A grupėje, kurios kovos vyksta Monpeljė mieste (Prancūzija), Lenkija vos neprisižaidė ir tik po atkaklios kovos 68:64 (16:18, 24:12, 18:23, 10:11) įveikė Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę.

Trečio kėlinio pradžioje lenkai pirmavo net 17 taškų skirtumu (51:34), bet kiek atsipalaidavo, o tuo pasinaudoję kovingieji bosniai kilo į šturmą. Vis tik persverti rezultato savo naudai pritrūko laiko ir sėkmės.

Mūsų kaimynų gretose rezultatyviausiai žaidė Adamas Waczynskis, surinkęs 15 taškų. 13 prie pergalės pridėjo Mateuszas Ponitka (6 rez. perd.), po 10 – Marcinas Gortatas (7 atk. kam.) ir A. J. Slaughteris.

Bosnių rinktinėje dviženklį taškų skaičių pelnė vienintelis Andrija Stipanovičius. Jo sąskaitoje – 20 (8/12 dvit., 4/4 baud. met.).

Turėtą pranašumą šioje grupėje iššvaistė ir pralaimėjimą į savo sąskaitą įsirašė rusai, kurie 73:76 (21:18, 18:11, 10:21, 24:26) nusileido Izraelio rinktinei, nors po dviejų kėlinių pirmavo dviženkle persvara.

Žydams 21 tašką pelnė Omri Casspi (9 atk. kam.), 16 – Lioras Eliyahu, 13 – Galis Mekelis, 12 – Ravivas Limonadas.

Rusijos ekipoje išsiskyrė Dimitrijus Kvostovas (15 tšk.), Andrejus Voroncevičius (15 tšk., 13 atk. kam. ir 5 rez. perd.), 12 – Anrejus Zubkovas.

Paskutiniame šios grupės mače čempionės titulą ginanti Prancūzija vos įveikė suomius. Tam prireikė net pratęsimo – 97:87 (24:22, 21:15, 23:23, 13:21, 16:6).

23 taškus nugalėtojams surinko Tony Parkeris, po 16 – Nicolas Batumas ir
Nando De Colo (7 atk. kam., 6 rez. perd.), 13 – Joffrey Lauvergne'as, 11 – Rudy Gobertas.

Kovingiesiems suomiams Jamaras Wilsonas pelnė 21, Petteri Koponenas (7 rez. perd.) – 15, Sasu Salinas – 14, Geraldas Lee (7 atk. kam.) – 10 taškų.

Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančias B grupės kovas pradėjo šeimininkai. Jie susitiko su pirmenybių debiutante Islandijos komanda ir ją įveikė rezultatu 71:65 (20:14, 21:12, 18:17, 12:22).

Vokiečiai pačioje trečio ketvirčio pabaigoje turėjo net 18 taškų pranašumą, bet islandai per likusį kėlinį atsilikimą sugebėjo sušvelninti iki padoraus.

Nugalėtojams po 15 taškų pelnė abu NBA žaidžiantys krepšininkai – Dirkas Nowtzki (5/11 dvit., 5/8 baud. met., 7 atk. kam.) ir Dennisas Schroderis (4 rez. perd.).

Islandams 23 taškus surinko veteranas Jonas Stefanssonas (5 rez. perd.), 12 pridėjo Haukuras Palssonas, 11 – Horduras Vilhjalmssonas.

Kitame grupės susitikime įvyko favoritų akistata. Joje ispanai 70:80 (21:11, 15:23, 16:28, 18:18) turėjo pripažinti Serbijos krepšininkų pranašumą.

Ispanijos ekipa niekaip negalėjo sustabdyti galingai žaidusio Nemanjos Bjelicos, kuris pelnė 24 taškus ir po krepšiais sugriebė 10 kamuolių. 14 taškų prie pergalės pridėjo Nemanja Nedovičius, 12 – Milošas Teodosičius (4 rez. perd.).

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Pau Gasolis (16 tšk.), Felipe Reyesas (13 tšk.), Pau Ribas (11 tšk.), Rudy Fernandezas (10 tšk.) ir Nikola Mirotičius (10 tšk. ir 10 atk. kam.).

Šioje „mirtininkų“ grupėje labai svarbią pergalę iškovojo turkai, po atkaklios kovos 89:87 (26:13, 25:29, 15:19, 23:26) palaužę Italijos krepšininkų pasipriešinimą.

Turkijos gretose geriausiai žaidė Semihas Erdenas (22 tšk. ir 8 atk. kam.), Ersanas Ilyasova (17 tšk.), Muhammedas Ali (17 tšk. ir 9 rez. perd.) ir Cedi Osmanas (12 tšk.).

Italijos ekipoje nesustabdomas buvo Danilo Gallinari, pelnęs net 33 taškus (8/8 dvit., 1/2 trit., 14/15 baud. met.). Marco Belinelli pridėjo 14, o Alessandro Gentile ir Andrea Bargnani – po 12 taškų.

Zagrebe (Kroatija) C grupės atidarymo rungtynėse gruzinai gavo antausį nuo po 26-erių metų pertraukos į elitą sugrįžusiems Olandijos krepšininkams – 72:73 (17:17, 9:19, 22:22, 24:15).

Pergalę gruzinams dar galėjo išplėšti Manucharas Markoishvilis, bet jo dvitaškis aidint sirenai buvo netikslus.

Pastariesiems po 16 taškų įmetė Zaza Pachulia (4 rez. perd.) ir Tornike Shengelia (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

Olandų gretose nesustabdomas buvo Charlonas Kloofas (23 tšk.), o jam geriausiai talkino Worthy De Jongas (16 tšk.).

Pergalingai startavo ir Graikijos krepšininkai, kurie 85:65 (23:16, 15:15, 21:19, 26:15) nepaliko vilčių Makedonijos komandai.

Graikams 18 taškų surinko vos vieną metimą prametęs Georgios Printezis (18 tšk., 7/8 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud. met.), 16 – Yannis Bourousis (10 atk. kam.), 11 – Kostas Koufos (11 atk. kam.), 10 – Vassilis Spanoulis (5 rez. perd.).

Makedonų gretose išsiskyrė Aleksandaras Kostoskis (20 tšk.) ir Vojdanas Stojanovskis (13 tšk.).

Atkaklus mūšis vyko tarp Kroatijos ir Slovėnijos rinktinių. Jame pranašesni buvo kroatai – 80:73 (17:23, 27:15, 21:16, 15:19).

Pastariesiems 20 taškų surinko Krunoslavas Simonas, 17 – Luka Žoričius, 13 – Mario Hezonja.

Slovėnų ekipoje išsiskyrė Zoranas Dragičius (14 tšk.), Jaka Blažičius (11 tšk.), Miha Zupanas (10 tšk.) ir Alenas Omičius (10 tšk.).

Tuo metu D grupėje Rygoje (Latvija), kurioje žaidžia ir Lietuvos rinktinė, Čekijos ekipa net 80:57 (18:9, 25:15, 21:11, 16:22) nušlavė estus.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Janas Vesely (8 atk. kam.), 14 – natūralizuotas amerikietis Blake'as Shiibas, 11 – Davidas Jelinekas .

Kauno „Žalgirio“ narys S.-S.Vene tempė savo komandą į priekį. Estas per 28 minutes įmetė 18 taškų (6/10 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo net 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, padarė 2 klaidas ir surinko 28 naudingumo balus.

Savų sirgalių palaikomi Latvijos krepšininkai 78:67 (25:9, 15:19, 11:14, 27:15) įrodė pranašumą prieš belgus.

Mūsų „broliukus“ į pergalę vedė Martins Meiers (15 tšk.), Kristaps Janicenoks (14 tšk.), Dairis Bertans (13 tšk.) ir Kaspars Berzins (12 tšk.).

Belgijos komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Axelas Hervelle, pelnęs 13 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs net 7 rezultatyvius perdavimus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)