Trečiadienio rungtynės olandams vėl prasidėjo nesėkmingai: du gražūs Mario Gomezo įvarčiai kojomis ir 2:0 priekyje vokiečiai. Ir nors antrame kėlinyje olandams pavyko sušvelninti rezultatą, kai tolimu smūgiu pasižymėjo Robinas van Persie, iškovoti pirmo taško EURO-2012 čempionate nebeužteko laiko.

Tokiu būdu prieš paskutinį turą olandai su 0 taškų B grupėje užima paskutinę vietą, bet vis dar turi šansų žengti tolyn: jiems reikia nugalėti portugalus ir sulaukti danų nesėkmės prieš Vokietiją - tada viską lems įvarčių santykis.

Beje, vokiečiai dar irgi nėra tikri dėl patekimo į ketvirtfinalį - jei jie pralaimės danams, o portugalai įveiks olandus, trys rinktinės surinks po 6 taškus ir jų likimą taip pat lemtų įvarčių santykis.

Rungtynių eiga:

Nyderlandų sudėtis: Maartenas Stekelenburgas, Gregory's van der Wielis, Johnas Heitinga, Joris Mathijsenas, Jetro Willemsas, Markas van Bommelis (46' Rafaelis van der Vaartas), Nigelis de Jongas, Arjenas Robbenas (83' Dirkas Kuytas), Wesley Sneijderis, Ibrahimas Afellay'us (46' Klaasas-Janas Huntelaaras), Robinas van Persie.

Vokietijos rinktinės sudėtis: Manuelis Neueris, Jerome'as Boatengas, Mattsas Hummelsas, Holgeris Badstuberis, Philippas Lahmas, Sami Khedira, Bastianas Schweinsteigeris, Thomas Muelleris (Larsas Benderis), Mesutas Ozilas (81' Toni Kroosas), Lukasas Podolskis, Mario Gomezas (72' Miroslavas Klose).

Pirmas kėlinys

Mačą aktyviau pradėjo prie sienos priremti olandai: 6 min. atakos smaigalyje atsidūrė Robinas van Persie, bet savo vietoje buvo ir Manuelis Neueris. Vos po poros minučių pavojingu šūviu iš toli atsakė Mesutas Ozilas ir pataikė į virpstą.

11 min. dar kartą savo laimę pabandė R. van Persie - šį kartą jo smūgis buvo labai nevykęs. Po šio epizodo žaidimas kiek nurimo.

24 min. pozicinės atakos metu Bastianas Schweinsteigeris atliko idealų perdavimą Mario Gomezui, kuris techniškai suvaldė kamuolį, apsisuko ir pasiuntė kamuolį į Maarteno Stekelenburgo vartus - 1:0.

36 min. šimtaprocentinės progos neišnaudojo Holgeris Badstuberis, po kampinio galva pataikęs tiesiai į olandų vartininką.

Vis dėlto netruko krito ir antrasis įvartis: B. Schweinsteigeris vėl padėjo kamuolį kaip ant lėkštutės M. Gomezui, kuris pelnė savo antrą įvartį - 2:0. Tokiu rezultatu pirmasis kėlinys ir baigėsi.

Antras kėlinys

Auklėtinių žaidimu nusivylęs Bertas van Marwijkas per pertrauką atliko iškart du keitimus: Klaasas-Janas Huntelaaras pakeitė Ibrahimą Affelay'ų, o Rafaelis van der Vaartas - Marką van Bommelį, tačiau bent pačioje kėlinio šis manevras olandams nedavė jokių vaisių.

52 min. du smūgius iš eilės atliko vokiečių gynėjas Mattsas Hummelsas, bet abu juos atrėmė M. Stekelenburgas.

58 min. savo meistriškumą buvo priverstas pademonstruoti jau M. Neueris, kuriam teko atmušti stiprų R. van Persie bandymą iš toli.

62 min. keliasdešimties centimetrų pritrūko Wesley Sneijderiui, kurio spirtas kamuolys praskriejo visiškai šalia Vokietijos komandos vartų.

71 min. gražią olandų ataką paskutinę akimirką nutraukęs Jerome'as Boatengas, blokavęs W. Sneijderio šūvį. Tačiau jau kitos atakos metu R. van Persie tolimu smūgiu pagaliau pavyko pramušti vokiečių gynybą - 1:2.

Įmušę įvartį olandai atsigavo ir bandė spausti varžovus, tačiau šie ir toliau žaidė ramiai ir užtikrintai.

85 min. iš labai toli į vartus smūgiavo R. van der Vaartas - netaikliai.

89 min. vaikiškai suklydo olandų vartų sargas M. Stekelenburgas, tačiau Miroslavui Klosei nepasisekė nukreipti kamuolio į praktiškai tuščius vartus. Netrukus nuaidėjo ir finalinis teisėjo švilpukas - 2:1 pergale džiaugėsi vokiečiai.

Rungtynės:

Vokietija 3 - 2 Nyderlandai
24' [1 - 0] Mario Gomezas
38' [2 - 0] Mario Gomezas
73' [2 - 1] Robinas van Persie.

80' Nigeliui de Jongui (Nyderlandai) parodyta geltona kortelė
87' Jerome'ui Boatengui (Vokietija) parodyta geltona kortelė
90' Jetro Willemsui (Nyderlandai) parodyta geltona kortelė.

Statistika: Vokietija - Nyderlandai

Smūgiai į vartų plotą: 9 - 6

Smūgiai šalia vartų: 3 - 7

Kamuolio kontrolė: 48 - 52

Kampiniai: 5 - 6

Pražangos: 11 - 7

Geltonos kortelės: 1 - 2.

Nuošalės: 4 - 1.