Praėjusį savaitgalį „Formulės-1“ komandos susitarė nuo kito sezono sugrąžinti bandymus sezono metu. Tiesa, tai dar turi patvirtinti tarptautinė automobilių federacija (FIA).

Paaiškėjus, jog ketinama grąžinti bandymus sezono metu, imta nerimauti, jog tai gali padidinti išlaidas komandų, kurios ir taip dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus. Tačiau M. Whitmarshas įsitkinęs, kad bandymams skirtas lėšas galima kontroliuoti.

„Istoriškai aš visada pasisakiau už bandymų apribojimą, taip pat ir už kitus apribojimus. Tačiau kompromisas, kai trasoje bandymams Europoje bus pasiliekama antradieniui, treičiadieniui ir ketvirtadieniui, atrodo gana praktiškas“, – kalbėjo „McLaren“ ir FOTA vadovas.

„Mes taip pat atsisakome demonstraciniu važiavimų, aerodinamikos bei jaunųjų pilotų pilotų bandymų. Tai kompromisas, kurį turėtų palaikyti didžioji dalis komandų“.

„Nepaisant to, mes ir toliau turime ieškoti būdų kaip sumažinti išlaidas mažosioms komandoms ir nepamiršti su kokiais verslo iššūkiais jos susiduria“.

M. Whitmarsho teigimu, prie išlaidų mažinimo galėtų prisidėti ir F-1 komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone‘as.

„Dalyvaudami bandymuose visi kartu galime susitarti su trasų vadovais. Tačiau čia daug kas priklauso nuo komercijos teisių valdytojo. Kadangi tuo metu, kai bandymuose dalyvaujame visi, teisės priklauso jam“.