Šveicarija vis tiek liko paskutinėje A grupės vietoje, o portugalai jau anksčiau buvo užsitikrinę pirmąją poziciją.

Beje, bendras tarpusavio rungtynių balansas liko Šveicarijos rinktinės naudai. Abi komandos yra žaidusios 20 kartų - 9 kartus nugalėjo šveicarai, 6 sykius portugalai, o 5 dvikovos baigėsi lygiosiomis.

Pradžioje aikštėje dominavo rezervine sudėtimi rungtyniavę portugalai, jie ilgiau kontroliavo kamuolį, dažniau puolė varžovų vartus, bet šveicarai ne tik patikimai gynėsi, bet gana pavojingai kontratakavo.

18-ą minutę po Nani perdavimo Pepe koja pakeitė kamuolio skrydžio kryptį ir Šveicarijos ekipos vartus išgelbėjo tik skersinis. Į tai šveicarai atsakė Gokhano Inlero tolimu smūgiu.

23-ą minutę po puikaus Nani perdavimo Helderis Postiga tiesiog privalėjo pelnyti įvartį, bet kamuolį skriejantį į vartus numušė gynėjas Philippe`as Senderosas.

36-ą minutę H. Postiga įmušė įvartį, tačiau teisėjas jam užfiksavo nuošalę. Įsiminė nebūdingas techniškiems portugalams poelgis - gynėjas Paulo Ferrerira labai šiurkščiai prasižengė prieš Valoną Behrami. Treneris Luizas Felipe Scolaris kėlinio pabaigoje P. Ferreiro pakeitė.

Antrame kėlinyje vyko permaininga kova, kol varžovų klaida pirmieji pasinaudojo šveicarai. 71-ą minutę po gražaus derinio "sienelė" vienas prieš portugalų vartininką Ricardo išsiveržė Hakanas Yakinas ir pelnė įvartį - 1:0. Dar po dešimties minučių H. Yakinas realizavo į portugalų vartus skirtą 11 metrų baudinį - 2:0.

Statistika

Šveicarija - Portugalija 2:0 (0:0);

Įvarčiai:

71' Hakanas Yakinas - 1:0;

83' Hakanas Yakinas - 2:0 (11 m);

Kortelės:

27' Hakanas Yakinas, 37' Johanas Vonlanthenas, 81' Tranquillo Barnetta, 90+2' Gelsonas Fernandesas (visi Šveicarija);

30' Paulo Ferreira, 64' Jorge Ribeiro, 78' Fernando Meira, 81' Miguelis (visi Portugalija);

Šveicarija: Pascalis Zuberbuehleris, Ludovicas Magninas, Philippe`as Senderos, Stephanas Lichtsteineris (83' Stephane'as Grichtingas), Gokhanas Inleras, Hakanas Yakinas (86' Ricardo Cabanas), Erenas Derdiyokas, Gelsonas Fernandesas, Valonas Behrami, Patrickas Muelleris, Johanas Vonlanthenas (61'Tranquillo Barnetta).

Portugalija: Ricardo, Paulo Ferreira (41' Jorge Ribeiro), Bruno Alves, Fernando Meira, Raulis Meirelesas, Miguelis, Pepe, Ricardo Quaresma, Miguelis Veloso (71' Joao Moutinho), Nani, Helderis Postiga (74' Hugo Almeida).

Smūgiai į vartų plotą: Šveicarija 5 - Portugalija 2;

Viso smūgių: Šveicarija 8 - Portugalija 5;

Geltonos kortelės: Šveicarija 4 - Portugalija 4;

Pražangos: Šveicarija 26 - Portugalija 27;

Kampiniai: Šveicarija 5 - Portugalija 2 ;

Nuošalės: Šveicarija 1 - Portugalija 6;

Kamuolio valdymas: Šveicarija 47 proc. - Portugalija 53 proc.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.