Graikus į viršūnę atvedė tas pats žmogus, kuris 1987-aisiais metais dirigavo čempioniškos komandos žaidimui aikštėje. Tuometinis įžaidėjas Panagiotis Yannakis nuo praėjusių metų dirba Graikijos rinktinės vyriausiuoju treneriu ir jo įdiegta gynybinio krepšinio filosofija atvedė Elados šalies atstovus į viršūnę.

Geriausiai čempionate besigynusi Graikijos rinktinė finale pagerino ir savo rezultatyvumo rekordą. Iki tol daugiausia pelnę 67 taškus, šįkart jie sugebėjo įmesti 78 taškus.

Vokiečiai, kurių lyderis Dirkas Nowitzki nors ir pelnė 23 taškus, tačiau prametė net 7 tritaškius iš 8, nesugebėjo atsitiesti po nokdauno trečiajame kėlinyje.

Iškart po didžiosios pertraukos graikai pataikė tris tritaškius iš eilės ir padidino savo pranašumą iki 12 taškų (48:36). Kėlinio pabaigoje graikai dar sykį spurtavo ir įgijo 17 taškų persvarą (61:44). Ketvirtasis kėlinys po šios atkarpos tapo formalumu.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti 3 minutes ir 22 sekundes Vokietijos rinktinės treneris Dirkas Bauermanas pakeitė iki tol praktiškai visas rungtynes žaisdavusį D.Nowitzkį. 22 tūkstančiai žiūrovų, įskaitant graikų fanus bei žurnalistus, atsistoję plojo vokiečių krepšinio vunderkindui.

D.Nowitzki, po rungtynių pripažintas rezultatyviausiu ir naudingiausiu turnyro žaidėju, finale pelnė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Pusfinalyje pataikęs pergalingą metimą ir išplėšęs pergalę, šįkart 213 cm ūgio krepšininkas atrodė pakankamai išsekęs.

Menkai komandos lyderiui talkino ir kiti žaidėjai, tuo tarpu Graikijos jėga tapo komandinis žaidimas puolime bei neįtikėtinai klampi gynyba.

Graikija - Vokietija 78:62 (19:12; 20:20; 25:16; 14:14)

Graikija: Theodoros Papaloukas - 22 tšk. (3/4 trit., 6/10 dvit., 1/2 baudų; 6 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai), Nikos Zisis - 13 tšk., Mikhalis Kakiouzis - 11 tšk.

Vokietija: Dirkas Nowitzki - 23 tšk. (1/8 trit., 5/9 dvit., 10/10 baudų; 9 atkovoti kamuoliai), Patrickas Femerlingas - 11 tšk., Denisas Wuchereris - 6 tšk.

1995 metais Graikijos sostinėje Atėnuose vykusiame Europos čempionate triumfavo tuometinė Jugoslavijos rinktinė. Simboliška, kad prabėgus dešimtmečiui šalys apsikeitė rolėmis – Serbijos ir Juodkalnijos sostinėje Europos čempionatą laimėjo graikai.