnis ar su kuo būtų naudingiau susitikti, nėra prasmės. Tą gali daryti futbolo sirgaliai. Visų pirma pradėsime ieškoti, kaupti informaciją apie klubą, po truputį ruoštis artėjančioms rungtynėms. Šie dalykai rūpi labiausiai“ -, taip iškart po UEFA Europos lygos burtų traukimo kalbėjo „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

"Hapoel“ taip pat yra poros su „Ekranu“ favoritas. Apie Lietuvos čempionų galimybes patekti į Europos lygos grupinį etapą, kalbėjomės su E. Varnu, R. Beniušiu, I. Zelmiku ir treneriu Raimondu Žutautu.

E.Varnas nudžiugo

Puolėjas E. Varnas 2003-2005 metais žaidė Kfar Sabos „Maccabi“ bei Ramat Gano „Hakoah Amidar“ komandose. Dabar atstovauja „Ekranui“. Šiuo metu, tiesa, jis gydosi gegužės mėnesį gautą sunkią traumą. Su „Hapoel“ klubu E. Varnas tikrai nežais. Be futbolo jam teks praleisti dar kelis mėnesius.

Sužinojęs, kad „Ekranas“ žais su „Hapoel“ ekipa, E. Varnas nudžiugo.

„Labai neblogai, kad žaisim su „Hapoel“. Iš tų komandų, kokias galėjome gauti – tai geriausias variantas,“ – sakė jis.

Tačiau konkretizuoti „Hapoel“ stipriąsias ir silpnąsias puses „Ekrano“ futbolininkas atsisakė.

„Aš nežinau dabartinės situacijos „Hapoel“ komandoje ir dėl to negaliu pasakyti, ko ji verta. Žinau, kad neseniai jie žaidė Europos lygos grupės turnyre. Tada jiems vadovavo man pažįstamas treneris, pas kurį aš treniravausi Izraelyje,“ – kalbėjo E. Varnas.

„Hapoel“ klubas Europos lygos grupių etape žaidė ne kartą. Pastarą sykį – pernai.

Tačiau E. Varnas išliko optimistiškas, kalbėdamas apie jo komandos draugų galimybes.

„Aš manau, kad su „Hapoel“ klubu galima žaisti. Ir kad galima laimėti šį etapą. Mano nuomone, šitas varžovas tikrai nebus stipresnis negu BATE,“ – kalbėjo puolėjas.

R.Beniušis „Ekrano“ nelaidojo

Vienos pagrindinių „Ekrano“ varžovių Lietuvos A lygoje Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Ričardas Beniušis prieš pernai vasarą ateidamas į Marijampolės klubą, pusmetį rungtyniavo Raananos „Hapoel“ ekipoje. Panevėžyje gimęs futbolininkas, nelaidojo „Ekrano“ vilčių.

„Aš galvoju, kad visada yra galimybių. Nors didelis techninis pranašumas yra Izraelio komandos pusėje. Bet taktiškai mes esame žymiai stipresni. Teko man žaisti su „Hapoel“ ekipa ir galiu pasakyti, kad „Ekranui“ įmanoma su juo kovoti“, – įsitikinęs „Sūduvos“ puolėjas.

Jis labiau, negu patį „Hapoel“ futbolininkų žaidimą, akcentavo Izraelio karščius.

„Vienintelis minusas „Ekranui“ dėl tokių burtų, kad Izraelio komandos varžovus „ima“ ištverme karštyje. Tas karštis - baisus. Nuvažiuosi, suprakaituosi 40 laipsnių karštyje ir gali nesuprasti, kaip čia tokiu oru bėgti,“ - kalbėjo R. Beniušis.

Jis mano, kad „Ekranas“ jau yra žaidęs su ne silpnesne komanda.

„Hapoel“ ir BATE būtų labai panašaus lygio komandos. Vienų vieni privalumai ryškesni, kitų – kiti. Vis dėl to BATE būtų truputį stipresnė“.

I.Zelmikas nebuvo optimistas

Mažiau optimistiškas buvo Gargždų „Bangos“ gynėjas I. Zelmikas. Jis kartu su R. Beniušiu žaidė Raananos „Hapoel“ komandoje. Gargždiškis mano, kad „Ekrano“ vienintelė galimybė – didelė sėkmė.

„Ekranas“ gavo parankiausią varžovą. Bet šiame etape silpnų komandų jau nėra. „Hapoel“ – labai stiprus varžovas ir lengva nebus. Nors futbole daug kas priklauso ir nuo sėkmės ir rungtynės gali visaip pasisukti,“ – kalbėjo „Bangos“ gynėjas.

Kaip ir R. Beniušio, I. Zelmiko neramino Artimųjų rytų klimatas.

„Žaisti Izraelyje bus daug sunkiau negu namuose. Tenai „Hapoel“ futbolininkai bus užsidegę pasirodyti prieš savo gerbėjus. Jiems padės ir oras, kuris tikrai kitoks, negu čia,“ – kalbėjo futbolininkas.

R.Žutautą neramina aklimatizacija

„Žinau, kaip atrodo „Hapoel“ klubas, - tvirtino Lietuvos rinktinės strategas R. Žutautas. - „Ekranui“ Bus labai sunku. Nors kažkiek šansų jis turi. Jų visados yra“.

R. Žutautas, būdamas futbolininku, kelis metus nuo 1999-ų iki 2003-ių praleido Haifoje, kur atstovavo vietos „Maccabi“ komandai.

„Jeigu vertinti pagal tuos varžovus, kurie galėjo tekti – gavom vieną iš silpniausių,“ – pripažino rinktinės treneris.

Jis irgi mano, kad panevėžiečiams bus sunku aklimatizuotis Izraelyje.

„Kai „Ekranas“ nuvažiuos tenai, tegu tikisi kokių 37 laipsnių karščio ir 90 proc. drėgmės. Pabandykime įsivaizduoti, kaip lietuvis tenai kvepuos? O varžovai tai prie tokio oro pripratę,“ – vaizdžiai apie Tel Avivo klimato sąlygas pasakojo R. Žutautas.

Jis mano, kad „Ekranui“ teko stipriausias varžovas iš visų, su kuriais Panevėžio komanda šiemet susitiko.

„Hapoel“ klubas bus pajėgesnis varžovas, negu BATE. Vis dėlto Izraelio pirmenybės yra stipresnės, negu Baltarusijos. Beveik kiekvienais metais žydų klubai žaidžia ir Čempionų ir Europos lygų grupėse,“ – kalbėjo R. Žutautas apie Izraelio futbolo lygį.

Treneris tikino, kad tas žydų žaidimo lygis pastaraisiais laikais kyla.

„Izraelio klubai labai paaugo, žaidžia technišką futbolą, jų futbolininkai labai gerai žaidžia individualiai. Tiesa, „Hapoel“ šiemet yra šiek tiek silpnesnis, negu pernai. Jie pardavė keletą gerų žaidėjų. Bet aš abejoju, kad „Ekranas“ pajėgs juos įveikti. Na, nebent sužaisti čia lygiomis, o tenai – lygiomis ir baudinių loterijoje...“ – svarstė R. Žutautas.

Lietuvos klubai Europos taurėse su Izraelio komandomis yra susitikę tris kartus. 1997 metais tuometinėje UEFA Taurių laimėtojų taurės turnyre Vilniaus „Žalgiris" namuose su Ber Ševos „Hapoel" ekipa sužaidė 0:0, o išvykoje po pratęsimo apmaudžiai pralaimėjo 1:2.

1999 metais Kauno FBK „Kaunas" UEFA taurės turnyre svečiuose pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi" klubui 1:3, o namuose atsirevanšavo nepakankamai - 2:1. Po dvejų metų „Žalgiris" UEFA taurėje tai pačiai „Maccabi" komandai pralaimėjo du kartus - 0:6 ir 0:1.