Vokiečiai bei ispanai ne tik pateko tarp 4 geriausiųjų, bet ir užsitikrino vietas 2006-ųjų metų Pasaulio krepšinio čempionate Japonijoje.

Skirtingai nuo ankstesnių varžybų, šįkart Vokietijos rinktinėje be lyderio Dirko Nowtizki puikai rungtyniavo ir kiti krepšininkai, o ypač pasižymėjo abu įžaidėjai: Mithatas Demirelis ir Pascalis Rolleris. Rungtynių pradžioje vokiečiai pirmavo 13:4, o vėliau jie padidino persvarą iki 13 taškų - 19:6. Tačiau slovėnai sustabdė varžovus. 18-ąją min. jie net išsiveržė į priekį 27:25. Po trijų kėlinių vokiečiai pirmavo 52:47, o, likus žaisti 3 min. 54 sek., jie buvo įgiję 18 taškų persvarą - 72:54.

Šeštadienį Vokietijos ir Ispanijos rinktinės susitiks pusfinalyje. Kitame pufinalyje žais Prancūzija - Graikija.

Visas tris pergales grupės varžybose iškovojusi Slovėnija, po pirmojo savo pralaimėjimo dėl 5-8 vietų šeštadienį žais su Kroatija.

Slovėnija - Vokietija 62:76 (12:21; 22:13; 13:18; 15:24)

Slovėnija: Sani Bečirovičius ir Primožas Brežecas - po 13 tšk., Jaka Lakovičius - 12 tšk.

Vokietija: Dirkas Nowitzki - 22 tšk. (2/8 trit., 4/10 dvit., 8/9 baudų; 9 atk. kam.), Mithatas Demirelis ir Pascalis Rolleris - po 15 tšk., Damonas Greene'as - 10 tšk.

Ispanija - Kroatija 101:85 po pratęsimo (11:18; 14:15; 30:20; 18:20; 28:12)

Pirmajame kėlinyje kroatai pirmavo 13:3, 18:6, o po dviejų kėlinių jų persvara buvo 8 taškai - 33:25.

Po to ispanai laimėjo atkarpą 17:7 ir išsiveržė į priekį 42:40. Po trijų kėlinių ispanai pirmavo 55:53. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 35 sek., 72:68 pirmavo kroatai, tačiau jie nesugebėjo išsaugoti savo persvaros. Po 40 min. kovos rezultatas buvo lygus 73:73.

Likus žaisti 2 min. 27 sek., 83:82 pirmavo kroatai. Tačiau po to ispanai spurtavo ir atitrūko 90:83. Pačioje rungtynių pabaigoje Kroatijos komandos žaidėjai ir treneriai už ginčus su teisėjais buvo nubausti keliomis techninėmis pražangomis, o Marko Popovičius buvo net pašalintas iš arenos.

Mačas baigėsi Juano Carloso Navarro baudų metimų serija. Per paskutiniąsias 75 sek. jis pataikė net 12 baudos metimų iš tiek pat galimų.

Beje, šioms rungtynėms teisėjavo ir lietuvis Virginijus Dovidavičius.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro - 36 tšk. (4/7 trit., 3/6 dvit., 18/21 baudų), Franas Vasquezas - 26 tšk. (9 atk. kam.), Jorge Garbajosa - 14 tšk. (6 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas - 10 tšk.

Kroatija: Gordanas Giričekas - 17 tšk. (1/4 trit., 6/12 dvit., 2/3 baudų; 8 atk. kam.), Roko Leni Ukičius ir Marko Popovičius - po 15 tšk.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.