Ankstesniuose turuose italai du kartus su ispanais ir kroatais sužaidė vienodu rezultatu 1:1. Taigi italams reikėjo Kroatijos pralaimėjimo.

Ispanija kaip tik ir įveikė šiuos priešininkus 1:0 ir padėjo italams iškovoti kelialapį į kitą etapą.

Rezultatas

Italija 2 - 0 Kroatija

35' Antonio Cassano [1 - 0]
90' Mario Balotelli [2 - 0]

89' Keithas Andrews (Airija) - raudona kortelė (už dvi geltonas)

27' Federico Balzaretti (Italija) - geltona kortelė
37' Keith Andrews (Airija) - geltona kortelė
39' Jonh O'Shea (Airija) - geltona kortelė
71' Daniele De Rossi (Italija) - geltona kortelė
73' Gianluigi Buffon (Italija) - geltona kortelė
84' Sean St. Ledger (Airija) - geltona kortelė

Italija: Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini (57' Leonardo Bonucci), Claudio Marchisio, Thiago Motta, Andrea Pirlo, Ignazio Abate, Daniele De Rossi, Federico Balzaretti, Antonio Cassano (61' Alessandro Diamanti), Antonio Di Natale (74' Mario Balotelli).

Atsarginiai: Salvatore Sirigu, Morgan De Sanctis, Angelo Obinze Ogbonna, Christian Maggio, Emanuele Giaccherini, Fabio Borini, Riccardo Montolivo, Sebastian Giovinco.

Airija: Shay Given, John O´Shea, Richard Dunne, Sean St. Ledger, Stephen Ward, Damien Duff, Glenn Whelan, Keith Andrews, Aiden McGeady (65' Shane Long), Kevin Doyle (76' Jonathan Walters), Robbie Keane (86' Simon Cox).

Atsarginiai: Kieren Westwood, David Forde, Stephen Kelly, Paul McShane, Darron Gibson, Stephen Hunt, Darren O´Dea,

Rungtynės

Pirmas kėlinys

Rungtynės prasidėjo Daniele De Rossi stipriu smūgiu jau 1-ą min., bet kamuolys praskriejo šalia vartų. 3-ią min. Federico Balzaretti atliko baudos smūgį, bet didelio pavojaus nekilo.

Po aktyvesnės italų pradžios žaidimas išsilygino. 9-ą min. Andrea Barzagli galva numetė kamuolį Andrea Pirlo, bet airiai išsigelbėjo kampiniu. Italijos futbolininkų kelti du kampiniai iš eilės sėkmės neatnešė.

18-ą min. Federico Balzaretti po kampinio nepataikė į vartus. 19-ą min. jau airis Richardas Dunne'as atliko baudos smūgį, bet vartininkas Gianluigi Buffonas buvo budrus.

25-ą min. Johnas O'Shea ir Keithas Andrewsas surengė išpuolį prie italų vartų.

31-ą min. Antonio Di Natale pavojingai smūgiavo į airių vartus.

34-ą min. A. Di Natale suklaidino vartininką Shay'ų Giveną ir pasiuntė kamuolį į vartus, bet jų nuo linijos spėjo išmušti Seanas St Ledgeris.

35-ą min. Italija ėmė pirmauti 1:0 po Antonio Cassano smūgio galva. Puolėjas A. Cassano iš „AC Milan“ klubo pirmas suskubo prie kamuolio po A. Pirlo kelto kampinio. Vartininkas Shay'us Givenas buvo įveiktas, o Damienui Duffui, kuris stovėjo prie tolimo virpsto, nepavyko išgelbėti komandos.

43-ią min. A. Pirlo vėl pavojingai pakėlė kampinį. Pirmas kėlinys baigėsi 1:0 Italijos rinktinės naudai.

Antras kėlinys

Antras kėlinys prasidėjo Italijos rinktinės atakomis. 47-ą min. pavojingai smūgiavo D. De Rossi, po minutės kampinį kėlė A. Pirlo, 49-ą min. savo laimę prie varžovų vartų pabandė A. Cassano.

Iniciatyva priklausė italams, bet pavojingas kontratakas rengė ir airiai. Mačo pabaigoje Airijos rinktinė bandė lyginti rezultatą, bet 90-ą min. Mario Balotelli įmušė antrą įvartį - 2:0.

M. Balotelli po kampinio kovoje baudos aikštelėje atsitvėrė nuo Johno O'Shea ir griūdamas smūgiu per save iš penkių metrų atstumo nuginklavo vartininką Sh. Giveną. Italijos rinktinės futbolininkai džiaugtis savo pergale pradėjo tik po to, kai sužinojo, kad Ispanija kitose grupės rungtynėse nugalėjo Kroatiją - 1:0.