Nė viena komanda nerungtyniaus stipriausios sudėties, nemažai abiejų ekipų futbolininkų pakviesti į savo šalių rinktines, greičiausiai, vėl bus suteikta galimybė jaunesniems žaidėjams. Į Lietuvos rinktinę iškviesti saugai Linas Pilibaitis, Kęstutis Ivaškevičius, gynėjas Irmantas Zelmikas, į Senegalo rinktinę pakviestas Pascalis Mendy.

Latvijos rinktinės strategas Aleksandras Starkovas į šalies rinktinę rengtis mačams su Šveicarija ir Izraeliu pakvietė penkis "Ventspils" futbolininkus: vartininką Andrį Vaniną, gynėjus Denisą Kačanovą, Igorį Savčenkovą, saugą Vladimirą Kolesničenką ir puolėją Andrejų Budriką.

Pirmasis susitikimas Kaune baigėsi lygiosiomis 1:1, tada vienintelį įvartį kauniečiams po rikošeto pelnė Nerijus Valskis. Nulinių lygiųjų "Kaunui" neužteks, todėl Lietuvos čempionams Latvijoje teks atakuoti. Abi ekipos nusiteikusios kovoti tik dėl pergalės. Lietuvos komanda į Latviją išvyko jau antradienį.

Į Latviją išvažiavo 17 "Kauno" futbolininkų: vartininkai Estebanas Dreeris, Laurynas Vertelis, gynėjai Dainius Kunevičius, Mindaugas Bagužis, Mantas Fridrikas, Akakis Chubutija, Nerijus Radžius, Mohamedas Arouri, saugai Vytautas Lukša, Marius Činikas, Marius Šoblinskas, Nerijus Valskis, Rogerio Dos Santosas, puolėjai Artūras Rimkevičius, Mindaugas Grigalevičius, Luka Aničičius, Aivaras Laurišas.

Paskutinėse rungtynėse Latvijos čempionate "Ventspils" praktiškai užsitikrino čempionų titulą. Šalies čempionai sugebėjo palaužti "lietuviškiausią" Latvijos klubą Liepojos "Metalurgs" rezultatu 2:1, prieš tai įveikta "Daugava" 2:0. "Ventspils" užtikrintai pirmauja Latvijos pirmenybėse.

Tuo tarpu "Kaunas" liko be buvusio ekipos trenerio Jose Couceiro, kuris nuo šiol dirbs tik su šalies rinktine, jo vietoje komandai vadovauja Andrejus Zygmantovičius. Paskutinėse A lygos rungtynėse "Kaunas" nesugebėjo palaužti "Šiaulių", susitikimas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Priminsime, kad Baltijos lygos ketvirtfinalyje "Ventspils" iš tolimesnės kovos eliminavo Marijampolės "Sūduvą" bendru rezultatu 4:0 (3:0, 1:0), o kauniečiai nepaliko vilčių Panevėžio "Ekranui" (4:2, 4:1).

"Kaunas" ir "Ventspils" komandos turi "nesuvestų sąskaitų" - praeitų metų Baltijos futbolo lygos pusfinalyje "Ventspils" kauniečius nugalėjo bendru rezultatu 1:0, o prieš beveik dvejus metus Sandraugos taurės ketvirtfinalyje "Kaunas" latviams nusileido po 11 metrų baudinių serijos.

Prieš susitikimą "Ventspils" ekipos strategas tikino, kad komanda kovos tik dėl pergalės: "Kaunas" - rimtas varžovas. Su kauniečiais žaisti niekada nėra lengva. Mes tikrai nebandysime išlaikyti nulinių lygiųjų, net neabejoju, padarysime viską, kad nugalėtume "Kauną". Manau, mes tikrai esam pajėgūs nugalėti šį varžovą. Rezultatu 1:1 negalėjau būtu patenkintas, mes turėjome laimėti, tačiau negaliu sakyti, kad esu labai nusivylęs".

Baltijos lygos finale savo varžovo jau laukia Rygos "Skonto" komanda, kurioje žaidžia Lietuvos rinktinės puolėjas Edgaras Jankauskas.