Jis aplankė dvejas rungtynes: 19 val. Kaune prasidėjusį Tauragės „Tauro“ ir „ADO den Haag“ bei 21 val. startavusį Marijampolės „Sūduvos“ ir „Elfsborg“ mačus.

Tauragiškiai ir Marijampoliečiai žaidė Europos lygos antrojo atrankos etapo pirmuosius susitikimus. Nei vieniems, nei kitiems nepavyko namų rungtynių laimėti. „Tauras“ Kaune pralaimėjo 2:3, o „Sūduva“ Marijampolėje sužaidė 1:1.

„Tauras“ pirmavo ir 1:0 ir 2:1, bet rungtynių pabaigoje ne tik paleido iš rankų pergalę, bet ir lygiąsias, žaisdamas prieš dešimtį varžovų. 55-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas „Den Haag“ futbolininkas Filipas Lukšikas.

Ilgą laiką vienas kitam įvarčio įmušti negalėjo „Sūduva“ ir „Elfsborg“. Vis dėlto rungtynėms einant į pabaigą įvartį pelnė svečiai, o likus žaisti porai minučių Ričardas Beniušis rezultatą išlygino.

„Jeigu lyginčiau rungtynes, pagal tai, ką mačiau, panašu, kad „Sūduva“ ir „Tauras“ – skirtingo lygio komandos, - kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas. - „Tauro“ pirmas kėlinys buvo kur kas lėtesnis, Marijampolėje iš kart krito į akis ir greitis, ir lygis.“

R. Žutautas buvo linkęs daugiau kalbėti apie rungtynes Marijampolėje. Ir tai suprantama, treneris matė jas visas, o ir patiko jos jam labiau, nei pirmasis Kauno rungtynių kėlinys.

„„Sūduvoje“ mačą pradėjo puolėjas Žygalovas ir sužaidė labai gerai. Ir centras sužaidė neblogai, ir gynėjai – tvarkingai, - gyrė sūduvius rinktinės strategas. - „Sūduva“ tikrai turėjo progų įvarčiui. Net, sakyčiau, - daugiau nei jos varžovai.“

Abiem Lietuvos klubams namuose praleidus įvarčių ir nelaimėjus, tapo aišku, kad per atsakomąsias rungtynes, tikintis patekti į kitą etapą, nepakaks vien gintis. „Sūduvai“ būtinas bent jau vienas įvartis Švedijoje, „Taurui“ – ne mažiau, kaip du Olandijoje.

Tačiau R. Žutautas nemano, kad tai gali būti neišsprendžiama problema lietuviams. Bent jau „Sūduvos“ atžvilgiu, rinktinės vyr. treneris – optimistas.

„Be jokių abejonių, bent jau „Sūduva“ šansų turi, - įsitikinęs strategas. - Kaip bežaistum, vis vien susikursi 3-4 pusproges. Tik reikia jas išnaudoti. O kam išnaudoti yra. Kai į „Sūduvą“ atėjo Žygalovas, pajuto konkurenciją ir Lukšys, ir Beniušis.“