Ši Albanijos rinktinės pergalė reiškia, kad komanda grupėje su 3 taškais užima trečiąją vietą ir išsaugo teorines galimybes iškopti į aštuntfinalį. Tuo metu vos 1 tašką per trejas grupės rungtynes iškovoję rumunai jau gali pakuotis lagaminus namo – jie užėmė paskutinę vietą ir galimybių žengti į atkrintamąsias varžybas neteko.

Albanijos rinktinės likimas paaiškės tik pasibaigus visoms trečiojo čempionato grupių varžybų turo kovoms, kuomet bus aiškus komandų išsidėstymas visose grupėse. Primename, kad šiame čempionate į aštuntfinalį žengia 1-2 vietas visose grupėse užėmusios komandos ir keturios geriausios trečias vietas grupėse užėmusios ekipos.

Nors albanų galimybės su 3 taškais žengti į kitą etapą kol kas atrodo gana miglotai, galimybes Balkanų šalies komanda išsaugo.

A. Sadiku įmuštas įvartis – pirmas Albanijos rinktinei per visą Europos čempionatų istoriją. Pirmenybių debiutantai per pirmąsias dvejas grupės rungtynes pasižymėti neįstengė (0:1 pralaimėjo šveicarams ir 0:2 – prancūzams), tačiau pastarasis pergalingas įvartis Gianni di Biasi auklėtiniams – dvigubai saldesnis.

Vienintelis rungtynių įvartis krito baigiantis pirmajam kėliniui, kuomet A. Sadiku po rumunų klaidos galva nukreipė kamuolį į Cipriano Tatasuranu saugomus vartus.

Nors per visas rungtynes rumunai link vartų smūgiavo 16 kartų, realia proga pasižymėti galima laikyti tik antrojo kėlinio pabaigoje atliktą Floriano Andone smūgį, po kurio kamuolys atsitrenkė į vartų konstrukciją.

Likusį mačo laiką albanai sėkmingai griovė varžovų atakas, o patys pavojingai kontratakuodavo, nors daugiau šimtaprocentinių galimybių pasižymėti taip pat nebeturėjo.

Kitose grupės rungtynėse Prancūzijos ir Šveicarijos rinktinės išsiskyrė be įvarčių – 0:0. Tai reiškia, kad iš šios grupės į aštuntfinalį tikrai patenka pirmąją vietą užėmę prancūzai (7 taškai) ir antrąją vietą užėmę šveicarai (5 taškai), o albanų likimas šiuo metu jau yra nebe jų pačių rankose.

Rumunija – Albanija 0:1 (0:1).

42' Armando Sadiku.

Rumunijos rinktinės sudėtis:

Ciprianas Tatarusanu, Alexanderis Matelis, Ovidiu Hobanas, Vladas Chirichesas, Denisas Alibecas (Gabrielis Torje, 57 min.), Nicolae Stanciu, Andrei Prepelita (Lucianas Sanmarteanas, 46 min.), Bogdanas Sancu, Adrianas Popa (Florinas Andone' 69 min.), Dragosas Grigore, Cristianas Sapunaru.

Albanijos rinktinės sudėtis:

Etritas Berisha, Andi Lila, Emiras Lenjani (Odise Roshi, 76 min.), Elseidas Hysajus, Ansi Angolli, Migjenas Basha (Lorikas Cana, 83 min., Ledianas Memushajus, Armando Sadiku (Bekimas Balajus, 59 min.), Mergimas Mavrajus, Arlindas Ajeti, Amiras Abrashi.

EUROPOS FUTBOLO ČEMPIONATAS: RUMUNIJA - ALBANIJA
Arbitras prideda 5 papildomo laiko minutes, tribūnose tokiu būdu sukeldamas Albanijos rinktinės fanų nepasitenkinimą. Nors atrodytų, kad albanai turėtų saugoti rezultatą, būtent jie šiuo metu atakuoja kur kas dažniau. Albanijos rinktinė iškovoja istorinę pergalę 1:0!
Rumunijos rinktinė nesėkmingai atlieka baudos smūgį, o į tai albanai atsako dviem pavojingomis atakomis. Visgi jos abi taip pat nevaisingos. Bet kuriuo atveju iki rungtynių pabaigos ir istorinės Albanijos rinktinės pergalės lieka mažiau nei 4 pagrindinio laiko minutės.
Rumunija surengia pavojingiausią savo ataką šiose rungtynėse. Aikštėje po pertraukos pasirodęs Florinas Andone galingai smūgiuoja į skersinį, tačiau rezultatas išlieka nepakitęs.
Rumunai atlieka paskutinį savo keitimą – Florinas Andone keičia Adrianą Popą.
Albanai toliau atakuoja pavojingai – darbo turi vartininkas Ciprianas Tatarusanu.
Albanų įvarčio autorius Arando Sadiku taip pat keičiams. Vietoje jo aikštėje Bekimas  Balajus.
Rumunijos rinktinė atlieka priverstinį keitimą. Skausmingą traumą patyrusį Denisą Alibecą keičia Gabrielis Torje.
Rumunas Alexandru Matelis užsidirbą geltoną kortelę, o albanai atlieka baudos smūgį. Visgi nieko rimtesnio jiems sukurti nepavyksta – Rumunijos rinktinė apsigina ir išmuša kamuolį link aikštės vidurio.
Prasidėjo antrasis rungtynių kėlinys. Rumunai stengiasi aktyviai atakuoti, tačiau kol kas visos jų pastangos atsimuša į varžovų gynybos įtvirtinimus.
Po pirmojo kėlinio Albanijos rinktinė pirmauja 1-0.
Įvartis į rūbinę! Armando Sadiku 42 min. po rumunų gynėjų klaidos galva iš kelių metrų atstumo išveda Albanijos rinktinę į priekį! „Ereliai“ išsiveržia į priekį 1:0. Tai – pirmasis Albanijos futbolininkų įvartis per visą Europos čempionatų istoriją.https://twitter.com/caminoarusia/status/744622143019819008
Albanai pamažu perima iniciatyvą. Pavojingai į vartus smūgiuoja Ledianas Mamushajus, o netrukus dar sykį rumunų vartininką spyriu virš vartų pagąsdina Migjenas Basha.
Rungtynės sužaista daugiau nei pusė valandos, tačiau įrodyti savo pranašumo kol kas nepavyksta nė vienai iš komandų. Tuo labiausiai turėtų džiaugtis su Prancūzija kovojanti Šveicarijos rinktinė, kuri savo sąskaitoje turi 4 taškus. Lygiosios šiose rungtynėse šveicarams garantuotų vietą aštuntfinalyje nepaisant to, kaip pasibaigtų jų pačių mačas su turnyro šeimininkais.
Kokia neišnaudota proga! Albanijos rinktinės žaidėjas Ermiras Lenjani į vartus nepataiko iš kelių metrų atstumo. Visgi kiek pavėluotai šoninis mačo arbitras fiksuoja nuošalę.
Rumunija kamuolį kontroliuoja 62 proc. laiko, dažnai mėgina smūgiuoti į vartus, tačiau daugiau pavojingų progų sukurti nepavyksta. Tuo metu Albanijos rinktinės atakos dažniausiai užstringa ties aikštės viduriu.
Jau penktąją rungtynių minutę arbitras traukia pirmąją geltoną kortelę – ja už šiurkščią pražangą prieš varžovą baudžiamas Mignejas Basha. Netrukus į vartus pavojingai smūgiuoja Bogdanas Sancu, tačiau albanų vartininkas užtikrintai atmuša rumuno smūgį.
Vyriausiasis rungtynių arbitras – Pavelas Kralovecas iš Čekijos. Rungtynės prasidėjo nuo rumunų atakų, tačiau kol kas didesnės grėsmės varžovų vartams niekas nesukėlė.
Per visą istoriją Europos čempionatų atrankoje šios komandos tarpusavyje yra žaidusios 6 kartus. 4 mačus laimėjo rumunai, o 2 rungtynės baigėsi lygiosiomis. Nė vienose iš trijų paskutinių tarpusavio rungtynių nebuvo įmušta daugiau nei du įvarčiai. Pažymėtina, kad per visą Europos čempionatų debiutantų istoriją pirmose trejose rungtynėse pasižymėti nepavyko tik Turkijos futbolininkams. Jeigu  albanai šiandien neįmuš, jie taps antra tokia komanda.