Ši JAV sportininkė nesėkmės skonio nebuvo patyrusi nuo 1997 metų. Per tą laiką ji laimėjo visus 47 finalinius bėgimus.

Paskutinį kartą M.Jones takelį paliko nugalėta 1997-ųjų rugsėjį, kai nusileido garsiai Jamaikos sprinterei Merlene Ottey.

29 metų Ž.Pintusevič-Block pirmadienį distanciją įveikė per 10,82 sek.

Prastai startavusi triskart Sidnėjaus olimpiados čempionė 25 metų M.Jones atsiliko 0,03 sek. Trečiąją vietą užėmė graikė Ekaterini Thanou - 10,91 sek.

Ukrainietė aplenkė M.Jones ir pusfinalio bėgime. Jų laikas šio etapo varžybose - atitinkamai 10,94 ir 10,95 sek.

Užvakar amerikietė pralaimėjimą sutiko garbingai ir pasveikino Ž.Pintusevič-Block su čempionės titulu.

"Nenugalimųjų nėra. Ji daug dirbo ir nusipelnė pergalės. Žana bėgo nuostabiai", - varžovei komplimentų negailėjo M.Jones.

JAV sprinterė mano, kad nesėkmė 100 m distancijoje padės jai labiau susikoncentruoti bėgant 200 m.

Ž.Pintusevič-Block, kuri ištekėjusi už savo agento dabar gyvena Jungtinėse Valstijose, 1997 metais pasaulio čempionate Atėnuose laimėjo 200 m bėgimą, o perpus trumpesnėje distancijoje M.Jones nusileido 0,02 sek.

Tada ukrainietė iškart po finišo pamanė, kad tapo nugalėtoja, ir pradėjo bėgti garbės ratą. Tik sužinojusi oficialius rezultatus ji iš nevilties sukniubo ant kelių.

Šįkart Ž.Pintusevič-Block vėl puolė ant kelių, tačiau iš nuostabos, kad pavyko iškovoti stulbinančią pergalę.

"Aš beveik laimėjau 1997 metais. Visada prisimenu, kaip tada jaučiausi. Pagaliau mano svajonė išsipildė. Iki šiol negaliu tuo patikėti. Laimėti labiausiai prestižinį 100 m bėgimą daug svarbiau nei 200 m", - teigė sprinterė.

Sidnėjaus olimpiadoje Ž.Pintusevič-Block 100 m bėgime buvo penkta, o 200 m - aštunta. Tada 100 m distancijoje nuo M.Jones ji atsiliko net 0,45 sek.

"Šie siaubingi rezultatai sukrėtė ir kartu įkvėpė mane daugiau treniruotis", - pridūrė ukrainietė.

Artėjančią naktį, 4 val. Lietuvos laiku, disko metimo finalo varžybas pradės geriausias Lietuvos lengvaatletis Virgilijus Alekna.

Lietuvis be vargo įveikė atrankos barjerą (65 m 22 cm). Tiek jis numetė pirmuoju bandymu. Įsitikinęs, kad lengvai pateks į finalą, V.Alekna daugiau nerungtyniavo.

Pasak Lietuvos rinktinės trenerio Alekso Stanislovaičio, V.Alekna nutarė neeikvoti jėgų. Jo rezultatas tarp 26 dalyvių buvo trečias.

Už finalo borto liko 41 metų Romas Ubartas. Nusviedęs įrankį 61 m 49 cm, jis neprasimušė tarp 12 geriausių ir užėmė 14-ąją vietą.

Atliekant paskutinį mėginimą R.Ubarto mestas diskas kliudė sektoriaus tinklą.

Geriausią atrankos rezultatą pasiekė vokietis Larsas Riedelis (68 m 26 cm). Atletas šį sezoną ilgai gydėsi traumą, tačiau, atrodo, sugebėjo į pasaulio čempionatą atvykti puikios formos.

Didžiausias netikėtumas - amerikiečio Johno Godinos bei vengro Roberto Fazekaso pasitraukimas iš tolesnių varžybų.

J.Godina, kuris šį sezoną diską numetė 67 m 66 cm, Edmontone įrankį nusviedė 57 m 19 cm.

R.Fazekasas, kuris šįmet kartą įveikė V.Alekną, buvo neatpažįstamas - 53 m 73 cm. Vengras šį sezoną yra pasiekęs net 68 m 9 cm.