Po „sauso“ pirmojo kėlinio Vilniuje antrąjį geriau pradėjo ispanai, kurių gretose po įvartį pelnė Adolfo Fernandezas (22 min.) ir Adri Martinezas (23 min.).

Portugalų viltis atgaivino Andre tikslus smūgis 31-ą min., o likus žaisti 4 min. iki antro kėlinio pabaigos rezultatą išlygino Zicky.

Kova nusikėlė į pratęsimą, kuriame Ispanijos reikalus komplikavo Jose Raya įvartis į savo vartus.

Prie sienos prispausta ispanų komanda mėgino gelbėtis vartininką keisdama papildomu aikštės žaidėju, bet 48-ą min. praleido Pany smūgį.

Apsigynę iki finalinės sirenos portugalai šėlo aikštėje palaikomi gausiai į Vilnių atvykusių gerbėjų, tuo metu ne vieno ispano skruostais riedėjo ašaros.

Panašiai apmaudžiai 2018-aisiais Ispanija Portugalijai pralaimėjo ir Europos čempionato finalą, kuriame pirmavo iki 38 min., bet galiausiai kapituliavo per pratęsimą.

Portugalai pusfinalyje ketvirtadienį Kaune susikaus su Kazachstanu, kuris panašiu scenarijumi 3:2 užtvėrė kelią Iranui.

Iraniečiai pirmame kėlinyje pasižymėjo dukart: kamuolį į tinklą siuntė Moslemas Oladghobadas ir Ahmadas Esmaeilpouras.

Bet po pertraukos įvarčiai krito jau į jų vartus. Iš pradžių įsimušė jų sargas Alireza Samimi, 29 min. rezultatą išlygino Arnoldas Knaubas, o priešpaskutinę rungtynių minutę pergalę Kazachstanui išplėšė „natūralizuotas“ brazilas Taynanas.

Kazachai, kurie grupės varžybose 3:0 pranoko Lietuvos rinktinę, pasaulio čempionato pusfinalį pasiekė pirmą kartą istorijoje.

Kitą pusfinalio porą sudarys Pietų Amerikos grandai Brazilija ir titulą ginanti Argentina.