Ankstyvą įvartį praleidę airiai taip ir nebeatsigavo iki pat dvikovos pabaigos bei tapo pirmaisiais, kurie nebeturi net teorinių šansų patekti į turnyro ketvirtfinalį.

Tuo metu ispanai su 4 taškais pakilo į pirmą C grupės vietą, antri žengia - kroatai (taip pat 4 taškai), treti - italai (2 taškai).

Įdomu, kad šiai dvikovai teisėjavo arbitras iš Ispanijos kaimynės Portugalijos - Pedro Proenca.

Rungtynių eiga:

Ispanijos rinktinės sudėtis: Ikeras Casillasas, Alvaro Arbeloa, Sergio Ramosas, Gerardas Pique, Jordi Alba, Xavi, Sergio Busquetsas, Xabi Alonso (65' Javi Martinezas), Davidas Silva, Andresas Iniesta (80' Santi Cazorla), Fernando Torresas (74' Cescas Fabregasas).

Airijos rinktinės sudėtis: Shay'us Givenas, Johnas O'Shea, Richardas Dunnas, Seanas St. Ledgeris, Stephenas Wardas, Damienas Duffas (76' Jamesas McCleanas), Glennas Whelanas (80' Paulas Greenas), Keithas Andrewsas, Aidenas McGeady's, Simonas Coxas (46' Jonas Walteris), Robbie Keane'as.

Pirmas kėlinys

Rungtynės prasidėjo be jokios žvalgybos: jau 2 min. Ikerą Casillasą pasidabruoti privertė iš toli iššovęs Simonas Coxas, o dar po poros minučių pasinaudojęs Stepheno Wardo aplaidumu pirmąjį įvartį pelnė Fernando Torresas - 1:0.

Įkvėpti įvarčio ispanai pabandė dar labiau prispausti airius prie sienos: 7 min. smūgiavo Davidas Silva, vos po akimirkos - F. Torresas.

17 min. savo laimę išmėgino ir Gerardas Pique, bet Shay'us Givenas žaidė užtikrintai.

23 min. savo kojos taiklumą patikrino ir Andresas Iniesta - gerą poziciją užsiėmęs airių vartininkui kamuolį atmušė.

25 min. galva kamuolį į vartus galėjo nukreipti Davidas Silva, o netrukus ir iš itin toli smagų smūgį koja paleidęs Xabi Alonso.

35 min. ispanai greitai išsimetė kamuolį iš užribio ir F. Torresui nedaug trūko, kad iššoktų vienas prieš varžovų vartininką.

42 min. technišku smūgiu Sh. Giveną pabandė užklupti Xavi, 44 min. - Xabi Alonso, o 45 min. - A. Iniesta, tačiau airiai po pirmo kėlinio atsiliko tik 0:1.

Antras kėlinys

Vos prasidėjus antrai susitikimo daliai ispanų persvarą galėjo padvigubinti ir Alvaro Arbeloa, ir X. Alonso, ir A. Iniesta, tačiau galiausiai tai padarė šaltakraujiškai tris gynėjus pergudravęs Davidas Silva - 2:0.

Vicentes del Bosque auklėtiniai visiškai dominavo aikštėje: 55 min. Xavi smūgį sustabdė tik puikią reakciją pademonstravęs Sh. Givenas.

Vis dėlto išvengti neišvengiamo airiams nepavyko: 70 min. dar viena graži ispanų ataka, tikslus D. Silvos perdavimas ir antrasis F. Torreso įvartis - 3:0.

75 min. pajudėti I. Casillasą pagaliau privertė ir Airijos futbolininkai - po Robbie Keano smūgio Madrido „Real“ klubo vartininkas atmušė kamuolį toliau nuo savo vartų.

83 min. varžovų apatija ginantis pasinaudojo ir po keitimo aikštėje pasirodęs Cescas Fabregasas - 4:0. Tokiu rezultatu mačas ir baigėsi.

Rungtynės:

Ispanija 1 - 1 Airija
4' [1 - 0] Fernando Torresas
49' [2 - 0] Davidas Silva
70' [3 - 0] Fernando Torresas
83' [4 - 0] Cescas Fabregasas.

36' Robbie'iui Keane'ui (Airija) parodyta geltona kortelė
45' Glennui Whelanui (Airija) parodyta geltona kortelė
54' Xabiui Alonso (Ispanija) parodyta geltona kortelė
76' Javierui Martinezui (Ispanija) parodyta geltona kortelė
84' Seanui St. Ledgeriui (Airija) parodyta geltona kortelė.

* * *

Primename, kad ispanai pirmame ture tenkinosi lygiosiomis 1:1 su italais, o airiai 1:3 neprilygo Kroatijos komandai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (220)