Šią savaitę paaiškėjo, kad „Mercedes-Benz“ derasi dėl dalies „Formulės-1“ čempionate pirmaujančios „Brawn“ komandos, iš esmės pervadintos dar praėjusiais metais „Honda“ valdytos ekipos, įsigijimo. Į viešumą iškyla vis daugiau šio žingsnio smulkmenų.

„Formulės-1“ žurnalisto Joe Sawardo teigimu, 75 proc. ekipos akcijų dabar įsigis Jungtiniuose Arabų Emyratuose įsikūrusi „Aabar Investments“ kompanija. Būtent ji ir bus ta paslaptinga „rėmėja“, užtikrinsianti komandos finansavimą keleriems artimiausiems metams, apie kurią jau anksčiau kalbėjo, bet jos neįvardino ekipos vadovai.

Kas slepiasi už „Aabar Investments“ vardo? Rimta bendrovė, valdoma Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybės. Įmonės akcijos kotiruojamos Dubajaus vertybinių popierių biržoje. O svarbiausia – ši kompanija kovo mėnesį už 2,7 mlrd. JAV dolerių įsigijo 9,1 proc. „Daimler AG“, valdančios „Mercedes-Benz“, akcijų. Taigi, „Formulės-1“ komanda jai tebus mažas kąsnelis.

Vis dėlto panašu, kad „Aabar Investments“ - tik priedanga. Tvirtinama, kad 2012 m. „Brawn“ komandos akcijos ir valdymas bus perleistas „Mercedes-Benz“. Kol kas vokiečiai negali atvirai permesti visų savo noragų į kitą daržą dėl išskirtinių įsipareigojimų „McLaren“ ekipa – šie kaip tik baigiasi po kiek daugiau nei dvejų metų.

Teigiama, kad „Brawn“ bolidai jau kitais metais bus dažomi ne balta spalva su salotiniais fragmentais, bet bus sidabriniai ir pažymėti ryškia „Mercedes-Benz“ simbolika. Spėjama, kad greta Jensono Buttono lenktyniaus ne veteranas Rubensas Barrichello, o automobilių gamintojui patrauklus suomių kilmės vokietis Nico Rosbergas.

Kodėl „Mercedes-Benz“ gali susiruošti palikti dabartinę partnerę? Manoma, kad dėl visko kaltas kontrolės poreikis – 40 proc. „McLaren“ kompanijos akcijų valdanti vokiečių automobilių gamintoja taip ir nesugebėjo įgyti kontrolinio paketo. Panašu, kad „Brawn“ ekipos atveju korporacijai tokia galimybė buvo suteikta.

Įdomu tai, kad dėl tokios priežasties „Williams“ komandą 2005 m. paliko BMW, tuo metu įsigijusi „Sauber“ komandą, o dabar pasitraukianti iš „Formulės-1“ apskritai.

„Mercedes-Benz“ į „McLaren“ investavo 1999 m., kai pradėjo bendro automobilio – „Mercedes-Benz SLR McLaren“ kūrimą. Deja, projektas buvo nesėkmingas – mašinos pardavimai taip ir nepasiekė planuoto lygio. Bendromis pajėgomis sukurto itin brangaus sportinio modelio gamyba bus baigta jau šiais metais.

Simboliška, bet automobilių kūrimo srityje „Mercedes-Benz“ ir „McLaren“ jau pasuko skirtingais keliais. Tai ypač akivaizdu stebint abiejų kompanijų naujų modelių, pakeisiančių gamintą kartu prieš tai, vieną po kito sekančius pristatymus. Trečiadienį buvo pademonstruotas „McLaren MP4-12C“ sportinis automobilis, o ketvirtadienį pasaulį išvydo jo konkurentas – „Mercedes-Benz SLS AMG“ retro stiliaus kupė.

Kas laukia „McLaren“, jei „Mercedes-Benz“ iš tiesų visą savo dėmesį ims skirti kitai komandai? Gali būti, kad britai ir toliau naudos vokiečių kompanijos pagamintus variklius, tačiau jie jau įrodė, kad motorus gali pasiruošti ir patys – naujajame MP4-12C sumontuotas pačių jų sukurtas agregatas.

Vis dėlto, derėtų pažymėti, kad svarstymai apie „McLaren“ ir „Mercedes-Benz“ išsiskyrimą yra dar neoficialūs ir labai ankstyvi. Tik laikas parodys, ar vokiečiai iš tiesų perkels savo paramą kitai „Formulės-1“ komandai.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.