Portugalija jau 8-ą minutę išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Deco. Tačiau vos po 9 minučių rezultatą išlygino Čekijos rinktinės saugas Liboras Sionko.

Antrajame kėlinyje, 63-ą min., portugalus antrą kartą į priekį išvedė Cristiano Ronaldo, po kurio perdavimo 91-ą min. Ricardo Quaresma įtvirtino pergalę.

Portugalai su 6 taškais A grupėje pirmauja ir jau beveik turi kelialapį į ketvirtfinalį savo kišenėje, o Čekijos rinktinė su 3 taškais žengia antra. Kitame susitikime trečiadienį kovos taškų dar neturinčios Turkijos ir Šveicarijos vienuolikės.

Rungtynės

Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje užvirė bekompromisė kova, o netrukus krito ir įvarčiai.

Jau 8-ą minutę Čekijos rinktinės vartininkas Petras Čechas buvo priverstas nerti po C. Ronaldo kojomis, bet kamuolys atšoko Deco. Čekų vartininkas dar spėjo kartą pirštų galais atlaikyti Portugalijos rinktinės saugo smūgį, tačiau šis antruoju mėginimu įrideno kamuolį į vartus.

Praleidę įvartį Čekijos futbolininkai ėmė aktyviai atakuoti ir netrukus taip pat atsakė tiksliu šūviu. 17-ą min. L. Sionko greitu prasiveržimu uždirbo kampinį, po kurio pats smūgiu galva ir pelnė įvartį.

Rezultatui išsilyginus, lygiu tapo ir žaidimas. Portugalijos komanda turėjo gana aiškią kamuolio valdymo persvarą, bet į vartus pavojingai smūgiavo tik dukart: 24-ą min. tolimą šūvį atliko Deco, o 42-ąją – C. Ronaldo.

Abu kartus čekų vartus patikimai apsaugojo P. Čechas.

Čekai dažniau priartėdavo prie priešininkų vartų, bet jiems sunkiai sekėsi atlikti smūgius. Kiekvieną mėginimą patikimai blokuodavo Portugalijos rinktinės gynėjai.

Didžioji dalis žaidimo vyko aikštės viduryje, kur netruko kietos kovos ir pražangų.

Po petraukos L. Sionko vėl pavojingai įkirto į baudos aikštę, bet prie jo iš krašto perduoto kamuolio nė vienas čekas nesuskubo.

Po kelių minučių jau Nuno Gomesas ant baudos aikštės linijos gražiai apsisuko, tačiau smūgiavo per silpnai ir kamuolį pagavo P. Čechas. Netrukus portugalai užspaudė varžovus prie jų vartų ir P. Čechas vieną po kito atmušė kelis Simao Sabrosos smūgius.

62-ą min. jau čekai atsakė pavojingu išpuoliu, bet Tomašas Ujfaluši po kampinio smūgiavo prie pat vartų.

O jau kitos atakos metu krito trečiasis susitikimo įvartis. Portugalai surengė greitą ataką, Deco iš dešinio krašto atliko gražu perdavimą iš aikštės gilumos atbėgančiam C. Ronaldo ir šis nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į vartus.

Persvėrę rezultatą portugalai sulėtino tempą. Tuo metu čekai ėmėsi greitesnių atakų, bet įvarčio pasiekti jiems nepavyko.

83-ą min. L. Sionko turėjo puikią progą dar kartą išlyginti rezultatą, kai atsidūręs vienas prieš vartininka smūgiavo galva, bet kamuolys praskriejo virš skersinio. 89-ą min. tolimą Mareko Jankulowski baudos smūgį atlaikė Portugalijos komandos vartininkas Ricardo.

Dar vienas L. Sionko smūgis per pridėtą teisėjo laiką taip pat buvo netikslus.

Portugalai atlaikė paskutinį varžovų šturmą ir greitoje kontratakoje padėjo paskutinį tašką. C. Ronaldo po čekų klaidos iššoko vienas prieš vartininką, nepagalėjo perdavimo Ricardo Quaresmai ir šis pelnė trečiąjį portugalų įvartį – 3:1.