Per paskutinius trejus metus žiūrovų skaičius didžiausias buvo 2011 m., kuomet F-1 lenktynes prie TV ekranų stebėjo 515 mln. žiūrovų.

„Formulės-1“ vadovas Bernie Ecclestone tokį nuosmukį sieja su Sebastiano Vettelio dominavimu praėjusiais metais. „Red Bull“ lyderis ketvirtąjį čempiono titulą užsitikrino sezonui dar net nepasibaigus.

„Pernai lenktynes visame pasaulyje stebėjo 450 mln. žiūrovų. Tai–  mažesnis skaičius palyginus su 2012 m. Tačiau mums tai nebuvo netikėta“, – pranešime teigia B. Ecclestone.

„Tai, jog paskutiniuose etapuose buvo konkurencijos stoka, o čempionas tapo aiškus dar iki lenktynių JAV ir Brazilijoje, šalyse, kuriose varžybas stebi didelis skaičius žiūrovų, turėjo tam įtakos“.

Nors kai kuriose šalyje žiūrovų skaičius ir sumažėjo, kitose valstybėse F-1 lenktynes pernai stebėjo daugiau žmonių nei 2012 m. Štai pranešime paminėtoje JAV 2013 m. žiūrovų skaičius šoktelėjo 18 proc. Pernai Austino (JAV) trasoje vykusias F-1 lenktynes stebėjo 11,4 mln. žiūrovų.
Tačiau svarbiausioje „Formulei-1“ valstybėje Brazilijoje pernai varžybas per TV ekranus stebėjusių žmonių skaičius sumažėjo 5 proc. – iki 77 mln. žiūrovų.

Net ir Vokietijoje, iš kur yra kilęs keturis čempionų titulus iš eilės pelnęs S. Vettelis, žiūrovų skaičius pernai sumažėjo 10 proc. (31 mln. žiūrovų).

B. Ecclestone mano, kad šiemet dėl įsigaliojusių naujų taisyklių bei V6 turbo variklių F-1 lenktynės gali tapti įdomesnėmis, o tai gali padidinti žiūrovų skaičių.

„Esu įsitikinęs, kad artėjantis sezonas pasiūlys ne tik sunkiai prognozuojamų varžybų bei rezultatų, bet ir nuožmios kovos lenktynių trasose“.