10-ą minutę „Barcelona“ į priekį išvedė Xavi Hernandezas, 18-ą minutę skirtumą padvigubino Pedro Rodriguezas, 55-ą ir 58-ą minutėmis varžovų triuškinimą pratęsė Davidas Villa, o 90-ą min. tašką susitikime padėjo Jeffrenas Suarezas.

Mače netrūko peštynėmis vos nevirtusių aistrų. Pirmojo kėlinio viduryje žaidėjai puolė aiškintis santykių, kai Cristiano Ronaldo pastūmė „Barcelona“ strategą Josepą Guardiolą, o rungtynių pabaigoje „Real“ gynėjas Sergio Ramosas švaistėsi kumščiais savo draugų Ispanijos rinktinėje Carleso Puyolio ir X. Hernandezo adresu.

„Real“ futbolininkai varžovų teritorijoje nelaimi jau trejus metus nuo 2007-ųjų gruodžio, o paskutinį kartą oponentus įveikė irgi senokai – 2008-ųjų gegužę savajame „Santiago Bernabeu“ stadione Madrido futbolininkai triumfavo 4:1.

„Barcelona“ laimėjo penkis paskutinius „El Clasico“ mačus.

Komandų sudėtys:

„Barcelona“: Victor Valdes, Dani Alves, Carles Puyol, Gerard Pique, Eric Abidal, Xavi Hernandez (87 min. Seydou Keita), Sergio Busquets, Andres Iniesta, Pedro Rodriguez (87 min. Jeffren Suarez), Lionel Messi, David Villa (76 min. Bojan Krkič).

„Real“: Iker Cassilas, Sergio Ramos, Pepe, Ricardo Carvalho, Marcelo (60 min. Alvaro Arbeloa), Sami Khedira, Xabi Alonso, Angel Di Maria, Mesut Ozil (46 min. Lassana Diarra), Cristiano Ronaldo, Karim Benzema.

Rungtynės

Katalonų klubo futbolininkai jau pirmosiomis minutėmis spaudė varžovus ir sėkmingai išnaudojo šlapią veją, stengdamiesi kaip galima dažniau smūgiuoti vartų link. 6-ą ir 7-ą minutėmis Lionelis Messi ir Dani Alvesas siuntė kamuolį į vartų virpstą.

Aktyvus ir greitas žaidimas puolime „Barcelona“ komandai dividentus nešė jau 10-ą minutę. Andresas Iniesta tiksliu perdavimu sureagavo į spurtuojantį Xavį Hernandezą, o šis iš pradžių persimetė kamuolį per varžovų gynėją ir save, o tada pasiuntė jį į vartų tinklą – 1:0.

„Real“ futbolininkai ieškojo greito atsakymo – jau po kelių minučių savo ekipą gelbėjo Barselonos klubo vartininkas Victoras Valdesas, atremdamas Angelio Di Maria smūgį.

„Barca“ atlaikė keletą minučių varžovų spaudimo ir netrukus smogė oponentams dar kartą. Davidas Villa sėkmingai driblingavo kamuoliu Madrido komandos baudos aikštelėje, parideno jį skersai vartų, o neužtikrintais Ikero Cassilaso bei „Real“ gynėjų veiksmais pasinaudojo Pedro Rodriguezas, užbaigęs ataką – 2:0.

Aistros aikštėje augo – nervų nesutramdė „Real“ žvaigždė Cristiano Ronaldo. Portugalas pamėgino greičiau atimti į užribį išlėkusį ir į „Barcelona“ stratego Josepo Guardiolos rankas patekusį kamuolį, bet treneris sviedė šį atgal į aikštę. Įniršęs futbolininkas pastūmė J. Guardiolą, sukeldamas didelį „Barcelona“ žaidėjų nepasitenkinimą

A. Iniesta papriekaištavo C. Ronaldo, o šis atsakė nustumdamas varžovo ranką. Tai sukėlė dar didesnį „Barcelona“ žaidėjų įniršį, vartus palikęs V. Valdesas piktai mėgino paauklėti „Real“ lyderį ir netrukus aikštės viduryje stumdėsi beveik visi abiejų komandų žaidėjai.

Vis dėlto futbolininkams pavyko patiems greitai numalšinti įsiplieskantį incidentą, o arbitras apsiribojo geltonomis kortelėmis C. Ronaldo ir V. Valdesui. Abu žaidėjai po kelių epizodų jau šypsenomis palydėjo tarpusavio kontaktą prie „Barcelona“ vartų.

Pirmojo kėlinio pabaigoje abi komandos skyrė daugiau dėmesio tikslesniems veiksmams gynyboje, o pavojingumų išsiskyrė tik tolimi C. Ronaldo ir L. Messi smūgiai bei Ricardo Carvalho, pademonstravęs alkūnės tvirtumą varžovų atakų lyderiui.

Antrojo kėlinio pradžioje po gražaus L. Messi driblingo „Real“ gynėjai vos spėjo blokuoti D. Villos smūgį į vartus. 52-ą min. X. Hernandezas pasiuntė kamuolį į vartų išorinę pusę.

„Barcelona“ žaidėjų atakos vėl ritosi viena po kitos ir netrukus „Camp Nou“ susirinkę aistruoliai sprogo džiaugsmingomis emocijos. 55-ą min. ant nuošalės ribos balansavęs D. Villa gavo puikų L. Messi perdavimą ir akimirksniu pasiuntė kamuolį į „Real vartus, o vos po kelių minučių Ispanijos rinktinės puolėjas dar vienu įvarčiu pratęsė svečių triuškinimą – 4:0.

Triuškinanti persvara nenumalšino „Barcelona“ žaidėjų apetito. Aikštės šeimininkai ir toliau pranoko svečius atakų veržlumu, o kuro į katalonų klubo puolimo mašinos variklį dar daugiau įpylė 76-ą minutę D. Villą pakeitęs Bojanas Krkičius.

Tik pasirodęs aikštėje jaunasis futbolininkas triskart iš eilės atsidūrė atakų smaigalyje, o pavojingiausiame jo išpuolyje nuo dar vieno pažeminimo „Real“ išgelbėjo tik gera I. Cassilaso reakcija.

Vėliau žaidimas aprimo, svečiai susitaikė su likimu ir tašką susitikime padėjo „Barcelona“ saugas Jeffrenas, „uždaręs“ B. Krkičiaus perdavimą iš krašto – 5:0.

Jau per teisėjo pridėtą laiką aikštėje kilo dar vienas aistrų pliūpsnis. Vėluodamas gynyboje Sergio Ramosas be skrupulų grubiai į kojas atakavo L. Messi ir prieš save išvydo raudoną kortelę bei susilaukė aršios „Barcelona“ žaidėjų reakcijos. Susierzinęs gynėjas atsakė šiurkščiai – kumštelėjo Carlesą Puolį taip, kad šis nusirito šalin, o palikdamas aikštę dar ir stumdėsi su X. Hernandezu.

Statistika

„Barcelona“ – Madrido „Real“ 5:0

„Barcelona“: Xavi Hernandez (10 min.), Pedro Rodriguez (18 min.), David Villa (55 ir 58 min.), Jeffren Suarez (90 min.).

90-ą min. iš aikštės išvytas Sergio Ramos („Real“).

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Barcelona 13 11 1 1 38-8 34
2. Real 13 10 2 1 33-11 32
3. Villarreal 13 8 3 2 26-12 27
4. Espanyol 13 8 1 4 15-15 25
5. Valencia 13 7 3 3 19-13 24
6. Mallorca 13 6 3 4 15-13 21
7. Atletico 13 6 2 5 22-17 20
8. Sevilla 13 6 2 5 20-22 20