Normalus rungtynių laikas baigėsi be įvarčių, o per pratęsimą abi komandos paskutinėmis minutėmis apsikeitė tiksliais smūgiais. 119-ą minutę kroatus į priekį išvedė Ivanas Klasničius, bet 122-ąją Semihas išlygino rezultatą, pakartodamas neįtikėtiną turkų išsigelbėjimo iš sunkiausių situacijų šiame čempionate fenomeną. 11 metrų baudinių serijoje sėkmė ir toliau lydėjo Turkijos futbolininkus, kurie triumfavo 3:1.

Europos pirmenybių grupių varžybose Turkijos rinktinė į ketvirtfinalį iškopė taip pat po dramatiškos kovos, kai per paskutines 15 minučių įmušė 3 įvarčius Čekijos rinktinei ir triumfavo 3:2. Dar anksčiau turkai panašiu stiliumi 0:1 nusileisdami šveicarams sugebėjo atsitiesti ir švęsti pergalę 2:1.

Turkija pusfinalyje birželio 25 dieną susitiks su Vokietijos rinktine, kuri pirmajame ketvirtfinalyje 3:2 įveikė Portugaliją.

Rungtynės

Abi komandos mačą pradėjo aktyviai ir jau 5-ą min. Turkijos rinktinės gynėjas Hamitas Altintopas smūgiu iš toli patikrino kroatų vartų sargo Stipe Pletikosos budrumą. Po akimirkos jau kitame aikštės gale sumaištyje kamuolį į užribį išmušė vartininkas Rustu Recberas.

Netrukus Turkijos futbolininkai aiškiai perėmė iniciatyvą ir ilgai kontroliuodami kamuolį ėmė spausti varžovus jų aikštės pusėje. Tačiau pavojingiausią situaciją mače retoje kontratakoje sukūrė kroatai.

19-ą min. Darijo Srna puikiu perdavimu išvedė dešiniajame krašte į priekį Luką Modričių, kuris perdavė kamuolį prieš vartininką iššokusiam Ivicai Oličiui, bet šis iš kelių metrų atstumo įsigudrino smūgiuoti į skersinį.

Surengę pavojingiausią iki tol mačo ataką Kroatijos futbolininkai atgijo ir jų žaidimas, ypač kairiuoju kraštu, suaktyvėjo. Vis dėlto didžioji žaidimo dalis persikėlė į aikštės vidurį, nes abiejų komandų žaidėjai kokybiškai gynėsi ir patikimai neutralizavo varžovų atakas.

Kėlinio pabaigoje Turkijos komandos žaidėjai vėl ėmė spausti priešininkus, bet pavojingai užbaigti atakų jiems nesisekė. Tik 38-ą min. Mehmetas Topalas iš labai toli smūgiavo šalia skersinio.

Kroatai į tai atsakė keliais kontrišpuoliais, tik jų smaigalyje atsidūrę žaidėjai nesugebėjo užbaigti atakų. Kėlinys baigėsi be įvarčių.

Po petraukos abi ekipos stojo žaisti panašiu braižu, tačiau pamažu ėmė ryškėti Kroatijos rinktinės pranašumas.

51-ą min. I. Oličius dar kartą nepasinaudojo nebloga proga, nes puolėjui dukart nepavyko permestį kamuolio per R. Recberą, o 57-ą min. Turkijos rinktinės vartininkas sugavo Niko Kronjčaro smūgiuotą kamuolį. 62-ą min. atkaklusis I. Oličius pagaliau pelnė įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

Besitęsiant kroatų atakoms 70-ą min., po tikslios kombinacijos, Ivanas Rakitičius įsiveržė į baudos aikštę, bet labai netiksliai smūgiavo smarkiai virš vartų. Po minutės I. Oličius galva pasiuntė kamuolį šalia R. Recbero vartų virpsto.

84-ą min. nuo pavojingiausio kroatų išpuolio turkus gelbėjo tik jų vartininkas - R. Recberas atmušė iš 25 metrų stipriu ir tiksliu laisvu smūgiu D. Srnos pasiųstą kamuolį.

Turkijos futbolininkai pagaliau surengė pirmą pavojingą išpuolį antrajame kėlinyje, bet N. Kahveci uždirbtas kampinis baigėsi be rezultatų. Po akimirkos L. Modričius atliko puikų perdavimą I. Oličiui, kurio smūgį iš 10 metrų atlaikė R. Recberas. Netrukus patyręs Turkijos rinktinės vartininkas sugavo D. Srnos spirtą kamuolį.

Jau per teisėjo pridėta laiką I. Oličius turkų baudos aikštėje paleido kamuolį virš vartų.

Milžinišką darbą gynyboje nudirbusi Turkijos rinktinė sulaukė pratęsimo.

Prasidėjus papildomam laikui kroatai vėl spaudė varžovus, bet sulaukė pavojingo turkų išpuolio, po kurio S. Pletikosa gelbejo vartus nuo T. Sanli bandymo pelnyti įvartį. Po kelių minučių Semiho smūgiuotas kamuolys skriejo per pusmetrį virš Kroatijos vartų.

Turkai įsismagino - 103-ą min. T. Sanli paleido kamuolį prie pat virpsto.

Antrojoje pratęsimo dalyje futbolininkų kojas jau akivaizdžiai kaustė nuovargis. Abi ekipos aprimo, bet viską aukštyn kojomis apvertė nenurimstantis Luka Modričius. Jau per priešpaskutinę pratęsimo minutę vikrusis saugas Turkijos rinktinės baudos aikštėje netikėtai kilusioje sumaištyje permetė kamuolį per kelis gynėjus ir I. Klasničius galva įmušė įvartį.

Tačiau turkai nebe pirmą kartą šiame čempionate išsigelbėjo. Jau po trijų minučių Semihas kitame aikštės gale tiksliu ir stipriu smūgiu išlygino rezultatą.

Ekipos vis dėlto stojo mušti 11 metrų baudinius.