Kinijos „Grand Prix“ lenktynėse britas iškovojo antrą sezono pergalę. Tai buvo jau 35-oji Lewiso pergalė karjeroje.

„Mercedes“ komandos pilotas be didesnio vargo iškovojo maksimalų taškų skaičių – 25. L. Hamiltonas, kaip ir dauguma kitų pilotų, atliko du sustojimus techninėje aptarnavimo zonoje.

Antras finišo liniją kirto kitas „Mercedes“ ekipos lenktynininkas Nico Rosbergas. Šį sezoną vokiečiui dar nepavyko įveikti komandos draugo.

Trečioji vieta atiteko praėjusio etapo nugalėtojui Sebastianui Vetteliui iš „Ferrari“. Tai buvo 69-asis keturiskart pasaulio čempiono podiumas karjeroje.

Ketvirtą vietą vėl užėmė Kimi Raikkonenas, vairuojantis „Ferrari“ automobilį. Penktoje bei šeštoje vietose lenktynes baigė „Williams“ ekipos sportininkai: atitinkamai Felipe Massa ir Valtteri Bottas.

Septintą vietą užėmė Romainas Grosjeanas, pelnęs pirmuosius taškus „Lotus“ komandai šį sezoną.

„Sauber“ ekipos atstovai Felipe Nasras ir Marcusas Ericssonas finišavo 8-oje ir 10-oje vietose, o tarp jų įsiterpė „Red Bull“ lenktynininkas Danielis Ricciardo.

Vis dėlto ne visiems lenktynėse sekėsi. Ypač nemalonu buvo Maxui Verstappenui, kuris, iki finišo likus vos 3 ratams, sustojo tiesiojoje dėl „Toro Rosso“ automobilio gedimo. Jis važiavo aštuntoje vietoje.

Po šio įvykio trasoje pasirodė saugos automobilis, kuris pasitraukė iš trasos tik paskutiniame rate, tad sportininkai jau negalėjo atlikti lenkimų.

Dėl gedimų anksčiau laiko varžybas baigė ir Daniilas Kvyatas („Red Bull“) bei Nico Hulkenbergas („Force India“).

Finišo nepasiekė ir Pastoras Maldonado, sugebėjęs kartu su Jensonu Buttonu pademonstruoti puikią kovą dėl 13-osios pozicijos. Visgi patyręs „McLaren“ ekipos atstovas, bandydamas lenkti varžovą, užkabino jo automobilio galą, taip sukeldamas susidūrimą.

J. Buttonui pavyko baigti lenktynes, o P. Maldonado, panašu, prarado galinius stabdžius.

Kitas „Formulės-1“ etapas vyks jau po savaitės Bahreine.

Bendroje įskaitoje atotrūkį nuo varžovų padidino L. Hamiltonas. Brito sąskaitoje jau 78 taškai. Antroje vietoje išlieka S. Vettelis (55 taškai), trečioje – N. Rosbergas (51 taškas).

Konstruktorių Taurės įskaitoje pirmauja „Mercedes“ su 119 tašku. Antroje vietoje yra „Ferrari“ (79 taškai), trečioje – „Williams“ (48 taškai).