Sensacingiausias rezultatas buvo pasiektas rungtynėse, kuriose sprendėsi Lietuvos rinktinės varžovai ketvirtfinalyje. Turnyro šeimininkės Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai po atkaklios kovos 71:74 nusileido prancūzams ir baigė savo pasirodymą čempionate. Prancūzijos rinktinė ketvirtadienį 21.30 val. išbandys iki šiol nepralaimėjusios Lietuvos komandos jėgą.

Kitame vėlyvą vakarą pasibaigusiame susitikime graikai 67:61 nugalėjo Izraelio rinktinę ir pirmajame ketvirtfinalyje ketvirtadienį 18.30 val. susitiks su A grupės nugalėtoja Rusija.

Pirmuosiuose vakaro susitikimuose pergales šventė Kroatijos ir Vokietijos rinktinės įveikusios atitinkamai Italijos ir Turkijos krepšinio komandas. Kroatų "jaunimas" permainingų varžybų antroje pusėje atrodė šviežesnis už italų "patirtį", o Vokietiją tradiciškai ištempė Dirkas Nowitzki, kuris pelnė 33 taškus ir dar atkovojo 10 kamuolių.

Penktadienį ketvirtfinalio varžybose 19 val. Vokietijos rinktinė susitiks su C grupės nugalėtoja Slovėnija, o kroatų 22 val. laukia akistata su D grupės nugalėtoja Ispanija.

Vokietija (2 vieta A grupėje) - Turkija (3 vieta B grupėje) 66:57 (14-15; 13:19; 21:12; 18:11)

Po vieno čempionato pertraukos į Europos vyrų krepšinio pirmenybių ketvirtfinalį sugrįžta ir Vokietijos rinktinė. Dirkas Nowitzki eilinį kartą surinko pusę savo rinktinės taškų ir atliko trečią dvigubą dublį čempionate, taip atvesdamas vokiečius į stipriausiųjų Senojo žemyno komandų aštuntuką.

Turkai, rungtynes pradėję be peštukų Mirsado Turkčano ir Mehmeto Okuro, antrojo kėlinio viduryje pirmavo net 12 taškų skirtumu (31:19), o po 20 žaidimo minučių vis dar turėjo 7 taškų persvarą (34:27).

Tačiau trečiajame kėlinyje Pascalis Rolleris pataikė du tritaškius iš eilės, D.Nowitzki pelnė 13 taškų paeiliui ir vokiečiai perėmė iniciatyvą – 48:46. Po šio spurto turkų žaidimas sugriuvo ir jie antrą čempionatą iš eilės pasitraukė nepasiekę ketvirtfinalio.

Vokietija: Dirkas Nowitzki - 33 tšk. (3/5 trit., 5/10 dvit., 14/15 baudų; 10 atkovotų kamuolių; 3 blokai), Pascalis Rolleris - 9 tšk.

Turkija: Kaya Pekeris - 16 tšk. (6/9 dvit., 4/7 baudų), Ermalas Kurtoglu ir Serkanas Erdoganas - po 11 tšk., Hidayetas Turkoglu - 10 tšk. (8 atk. kam.)

Kroatija (2 vieta B grupėje) - Italija (3 vieta A grupėje) 74:66 (16:19; 24:12; 15:21; 19:14).

Iki septynioliktosios dvikovos minutės pirmaujanti komanda keitėsi net 12 kartų, tačiau antrojo ketvirčio pabaigoje kroatai spurtavo 10:0 ir daugiau nė karto neatsilikinėjo.

Prieš didžiąją pertrauką įgiję 9 taškų pranašumą (40:31), Neveno Spahijos auklėtiniai atsilaikė trečią kėlinį, kol po italų spurto ketvirtojo pradžioje komandas vėl skyrė vos taškas – 55:54.

Pasiviję varžovus italai pradėjo piktnaudžiauti tolimais metimais ir šiems skriejant pro šalį, skirtumas šoktelėjo iki rekordinės dešimties taškų ribos – 64:54 kroatų naudai. Nors olimpiniai vicečempionai, daugiausia Gianmarco Pozzecco pastangų dėka priartėjo (68:62), tačiau netaiklūs Matteo Soragna bei Giacomo Galandos tritaškiai užgesino visas jų viltis.

Kroatija: Mario Kasunas - 20 tšk. (6/14 dvit., 8/8 baudų; 7 atk. kam.), Nikola Vujčičius - 16 tšk., Marko Popovičius - 12 tšk.

Italija: Dante Calabria, Gianmarco Pozzecco ir Roberto Chiacigas (7 atk. kam.; 5 klaidos) - po 14 tšk.

Graikija (2 vieta C grupėje) - Izraelis (3 vieta D grupėje) 67:61 (14:6; 11:8; 24:27; 18:20)

Graikija: Nikos Zisis - 23 tšk. (2/4 trit., 5/6 dvit., 7/8 baudų; 6 rezultatyvūs perdavimai), Lazaros Papadopoulos - 19 tšk. (10 atk. kam., 7 kld.), Mikhalis Kakiouzis - 12 tšk.

Izraelis: Yanivas Greenas - 11 tšk. (4/5 dvit., 3/7 baudų).

Serbija ir Juodkalnija (2 vieta D grupėje) - Prancūzija (3 vieta C grupėje) 71:74 (23:18; 21:17; 13:19; 14:20)

Serbija: Vladimiras Radmanovičius (4/5 trit., 1/2 dvit.) ir Marko Jaričius (1/4 trit., 4/8 dvit., 3/8 baudų; 5 per. kam.; 5 rez. perd.) - po 14 tšk., Igoris Rakočevičius ir Nenadas Krstičius - po 11 tšk.

Prancūzija: Antoine'as Rigaudeau - 14 tšk. (2/5 trit., 2/3 dvit., 4/6 baudų), Tony Parkeris - 13 tšk., Mickaelis Gelabale'is - 12 tšk., Borisas Diaw - 10 tšk.

Šeimininkai 1-14 taškų skirtumu pirmavo iki pat ketvirtojo kėlinio pradžios, kai Tony Parkeris dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (58:57), o po dar 5 taškų iš eilės Claude'o Bergeaud auklėtiniai įgijo 5 taškų persvarą (63:58).

Serbai netrukus atsigavo ir vėl persvėrė rezultatą (64:63), tačiau tada darbo ėmėsi Florentas Pietrusas. Jo dėjimas su varžovo pražanga padėjo persverti rezultatą (68:66), vėliau sėkmingai apsigynęs, jis suteikė progą T.Parkeriui pelnyti dar du taškus ir grąžinti 4 taškų persvarą – 70:66.

Po Dejano Bodirogos tolimo metimo komandas skyrė vos taškas (72:71), tačiau F.Pietrusas ir Antoine'as Rigaudeau pataikė po vieną baudos metimą ir prancūzai vėl nutolo – 74:71.

Likus žaisti apie 10 sekundžių Marko Jaričius prametė abi baudas ir nors serbai sugebėjo atsikovoti kamuolį, tačiau metimai iš po krepšio buvo netaiklūs. Prasižengę prieš Željko Rebračą, prancūzai vėl galėjo triumfuoti – abu šio krepšininko baudų metimai skriejo pro šalį.

Visgi Fortūna serbams suteikė paskutinį šansą. Likus kiek daugiau nei sekundei jie gavo progą išsimesti kamuolį iš už galinės linijos. Tačiau perdavimą gavęs Vlado Ščepanovičius atakavo iš nepatogios padėties ir 8000 žiūrovai atodūsiu palydėjo netaiklų jo metimą.

Šis Europos čempionatas tapo trečiomis tarptautinėmis varžybomis iš eilės, kuriose Serbijos krepšininkai nepateisina su jais siejamų vilčių. Prieš dvejus metus Švedijoje vykusiame Europos čempionate jie liko 6, o pernai Atėnų olimpinėse žaidynėse nepateko į aštuntuką.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.