Rungtynes abi ekipos pradėjo susikaupusios ir nuo pirmųjų minučių siekė dominuoti aikštės viduryje, aršiai kovodamos dėl kiekvieno kamuolio ir žaliosios vejos centimetro.

Šeimininkams tą sekėsi daryti kiek geriau, tačiau pirmąją progą sukūrė "Real" - sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių Wesley Sneijderis baudos smūgiu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo jau laukė ir galva į vartus mušė gynėjas Pepe. Visgi brazilo bandymą atrėmė vartininkas Victoras Valdesas.

Po šio epizodo aistros aikštėje nerimo, bet grėsmingų atakų buvo nepernelyg daug.

Sužaidus 29 minutes "Barcelona" turėjo įsiveržti į priekį, bet staigios kontratakos metu Samueliui Eto'o įsiveržus į baudos aikštelę jo bandymą spėjo blokuoti vartus palikęs Ikeras Casillasas, o po kelių akimirkų tas pats vartininkas dar ir sugebėjo už galinės linijos išmušti tiesiai Andresui Iniestai po kojomis atšokusį kamuolį.

Katalonų spaudimas tęsėsi, o "Real" gynybai sunkiai sekėsi stabdyti viena po kitos besiritusias atakų bangas. 32 minutę laimę smūgiu iš toli pabandė Xavi, o dar po dviejų minučių Andresas Iniesta įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu ir perdavė kamuolį Ronaldinho, tačiau ir šį sykį kamuoliui kelią į vartus užkirto patikimai žaidęs I.Casillasas.

Ir tuomet dar kartą pasitvirtino nerašyta auksinė futbolo taisyklė - neįmuši tu, įmuša tau. Kone kitos atakos metu Julio Baptista aukštais perdavimais sužaidė sienele su Ruudu van Nistelrooy'umi ir, atsidūręs baudos aikštelėje, galingu smūgiu į tolimąjį viršutinį vartų kampą nuginklavo bejėgį V.Valdesą, nutildydamas "Nou Camp" stadione susirinkusius 'blaugranes' aistruolius.

Visos "Barcelona" pastangos kažką pakeisti dar iki didžiosios pertraukos nuėjo perniek - ilsėtis vienuolikės išėjo svečiams pirmaujant 1-0.

Antrąjį kėlinį katalonai pradėjo aiškiai suprasdami, jog pralaimėjimas pagrindiniams varžovams bus ne tik skaudus smūgis psichologiškai, bet ir gerokai padėtį turnyrinėje lentelėje apsunkinanti nesėkmė.

51 minutę Samuelis Eto'o suklaido Fabio Canavarro, bet pasiuntė kamuolį greta vartų virpsto.

"Real" į tai atsakė kontrataka, kurios metu Robinho sugebėjo 'apeiti' V.Valdesą, bet supratęs, jog prasimetė kamuolį į nepatogią poziciją, brazilas griuvo imituodamas pražangą - teisėjo dėmesio šis mėginimas nepatraukė.

Šeimininkai ir toliau atakavo, o madridiečiai rėmėsi kontratakomis, bet sukurti šimtaprocentines progas prie "Real" vartų "Barcelona" futbolininkas pavykdavo be galo sunkiai.

83 minutę šansą turėjo Bojanas, bet jo smūgį iš toli atmušė vartininkas, o pirmasis prie kamuolio prišoko ir už galinės linijos į išmušė gynėjas F.Canavarro. Kampinio metu kamuolys atšoko Yaya Toure, tačiau Dramblio Kaulo Kranto rinktinės nario bandymas taip pat buvo netikslus.

Per likusį laiką katalonai desperatiškai ieškojo kelių link I.Casillaso vartų, bet Madrido ekipa patikimai gynėsi ir sugebėjo išsaugoti minimalų pranašumą ir iš mirtinų priešų teritorijos išsivežė tris taškus.

Madride įvyko dar viena atkakli dvikova, kurioje kovėsi vietos "Atletico" ir iš Barselonos atvykę "Espanyol" futbolininkai.

Rungtynių pradžioje dominavo svečiai, o sostinės ekipai nepavykdavo suregzti pavojingų atakų. Jų padėtis dar labiau komplikavosi 29-ąją minutę, kuomet už smūgį alkūne į veidą varžovų komandos žaidėjui iš aikštės buvo išvarytas puolėjas Sergio Aguero.

Nepaisant to, po Simao baudos smūgio 37-ąją minutę jie pirmieji išsiveržė į priekį 1-0. Būtent toks rezultatas išliko iki didžiosios pertraukos.

Antroje mačo dalyje, 52-ąją minutę, po pakelto kampinio kamuolys praskriejo visus žaidėjus, išskyrus "Espanyol" kapitoną Raulį Tamudo, kuris krūtine išlygino rezultatą.

Po keleto minučių už pražangą prieš tą patį R.Tamudo antroji geltona kortelė buvo parodyta "Atletico" žaidėjui Mario Perniai, kuris privalėjo palikti aikštę. Netekę dviejų žaidėjų šeimininkai neketino pasiduoti ir kovojo dėl pergalės, tačiau nei jiems, nei varžovams nepavyko įmušti iki 85-osios minutės, kai po Ivano De La Penos perdavimo pergalingą įvartį įmušė vienas "Espanyol" lyderių Luisas Garcia.

Kitoje turo dvikovoje susitiko namie žaidęs "Villareal" klubas ir turnyrinės lentelės viduryje žengiantis Huelvos "Recreativo". Aikštėje dominavo šeimininkai, sukūrę ne vieną pavojingą progą, tačiau 37 minutę įvartis krito į jų vartus, kai iš kelių metrų vartininką Diego Lopezą nuginklavo svečių ekipos žaidėjas Javieras Camunas.

Vis dėlto po kelių akimirkų krito įvartis ir į svečių vartus - 38 minutę pasižymėjo "Villareal" puolėjas iš Turkijos Nihatas.

Antrajame kėlinyje agresyviau žaidė šeimininkai, tačiau jiems nepavyko išnaudoti savo progų ir teko tenkintis lygiosiomis.

Autsaiderių dvikovoje tarp šeimininkų "Levante" ir La Korunijos "Deportivo" futbolininkų pergalę šventė pastarieji, rungtynių pabaigoje realizavę 11 metrų baudinį.

Dar viena apatinę turnyrinės lentelės vietą užimanti ekipa "Valladolid" namie atsilaikė prieš Sevilijos "Betis" futbolininkus ir iškovojo svarbų tašką.

Taip pat tarp autsaiderių buvusi Pamplonos "Osasuna" ekipa namie įtikinamai nugalėjo šį sezoną neblogai rungtyniaujančius "Mallorca" futbolininkus ir pakilo į 12 vietą turnyrinėje lentelėje.

"Barcelona" 0 - 1 Madrido "Real"

36' [0 - 1] Julio Cesar Baptista

Madrido "Atletico" 1 - 2 Barselonos "Espanyol"

37' [1 - 0] Simao Sabrosa

52' [1 - 1] Raul Tamudo

85' [1 - 2] Luis Garcia

29' iš aikštės pašalintas Sergio Aguero ("Atletico")

55' iš aikštės pašalintas Mario Andres Pernia ("Atletico")

"Levante" 0 - 1 La Korunijos "Deportivo"

85' [0 - 1] Sergio (iš 11 metrų baudinio)

Pamplonos "Osasuna" 3 - 1 "Mallorca"

8' [1 - 0] Hector Font

46' [2 - 0] Jaroslav Plasil

48' [2 - 1] Daniel Guiza

90' [3 - 1] Hugo Viana

"Valladolid" 0 - 0 Sevilijos "Real Betis"

"Villarreal" 1 - 1 Huelvos "Recreativo"

37' [0 - 1] Javier Gallego Camunas

38' [1 - 1] Nihat