Tbilisyje mače tarp Sakartvelo ir Graikijos tiek pagrindinis rungtynių laikas, tiek pratęsimas baigėsi be įvarčių, nors per pratęsimą progų turėjo abi komandos.

Nugalėtoją lėmė baudinių serija: čia šaltesnius nervus demonstravo šeimininkai. Graikų gretose Anastasios Bakaseto smūgį atrėmė vartininkas, o ketvirto smūgio metu Georgios Giakoumakis nepataikė į vartus.

Kartvelų gretose Georges Mikautadze nerealizavo trečio baudinio, o pergalę 4:2 nulėmė Nika Kvekveskiri tikslus smūgis.

Europos čempionato debiutantas Sakartvelas varžysis F grupėje su Portugalija, Turkija ir Čekija.

Sakartvelo sirgalius

Kitose Euro 2024 atrankos finalo rungtynėse Ukraina 2:1 (0:1) pranoko Islandiją.

Islandai pirmavo po 30-ą minutę Alberto Gudmundssono tikslaus smūgio, Ukraina atsitiesė po pertraukos.

54-ą minutę rezultatą išlygino Viktoras Cygankovas, o pergalę išplėšė Mychailo Mudrykas: 84-ą minutę „Chelsea“ puolėjas smūgiu iš maždaug 16 metrų išvedė Ukrainą į priekį.

Mačas vyko Vroclave, jį stebėjo virš 45 tūkst. sirgalių.

Ukrainiečiai į šias finalines rungtynes pateko po pergalės praėjusią savaitę: svečių teritorijoje 2:1 (0:0) įveikta ilgai pirmavusi Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.

Po pergalės rinktinę pasveikino Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukraina varžysis E grupėje su Belgija, Rumunija ir Slovakija.

Kardife vykusiame Velso ir Lenkijos mūšyje taip pat prireikė pratęsimo (0:0). Be įvarčių baigėsi ir jis, tad komandos stojo mušti 11 m baudinių seriją.

Joje triumfavo lenkai: penktą lemiamą Velso smūgį atrėmė vartininkas Wojciechas Szczesny, o visi 5 lenkų smūgiai pasiekė tikslą.

Lenkai varžysis D grupėje su Prancūzija, Austrija ir Nyderlandais.

Finalinės atrankos kovos:

Sakartvelas 1 – 0* Graikija (po baudinių serijos 4:2)

Islandija 1 – 2 Ukraina

30' [1:0] Albertas Gudmundssonas

54' [1:1] Viktoras Cygankovas

84' [1:2] Mychailas Mudrykas

Lenkija 1 – 0 Velsas (po baudinių serijos 5:4)

Europos futbolo čempionatas vyks birželio 14 – liepos 14 d. Vokietijoje.