Nė karto dar nepralaimėję kroatai užėmė pirmąją grupės vietą ir ketvirtfinalyje penktadienį susitiks su Turkija. Pergalingą įvartį mače su lenkais Kroatijos komandai 53-ą minutę pelnė puolėjas Ivanas Klasničius.

Antroji vieta B grupėje atiteko vokiečiams, kurie paskutiniame mače Vienoje 1:0 (0:0) įveikė ir iš varžybų eliminavo turnyro šeimininkus austrus.

Vokietijos rinktinės varžove ketvirtfinalyje ketvirtadienį bus Portugalijos rinktinė.

Po tašką B grupėje pasidalijusiems lenkams ir austrams pirmenybės jau baigėsi.

Rungtynės

Kroatijos rinktinė susitikimą pradėjo be pagrindinių žaidėjų. Tad lenkai netruko perimti iniciatyvą. Lenkijos futbolininkai per kelioliką minučių spėjo kelti 3 kampinius, tačiau jų tolimi smūgiai tikslo nepasiekdavo.

Vėliau Kroatijos futbolininkai ėmė ilgiau kontroliuoti kamuolį ir atsakė keliais tolimais šūviais. 23-ą min. pavojingą Ivano Rakitičiaus smūgį atlaikė Lenkijos vartininkas Arturas Borucas.

27-ą min. aikštę palikti buvo priverstas Kroatijos rinktinės gynėjas Dario Kneževičius, kuris susidūrė savo ekipos vartininku Vedranu Runje ir nebegalėjo tęsti mačo. Gynėją pakeitė Vedranas Čorluka.

32-ą min. kroatus į priekį galėjo išvesti I. Klasničius, bet vartininkas A. Borucas vėl išgelbėjo lenkų vartus. Po keleto akimirkų jis atmušė ir Danijieliaus Pranjičiaus smūgiuotą kamuolį.

Kėlinio pabaigoje vėl aktyvesni buvo lenkai, bet pirmoji susitikimo dalis taip ir baigėsi be įvarčių. Paskutinėmis sekundėmis Lenkijai dar teko atlaikyti kelis varžovų išpuolius.

Po petraukos Lenkijos futbolininkai vėl mėgino laimę iš toli, bet V. Runje buvo nepralaužiamas. O 53-ą min. įvykiai pakrypo lenkams nepalankiausia eiga – D. Pranjičius atkovojo prarastą kamuolį, atmetė jį I. Klasničiui, kuris tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą ir išvedė kroatus į priekį.

61-ą min. skirtumas galėjo dar labiau išaugti, tačiau D. Pranjičiaus pasiųstas kamuolys atsimušė į vartų skersinį. 67-ą min. abiejų ekipų vartininkai gelbėjo savo komandas nuo įvarčių.

Lenkų atakos aktyvėjo, tačiau visos jos buvo nesėkmingos – baigdavosi nuošalėmis arba netiksliais smūgiais. Puikų smūgį 81-ą min. atliko Ebi Smolarekas,bet ir po jo kamuolys skriejo šalia virpsto.

Kroatai išsaugojo minimalų pranašumą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Statistika

Lenkija - Kroatija 0:1 (0:0)

Kroatija: Ivan Klasnic (53 min.).

Geltonos kortelės: Lenkija 2 - Kroatija 2

Smūgiai į vartų plotą: Lenkija 3 - Kroatija 7

Viso smūgių: Lenkija 14 - Kroatija 16

Pražangos: Lenkija 24 - Kroatija 16

Kampiniai: Lenkija 5 - Kroatija 1

Nuošalės: Lenkija 5 - Kroatija 2

Kamuolio valdymas: Lenkija 53 proc. - Kroatija 47 proc.