D grupėje nedaug trūko iki sensacijos. Vakar varžybų šeimininkus serbus parklupdę Ispanijos krepšininkai tik po pratęsimo nugalėjo kaimyninę Latvijos rinktinę, kuriai tai buvo antroji nesėkmė iš eilės. Ispanų lyderis Juanas Carlosas Navarro metė net 24 baudos metimus, o Jorge Ganbajosa - 14.

Kitose varžybose favoritai nugalėjo savo priešininkus.

A grupė:

Italija - Rusija 61:87 (11:31; 9:21; 21:18; 20:17).

Per pirmąsias grupės rungtynes po pratęsimo įveikę vokiečius Italijos krepšininkai išnaudojo daug jėgų ir šeštadienį triuškinamu skirtumu nusileido Rusijos krepšininkams, kurie užsitikrino kelialapį į kitą turnyro etapą ir yra netoli pirmosios vietos grupėje.

Šių rungtynių nugalėtojas niekam nekėlė abejonių joms dar neįpusėjus. Jau po pirmųjų dešimties minučių rusai pirmavo 20 taškų skirtumu, o antrajame ketvirtyje padidinę šią persvarą dar dvylika, išėjo ilsėtis turėdami 32 taškų pranašumą.

Per likusį laiką italai sugebėjo sušvelninti skirtumą vos keliais taškais ir neišvengė triuškinamo pralaimėjimo.

Italija: Giacomo Galanda - 13 tšk. (1/1 trit., 2/3 dvit., 6/6 baudų), Gianmarco Pozecco - 12 tšk., Angelo Gigli - 8 tšk.

Rusija: Andrejus Kirilenko - 16 tšk. (5/8 dvit., 6/8 baudų; 10 atkovotų kamuolių), Johnas Robertas Holdenas ir Viktoras Chriapa (10 atk. kam., 5 perimti kamuoliai) - po 15 tšk., Nikita Morgunovas - 12 tšk., Zacharas Pašutinas - 11 tšk.

Ukraina - Vokietija 58:84 (19:28; 13:19; 13:20; 13:17).

Ukraina: Stanislavas Medvedenka - 15 tšk. (0/3 trit., 6/12 dvit., 3/5 baudų), Serhijus Liščiukas - 13 tšk. (7 atk. kam.), Oleksandras Pečerovas - 10 tšk., (8 atk. kam.).

Vokietija: Dirkas Nowitzki - 27 tšk. (3/5 trit., 6/13 dvit., 6/6 baudų), Patrickas Femerlinfas - 10 tšk.

B grupė:

Lietuva - Kroatija 85:67.

Bulgarija – Turkija 89:94 (23:19, 24:21, 20:17, 12:22, 10:15).

Bulgarijos krepšininkai ir toliau įrodinėja, kad jie bus kietas riešutas visiems varžovams. Penktadienį po atkaklios kovos 4 taškais nusileidę kroatams, šeštadienį Bulgarijos krepšininkai po pratęsimo turėjo pripažinti ir Turkijos rinktinės pranašumą.

Pralaimėję antrąsias rungtynes Bulgarijos krepšininkai nebeturi jokių vilčių pakilti iš paskutinės grupės vietos ir po sekmadienio varžybų su lietuviais krausis lagaminus ir vyks namo.

Didžiąją susitikimo dalį pirmavę bulgarai ketvirtojo kėlinio pabaigoje leido turkams persverti rezultatą, tačiau likus 11 sekundžių Bojko Mladenovas pelnė du taškus iš po krepšio ir išlygino rezultatą (79:79).

Iki pratęsimo pabaigos likus dviems minutėms Bulgarijos rinktinė pirmavo 5 taškų skirtumu (89:84), tačiau per likusį laiką turkai pelnė 10 (Mirsadas Turkčanas – 6 taškus) sausų taškų ir išlipo iš „bedugnės“.

Bulgarija: Filipas Videnovas - 23 tšk. (4/8 trit., 4/5 dvit., 3/3 baudų); Todoras Stoykovas - 21 tšk., Bojko Mladenovas - 15 tšk., Hrišimiras Dmitrovas - 10 tšk.

Turkija: Mirsadas Turkcanas - 19 tšk. (2/4 trit., 3/4 dvit., 7/10 baudų), Hidayetas Turkoglu - 17 tšk., Serkanas Erdoganas - 16 tšk., Mehmetas Okuras - 13 tšk.

C grupė:

Bosnija ir Hercegovina - Prancūzija 62:79 (22:16; 14:15; 11:22; 15:26)

Penktadienį ilgokai tampę nervus slovėnams, šeštadienį Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai du kėlinukus sėkmingai priešinosi Prancūzijos rinktinei.

Antrojo ketvirčio pradžioje bosniai buvo įgiję 8 taškų pranašumą (24:16, 26:18), tačiau persvarą išsaugojo iki trečiojo kėlinuko pabaigos. Tuomet Prancūzijos rinktinė laimėjo atkarpą 20:2 ir persvėrusi rezultatą atitrūko 12 taškų skirtumu (59:47).

Per likusį laiką prancūzai dar padidino savo persvarą ir laimėjo susitikimą solidžiu 17 taškų skirtumu. Pralaimėję antrąsias rungtynes Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai labai susikomplikavo galimybes patekti į kitą etapą.

Bosnija: Damiras Mrsičius - 24 tšk. (6/11 trit., 1/1 dvit., 4/4 baudų; 8 atk. kam.), Henry Domercantas - 13 tšk. (5 kld.), Jasminas Hukičius - 8 tšk. (7 atk. kam.).

Prancūzija: Borisas Diaw - 23 tšk. (1/2 trit., 8/12 dvit., 4/10 baudų; 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Mickaelis Pietrus - 22 tšk. (7 atk. kam.), Cyrilas Julianas - 11 tšk. (6 atk. kam.).

Graikija - Slovėnija 56:68 (14:20; 13:17; 12:17; 17:14).

Graikija: Lazaros Papadopoulos - 15 tšk. (6/10 dvit., 3/4 baudų), Nikos Zisis - 9 tšk.

Slovėnija: Sani Bečirovičius - 18 tšk. (4/6 trit., 2/3 dvit., 2/2 baudų), Bostjanas Nachbaras - 14 tšk., Marko Miličius - 11 tšk.

D grupė:

Ispanija - Latvija 114:109 (30:16; 19:30; 25:20; 24:32; 16:11).

Po pirmojo gana netikėto pralaimėjimo Izraelio rinktinei, Latvijos krepšininkai kaip lygūs su lygiais visas rungtynes kovojo su vienais čempionato favoritų ispanais, tačiau juos „nužudė“ fantastiškas Juano Carloso Navarro žaidimas. Pastariesiems iškovoti antrąją pergalę pavyko tik po papildomų penkių minučių.

Susitikimo pradžioje atrodė, kad ispanai lengvai įveiks latvius – įpusėjus pirmajam kėliniui po 6 J.C.Navarro taškų Ispanijos krepšininkai pirmavo 14:3, o ketvirčio pabaigoje padidino pranašumą iki 14 (30:16) taškų. Antrojo kėlinuko pabaigoje latviams pavyko pavyti įsibėgėjusius ispanus ir nuo to laiko rungtynės vyko apylygiai.

Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus 9 sekundėms ir ispanams pirmaujant 97:95, latvių įžaidėjas Robertas Štelmaheris pražangomis stabdė Jose Manuelį Calderoną, kuris pataikė tik vieną baudą (98:95).

Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus 3 sekundėms iš po krepšio neįmetė Kristapas Valteris, tačiau kamuolį atkovojęs Sandis Valteris kartu su finaline ketvirtojo ketvirčio sirena įmetė 3 taškus ir išplėšė pratęsimą.

Per jį 10 taškų pelnęs Ispanijos rinktinės lyderis Juanas Carlosas Navarro atvedė savo ekipą į antrąją pergalę. Tuo tarpu antrą kartą pralaimėję Latvijos krepšininkai praktiškai prarado galimybes patekti į kitą varžybų etapą.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro - 35 tšk. (3/6 trit., 2/5 dvit., 22/24 baudų), Jorge Garbajosa - 31 tšk., Felipe Reyesas - 18 tšk. (15 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas - 15 tšk.

Latvija: Sandis Valteris - 28 tšk. (6/11 trit., 4/4 dvit., 2/2 baudų), Kristapas Janičenokas - 25 tšk., Robertas Štelmaheris - 12 tšk., Kristapas Valteris - 10 tšk.

Izraelis - Serbija ir Juodkalnija 77:93 (21:25; 17:22; 27:20; 12:26).

Izraelis: Talis Buršteinas - 20 tšk. (4/7 trit., 3/7 dvit., 2/4 baudų; 6 rez. perd.), Yanivas Greenas - 11 tšk. (7 atk. kam.), Meiras Tapiro - 10 tšk.

Serbija: Marko Jaričius - 19 tšk. (1/5 trit., 6/7 dvit., 4/6 baudų), Igoris Rakočevičius - 15 tšk. (6 rez. perd., 5 kld.), Nenadas Krstičius - 13 tšk. (10 atk. kam.), Darko Miličičius - 11 tšk. (7 atk. kam.).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.