Šeimininkai puikiai pradėjo dvikovą ir išsiveržė į priekį sužaidus vos 8 minutes, kai Josipas Šimuničius baudos aikštelėje pargriovė Aaroną Lennoną, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Frankas Lampardas.

Netrukus pirmojo įvarčio autorius atliko puikų perdavimą Stevenui Gerrardui, kuris padvigubino pranašumą. Tačiau tai tebuvo pradžia - 57-ą minutę F. Lampardas galva trečią kartą nuginklavo vartininką Vedraną Runje, o 73-ą minutę ketvirtą įvartį įmušė S. Gerrardas.

Kiek vėliau Eduardo sušvelnino santykį, bet po vartininko klaidos Wayne'as Rooney atstatė keturių įvarčių pranašumą.

Į Pietų Afriką vyks ir Europos čempionai ispanai, trečiadienio vakarą namie 3:0 nugalėję mūsų kaimynus estus.

Ilgai varžovus spaudę šeimininkai savo tikslą pasiekė 33-ą minutę, kai po kelių tikslių perdavimų iššokęs praktiškai vienas prieš vartininką pasižymėjo saugas Cescas Fabregasas.

Besibaigiant dvikovai persvarą padvigubino Santi Cazorla, o prieš pat finalinį teisėjo švilpuką sirgalius trečią kartą pradžiugino po keitimo aikštėje pasirodęs Juanas Manuelis Mata.

Itin svarbią pergalę iškovojo ir į trečią vietą 1 grupės turnyrinėje lentelėje pakilo Portugalija, išvykoje 1:0 nugalėjusi Vengriją.

Vienintelį įvartį šiame mače 10-ą minutę galva po Deco perdavimo įmušė gynėjas Pepe.

Tašką iš Serbijos parsiveš Prancūzijos rinktinė, išplėšusi lygiąsias 1:1 Belgrade.

Pasaulio vicečempionų situacija komplikavosi jau 10-ą minutę, kai už pražangą prieš Nikolą Žigičių iš aikštės buvo pašalintas vartininkas Hugo Llorisas, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Nenadas Milijasas.

Bet Raymond'o Domenecho auklėtiniai išvengė pralaimėjimo - įvartį dar pirmajame kėlinyje įmušė veteranas Thierry Henry.

Tiesa, serbai išliko pirmoje grupės vietoje ir Prancūziją lenkia saugia 4 taškų persvara.

Kituose 7-os grupės mačuose Lietuvos rinktinė sensacingai 1:2 pralaimėjo Farerų saloms, o austrų mačas su rumunais baigėsi taikiai 1:1.

Šansus iškopti į pasaulio čempionatą išsaugojo latviai, antroje grupėje namuose sužaidę lygiosiomis 2:2 su Šveicarijos komanda.

Trečiadienio rezultatai:

1 grupė:

Malta 0 - 1 Švedija

81' [0 - 1] Ian Azzopardi

Albanija 1 - 1 Danija

40' [0 - 1] Nicklas Bendtner
51' [1 - 1] Erjon Bogdani

Vengrija 0 - 1 Portugalija

10' [0 - 1] Pepe

1 grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

Izraelis 7 - 0 Liuksemburgas

9' [1 - 0] Elianiv Barda
15' [2 - 0] Aviram Barochian
21' [3 - 0] Elianiv Barda
44' [4 - 0] Elianiv Barda
58' [5 - 0] Omer Golan
63' [6 - 0] Ben Sahar
84' [7 - 0] Ben Sahar

Latvija 2 - 2 Šveicarija

43' [0 - 1] Alexander Frei
61' [1 - 1] Aleksandrs Cauna
75' [2 - 1] Vitalis Astafjevs
80' [2 - 2] Eren Derdiyok

Moldova 1 - 1 Graikija

33' [0 - 1] Theofanis Gekas
90' [1 - 1] Valeriu Andronic

Čekija 7 - 0 San Marinas

28' [1 - 0] Milan Baros
44' [2 - 0] Milan Baros
45' [3 - 0] Milan Baros (iš 11 metrų baudinio)
47' [4 - 0] Vaclav Sverkos
66' [5 - 0] Milan Baros
86' [6 - 0] Tomas Necid
90' [7 - 0] Vaclav Sverkos

82' iš aikštės pašalintas Simone Bacciocchi (San Marinas)
89' Vaclav Sverkos (Čekija) nerealizavo 11 metrų baudinio

Šiaurės Airija 0 - 2 Slovakija

15' [0 - 1] Stanislav Sestak
67' [0 - 2] Filip Holosko

Slovėnija 3 - 0 Lenkija

12' [1 - 0] Zlatko Dedic
45' [2 - 0] Milivoje Novakovic
62' [3 - 0] Valter Birsa

Lichtenšteinas 1 - 1 Suomija

74' [0 - 1] Jari Litmanen (iš 11 metrų baudinio)
75' [1 - 1] Michele Polverino

Velsas 1 - 3 Rusija

36' [0 - 1] Igor Semšov
54' [1 - 1] James Collins
71' [1 - 2] Sergej Ignaševič
90' [1 - 3] Roman Pavliučenka

Vokietija 4 - 0 Azerbaidžanas

14' [1 - 0] Michael Ballack (iš 11 metrų baudinio)
55' [2 - 0] Miroslav Klose
65' [3 - 0] Miroslav Klose
70' [4 - 0] Lukas Podolski

50' iš aikštės pašalintas Samir Abbasov (Azerbaidžanas)

Armėnija 2 - 1 Belgija

23' [1 - 0] Hovhannes Goharyan
52' [2 - 0] Sargis Hovsepyan
90' [2 - 1] Igor de Camargo

Bosnija ir Hercegovina 1 - 1 Turkija

4' [0 - 1] Emre Belozoglu
25' [1 - 1] Sejad Salihovic

Ispanija 3 - 0 Estija

33' [1 - 0] Cesc Fabregas
82' [2 - 0] Santi Cazorla
90' [3 - 0] Juan Manuel Mata

Andora 1 - 3 Kazachstanas

15' [0 - 1] Sergej Chižinčenka
28' [0 - 2] Ruslan Baltijev
34' [0 - 3] Sergej Chižinčenka
69' [1 - 3] Oscar Sonejee

Anglija 5 - 1 Kroatija

7' [1 - 0] Frank Lampard (iš 11 metrų baudinio)
17' [2 - 0] Steven Gerrard
59' [3 - 0] Frank Lampard
67' [4 - 0] Steven Gerrard
72' [4 - 1] Eduardo
78' [5 - 1] Wayne Rooney

Farerų salos 2 - 1 Lietuva

15' [1 - 0] Suni Olsen
23' [1 - 1] Tomas Danilevičius (iš 11 metrų baudinio)
35' [2 - 1] Arnbjorn Hansen

Rumunija 1 - 1 Austrija

54' [1 - 0] Gheorghe Bucur
82' [1 - 1] Franz Schiemer

Serbija 1 - 1 Prancūzija

13' [1 - 0] Nenad Milijas (iš 11 metrų baudinio)
31' [1 - 1] Thierry Henry

9' iš aikštės pašalintas Hugo Lloris (Prancūzija)
90' iš aikštės pašalintas Danko Lazovic (Serbija)

Juodkalnija 1 - 1 Kipras

59' [1 - 0] Mirko Vucinic (iš 11 metrų baudinio)
65' [1 - 1] Yannakis Okkas

Italija 2 - 0 Bulgarija

11' [1 - 0] Fabio Grosso
40' [2 - 0] Vincenzo Iaquinta

Škotija 0 - 1 Olandija

82' [0 - 1] Eljero Elia

Norvegija 2 - 1 Makedonija

2' [1 - 0] Thorstein Helstad
25' [2 - 0] John Arne Riise
79' [2 - 1] Boba Grncarov