Pirmoje rungtynių pusėje nė vienai komandai didesnio pranašumo susikrauti nepavyko. Po dviejų kėlinių šeimininkai prancūzai buvo priekyje rezultatu 37:32. Lemiamą pranašumą Prancūzijos rinktinė įgijo trečiajame kėlinuke, kurį laimėjo 21:12.

Prancūzus į priekį vedė 20 taškų surinkęs Nando De Colo. Serbijos rinktinėje išsiskyręs Bogdanas Bogdanovičius surinko 14 taškų. Tuo tarpu serbų lyderis Milošas Teodosičius pelnė tik 3 taškus ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinė žemyno čempionato bronzą iškovojo šeštą kartą. Anksčiau jiems tai pavyko padaryti 1937, 1951, 1953, 1959 ir 2005 metais. 2013 metais jie tapo čempionais, o 1949 ir 2011 metais iškovojo sidabrą.

Prancūzijos rinktinė pusfinalyje po pratęsimo 75:80 nusileido Ispanijos krepšininkams. Tuo tarpu Serbijos ekipa 64:67 turėjo pripažinti į finalą prasibrovusios Lietuvos rinktinės pranašumą.

Rezultatas:

Prancūzija - Serbija - 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24)

Prancūzija: Nando De Colo 20 taškų, Evanas Fournier (3/4 trit.) ir Rudy'is Gobertas (14 atk. kam.) - po 15, Tony'is Parkeris 13, Nicola Batumas 7, Mickael Gelabale ir Borisas Diaw (6 rez. perd.) - po 4, Charles Kahudi 2, Joffrey Lauvergne 1;

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 14, Nemanja Bjelica (6 atk. kam.) 12, Miroslavas Raduljica (8 atk. kam.) 11, Nemanja Nedovičius 9, Stefanas Markovičius 8, Zoranas Ercetgas 7, Marko Simonovičius ir Milošas Teodosičius - po 3, Nikola Kaliničius 1.

Statistika: Prancūzija - Serbija

Atkovoti kamuoliai: 43 - 29
Rezultatyvūs perdavimai: 21 - 17
Klaidos: 10 - 13
Perimti kamuoliai: 7 - 3
Baudų metimai: 73 proc. (16/22) - 80 proc. (16/20)
Dvitaškių taiklumas: 48 proc. (25/52) - 58 proc. (14/24)
Tritaškių taiklumas: 31 proc. (5/16) - 26 proc. (8/31)

Mažojo finalo eiga:

Pirmasis kėlinys. Rungtynes tritaškiu metimu pradėjo Nando De Colo, netrukus pataikęs ir dvitaškį. Serbų snaiperiams mačo pradžioje prancūzų krepšys tarsi užrištas - per 4 min. serbai tepelnė 2 taškus (7:2). Bet šeimininkai Lilio arenoje taip pat neblizga ir serbai netrukus varžovus pavijo (10:9). Tuomet dar vienu tritaškiu Serbijos rinktinę baudė N. De Colo. Bet paskutinę minutę tuo pačiu atsakė Bogdanas Bogdanovičius. Serbas netrukus pataikė du baudų metimus ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas lygus - 16:16.

Antrasis kėlinys. B. Bogdanovičius savo šou tęsė ir antrojo kėlinio pradžioje - po jo metimų serbai pirmą kartą išsiveržė į priekį (16:20). Bet prancūzai iškart atsakė spurtu 7:0 ir susigrąžino persvarą (23:20). Lygioje kovoje pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą, o mes galime tik džiaugtis, kad serbai kur kas prasčiau tritaškius mėtė pusfinalio mače su Lietuva. Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 3 min. prancūzams pavyko atitrūkti (35:28). Po dviejų kėlinių šeimininkai prancūzai buvo priekyje rezultatu 37:32.

Trečiasis kėlinys. Po didžiosios pertraukos vėl sėkmingiau žaidė Prancūzijos rinktinė, kuriai pavyko šiek tiek padidinti persvarą (42:34). Serbų tolimi metimai užstrigo ir įpusėjus kėliniui prancūzai po N. De Colo dvitaškio pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 50:39. Chaotiškų serbų atakų seriją nutraukė tritaškį pagaliau pataikęs B. Bogdanovičius, tačiau tuo pačiu iškart atsakė Evanas Fournier (58:42). Trečiajame kėlinyje dominavusi Prancūzijos rinktinė prieš paskutinį mačo ketvirtį susikrovė gana solidų pranašumą - 58:44.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinio ketvirčio pradžioje serbai visą žaidimą organizavo per Miroslavą Raduljicą. Daugiausiai jo pastangomis Serbijos rinktinei pavyko sumažinti atsilikimą (60:51). Serbų įkarštį pabandė nuraminti dvitaškį ir tritaškį per dvi atakas pataikęs E. Fournier (67:55). Likus žaisti tris minutes Nemanja Bjelica pataikė tritaškį metimą, bet Rudy'is Gobertas atsakė dvitaškiu su bauda (72:59). Prancūzijos rinktinė turėtos persvaros neišbarstė ir laimėjo rungtynes rezultatu 81:68.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (540)