Vokietija buvo vienintelė komanda, turnyre laimėjusi visas iki tol žaistas rungtynes. Ketvirtfinalyje vokiečiai 4:2 (1:0) pranoko Graikijos atstovus. Tuo metu italai tik po 11 metrų baudinių serijos 4:2 eliminavo Anglijos futbolininkus.

Komandų sudėtys:

Atsarginiai: Tim Wiese, Ron-Robert Zieler, Ilkay Gundogan, Marcel Schmelzer, Benedikt Howedes, Lars Bender, Per Mertesacker, Andre Schurrle, Mario Goetze.

Treneris: Joachim Loew.

Atsarginiai: Salvatore Sirigu, Morgan De Sanctis, Angelo Obinze Ogbonna, Ignazio Abate, Emanuele Giaccherini, Fabio Borini, Sebastian Giovinco, Christian Maggio, Antonio Nocerino.

Treneris: Cesare Prandelli.

Teisėjas: Stephane'as Lannoy'us.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys

Nors rungtynes drąsiau pradėjo italai, 5 min. po pakelto kampinio vokiečiai buvo labai arti pirmojo įvarčio: Matso Hummelso koja smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė prie virpsto stovėjęs Andrea Pirlo, o kilusį gaisrą netrukus galutinai užgesino Gianluigi Buffonas.

12 min. italams vėl šyptelėjo fortūna: po Jerome'o Boatengo perdavimo tarpusavyje nesutarė G. Buffonas ir Andrea Barzagli - kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto. Po pakelto kampinio galingai į vartus šovė Toni Kroosas - šį kartą G. Buffonas užtikrintai iškumščiavo kamuolį toliau.

17 min. snūduriavusio Manuelio Neuerio budrumą patikrino Riccardo Montolivo, po akimirkos - ir Antonio Cassano, bet abu kartus vokiečių vartininkas nesunkiai sugavo kamuolį.

20 min. kairiajame krašte A. Cassano suklaidino kelis varžovų gynėjus ir tiksliai perdavė kamuolį Mario Balotelliui, kuris ore galva pelnė puikų įvartį - 1:0.

27 min. rezultatą iš toli pamėgino išlyginti Mesutas Ozilas, bet G. Buffonas buvo savo vietoje.

35 min. galingai šovė Sami Khedira, tačiau italų vartininko nepramušė ir jis.

36 min. iš savo aikštės pusės kamuolį išspyrė R. Montolivo ir šis nukrito tiesiai tuo metu spurtavusiam M. Balotelliui į kojas - puolėjas iššoko vienas prieš M. Neuerį ir fantastišku smūgiu antrą kartą ištampė vokiečių vartų tinklą (2:0).

Džiaugdamasis įvarčiu M. Balotelli nusivilko marškinėlius ir buvo nubaustas geltona kortele.

Per likusį pirmo kėlinio laiką vokiečiai taip ir nebeatsigavo po patirto šoko - 2:0.

Antras kėlinys

Per pertrauką Vokietijos rinktinės treneris ėmėsi ryžtingų veiksmų ir atliko iškart du keitimus: Luką Podolskį pakeitė Marco Reusu, o Mario Gomezą - Miroslavu Klose.

Vokiečiai jau pirmomis minutėmis užgulė varžovų vartus ir 48 min. puikią progą turėjo M. Reuseas, o 49 min. - Philippas Lahmas, tačiau pirmu atveju puikiai sužaidė G. Buffonas, antru - kamuolys skriejo virš vartų.

60 min. italų atakos smaigalyje atsidūrė M. Balotelli - šį kartą jo bandymas buvo nesėkmingas.

62 min. baudos smūgį atlikęs M. Reusas pataikė į skersinį. Laikas ir toliau tirpo, o rezultatas nekito.

67 min. trečią įvartį į Vokietijos vartus galėjo įmušti Claudio Marchisio - visgi iš dėkingos pozicijos smūgiavusio italo koja sudrebėjo.

Netrukus buvo pakeistas pirmų dviejų įvarčių autorius M. Balotelli - vietoje jo aikštėje pasirodė Antonio Di Natale.

75 min. dar vieną puikią progą vėjais paleido C. Marchisio, iš arti nepataikęs į vartus.

82 min. dar viena Vokietijos gynybos linijos klaida ir vienas prieš vartus atsidūrė A. Di Natale, tačiau puolėjas su įtampa nesusitvarkė ir nepasižymėjo.

84 min. vokiečiai kėlė jau 10-ąjį savo kampinį, bet ir vėl neišpešė nieko naudingo.

86 min. tolimą bombą paleido T. Kroosas - ji irgi pralėkė per aukštai.

90 min. bene paskutinį šansą atgaivinti intrigą turėjo M. Hummelsas - tiesa, gynėjui pritrūko puolėjo sugebėjimų ir dar vieną pavojų neutralizavo G. Buffonas.

Per pridėtą laiką teisėjas skyrė ginčytiną 11 metrų baudinį į italų vartus - už Federico Balzaretti žaidimą ranka. Jį realizavo M. Ozilas ir rezultatas tapo 1:2, tačiau laiko išsigelbėti vokiečiams praktiškai nebeliko ir pergalę šventė italai.

Rungtynės:

Vokietija 1 - 2 Italija

20' [0 - 1] Mario Balotelli
36' [0 - 2] Mario Balotelli
90' [1 - 2] Mesut Ozil

Geltonos kortelės: 90 min. Mats Hummels (Vokietija), 37 min. Mario Balotelli, 61 min. Leonardo Bonucci, 84 min. Daniele De Rossi, 89 min. Thiago Motta (visi - Italija).

* * *

Primename, kad pirmame EURO-2012 pusfinalyje Donecke dabartiniai Europos ir pasaulio čempionai ispanai tik po 11 metrų baudinių serijos 4:2 nugalėjo Portugalijos vyrus.