Žinia apie nelaime virtusį M. Schumacherio pasivažinėjimą slidėmis 2013-ųjų pabaigoje sukrėtė visą pasaulį. Už sportininko sveikatą meldėsi ir meldžiasi šimtai tūkstančių jo talento gerbėjų visame pasaulyje, tačiau visi gerbėjų ir žiniasklaidos norai gauti daugiau informacijos apie septyniskart pasaulio F-1 čempiono būklę ir toliau yra beprasmiai.

„M. Schumacheris tikrai negali vaikščioti“. Tai buvo paskutiniai patikimi žodžiai apie sportininko sveikatos būklę, kuriuos rugsėjo 19-ąją ištarė lenktynininko advokatas Felixas Dammas.

Rudenį jam teko dėstyti savo argumentus teismo procese prieš vokiečių leidinį „Bunte“, kuris paskelbė publikaciją apie tai, kad M. Schumacheris geba vaikščioti padedamas savo fizioterapeutų ir jau gali pakelti vieną iš savo rankų.

Nuo tada – nieko daugiau.

Jeigu pilotas kokia nors forma ir gali komunikuoti su savo artimaisiais ir gydytojais, tai saugoma po devyniais užraktais. O teisinės priemonės, kurias kartas nuo karto pasitelkia M. Schumacherio artimieji – vienas iš veiksmingiausių būdų kovoti su paparacais ir gandonešiais, kurių netrūksta nei Vokietijos, nei Didžiosios Britanijos nei kitų pasaulio valstybių žiniasklaidoje.

M. Schumacherio asmenybė iki šiol traukia tokį dėmesį, kad sensacijų ieškantys ir jas ne retai tiesiog sukuriantys žurnalistai informaciją „apie prakalbusį“ lenktynininką retkarčiais nei iš šio, nei iš to publikuoja ir Afrikos ar Azijos valstybių žiniasklaidos priemonėse.

Ispanijos portalo Marca.com žurnalistas Marco Canseco trumpai susistemino svarbiausią ir iš oficialių šaltinių pateiktą informaciją apie M. Schumacherio būklę. Išvados peršasi akivaizdžios: sukurtų naujienų yra kur kas daugiau nei žinių apie tikrąją situaciją.

Iš tikrųjų, po įvykusios nelaimės oficialiai žinomi tik keli faktai.

a) M. Schumacheris iš dirbtinai sukeltos komos pabudo 2014-ųjų liepos 16-ąją ir iš Grenoblio ligoninės Prancūzijoje buvo pergabentas į Lozaną Šveicarijoje;

b) Tų pačių metų rugsėjo 9-ąją M. Schumacheris buvo pervežtas į savo rezidenciją Glande – vilą Šveicarijoje ant Ženevos ežero kranto.

Visa likusi informacija – tik žiniasklaidos spekuliacijos, pradedant gana nepatikimais „medikų“ liudijimais apie tai, kad visą raumenų masę praradęs sportininkas nesveria nė 50 kilogramų, baigiant „ekspertų skaičiavimais“ apie šeimos išlaidas išlaikant sunkiai traumuotą M. Schumacherį.

Vokietijos žiniasklaida skelbė, kad 15 medikų ir reabilitologų brigada greta piloto praleidžia 24 valandas per parą, o išlaidos sportininko priežiūrai siekia 140 tūkst. eurų per savaitę. Buvo paskelbta žinutė ir apie tai, kad visas M. Schumacherio gydymas artimiesiems jau kainavo apie 20 mln. eurų.

Kaip kruopščiai yra saugomas M. Schumacherio privatumas, atspindi ir faktas, jog per visą laiką po traumos žiniasklaidoje nepasirodė nė viena sportininko nuotrauka. Jau kurį laiką sklando gandai, kad neįvardintas paparacas su drono pagalba nufotografavo sportininką jo viloje, tačiau kol kas tai taip pat yra eilinės spekuliacijos.

„M. Schumacherio sveikatos būklė nėra viešas reikalas. Žinome, kad tai traukia milžinišką dėmesį, tačiau laikomės pozicijos, kad jokių komentarų šia tema neteiksime. Turime apginti jo asmens teises ir atsižvelgti į šeimos prašymus. Jūs turite pabandyti tai suprasti“, – dar šią vasarą griežtai konstatavo lenktyninko atstovė S. Khem.

Moteris, M. Schumacherį pažįstanti ne menkiau nei žmona – sportininko spaudos atstovė, lydėjusi „Kaizerį“ didžiausių jo pergalių metais ir parašiusi jo biografinę knygą.

Jokių konkretesnių žinių išpešti nepavyko ir iš kitų su M. Schumacheriu susijusių žmonių. Į F-1 lenktynes pamažu besibeldžiančio jo 17-mečio sūnaus Micko, dukros Ginos-Marie Schumacher, žmonos, brolio Ralfo ar kitų artimųjų.

„Po nelaimės lankiau Michaelį keletą kartų. Kiekvieną dieną meldžiamės dėl progreso. Gyvenimas gali būti labai žiaurus. Jis – nuostabus žmogus, o visa tai kas nutiko yra tragiška“, – prieš keletą mėnesių situaciją trumpai, tačiau visiškai nekonkrečiai pakomentavo ir Rossas Brownas, buvęs M. Schumacherio bosas „Benetton“, „Ferrari“ ir „Mercedes“ komandose.

„Kol mes spėliojame ir prognozuojame M. Schumacheris toliau kovoja, kaip skelbia oficialus jo kanalo šūkis „Twitter“ tinkle („Keep fighting“, – red. past). Socialiniai tinklai toliau lūžta ir nuo palaikymo žodžių, ir nuo gandų gandelių, tačiau iš tikrųjų aišku yra tik viena. Visą šią istoriją jau trejus metus lydi vienas dalykas – tyla“, – konstatuoja M. Canseco.

Taip pat žinome ir dar vieną faktą – 2017-ųjų sausio 3-ąją M. Schumacheriui sukaks 48-eri.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)