Buvo paskelbta, kad FIA ir „Ferrari“ pasiekė konfidencialumo susitarimą, todėl tyrimo išvados nebus pasiekiamos nei kitoms komandoms, nei „Formulės-1“ fanams. Tokiu sprendimu liko nepatenkintos visos komandos, išskyrus pačią „Ferrari“ ir dvi jos klientes – „Haas“ bei „Alfa Romeo“.

Likusios komandos pasirašė bendrą laišką, kuriame reikalavo FIA paaiškinimo dėl įvykusio precedento.

FIA sureagavo į komandų laišką ir ketvirtadienį paskelbė savo atsakymą, kuriame ir toliau laikosi savo pozicijos bei susitarimą vadina visiškai teisėtu.

„FIA atliko nuodugnią techninę analizę dėl praėjusių metų „Ferrari“ jėgos agregato. Tokį tyrimą FIA turi teisę atlikti dėl bet kurios „Formulės-1“ komandos įtartino elgesio. 2019 metais atlikti tyrimai sukėlė abejonių, kad „Ferrari“ jėgos agregatas gali neatitikti nustatytų normų.

„Ferrari“ griežtai nesutiko su tokiais kaltinimais bei tikino, kad jų jėgos agregatas atitiko visas taisyklėse numatytas normas. Nors FIA ir nebuvo visiškai patenkinta, tačiau nusprendė, kad tolimesni tyrimai nėra būtini, kadangi būtų labai sunku įrodyti galimus kokius taisyklių pažeidimus.

Siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų padarinių, FIA nusprendė pasinaudoti numatyta teisine galimybe pasiekti susitarimą su „Ferrari“ ir nutraukti šį procesą. Tai yra visiškai legali ir kitų sporto organizacijų bei federacijų naudojama priemonė“, – rašoma FIA pranešime.

Daugiau F-1 naujienų skaitykite čia.