Sėkmingiau lemiamame kėlinyje rungtyniavę Europos vicečempionai prancūzai Slovėnijos krepšininkus palaužė 72:62.

Prancūzijos ekipos lyderis Tony Parkeris dar kartą parodė, kodėl yra vadinamas vienu geriausių gynėjų pasaulyje, ir surinko 27 taškus. Slovėnijos žvaigždė Goranas Dragičius atsakė 18 taškų, bet jų buvo per maža.

„Mes žinome, kad Tony taip gali sužaisti bet kuriame mače, ir šis buvo ne išimtis. Bet tai nebuvo vien jo pergalė. Visi prie jos prisidėjo, pagaliau mūsų gynyba buvo agresyvi ir solidi“, – pabrėžė gynėjas Nando De Colo.

„Pirmoje rungtynių dalyje žaidimas buvo gynybinio pobūdžio, po pertraukos prasidėjo nervų karas. Mums padėjo patirtis, kurią esame sukaupę“, – neabejojo puolėjas Borisas Diaw.

Su juo sutiko ir prancūzų strategas Vincentas Collet.

„Tokiuose mačuose patirtis labai svarbi, ir mes ja pasinaudojome. Slovėnai žaidė iš visos širdies, todėl turėjome daryti tą patį. Žinome, kad esame geriausiai kontratakuojanti komanda, bet slovėnai šįkart daug šansų bėgti į greitą puolimą nesuteikė. Užtat daug taškų pelnėme atakuodami iš baudos aikštelės, kartodami netikslius metimus. Be to, gindamiesi maksimaliai apsunkinome gyvenimą G. Dragičiui, kuris rungtynių pabaigoje pavargo“, – dėstė specialistas.

Beje, pavargti G. Dragičius galėjo ir dėl to, jog savoje aikštės pusėje gainiojosi T. Parkerį, tuo tarpu prancūzai oponentų įžaidėjo priežiūrą patikėjo 9 cm už G. Dragičių aukštesniam Nicolas Batumui.

„Man buvo labai sunku atakuoti prieš tokį aukštą žaidėją, – pripažino G. Dragičius. – Blogiausia, kad varžovai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir daug jų susirinko puldami. O T. Parkeris – nuostabus, jis vienas geriausių pasaulyje.“

„Prancūzija turi ilgą atsarginių suolą, daug patyrusių žaidėjų. O mano komandoje tokių – mažuma. Puolime nebuvome pakankamai kantrūs, o gindamiesi leidome varžovams dominuoti baudos aikštelėje“, – nesėkmės priežasčių ieškojo slovėnų vyriausiasis treneris Božidaras Maljkovičius.

Šeimininkams pirmenybės dar nesibaigė: ketvirtadienį jie pradės kovą dėl 5-8 vietų ir kelialapio į 2014 metų pasaulio čempionatą. Tuo tarpu Prancūzijos laukia principinė pusfinalio dvikova su pastaraisiais metais ją nuolat skriaudusiais ispanais.

2011-ais Ispanija įveikė V. Collet auklėtinius Europos čempionato finale, 2012-ais tą patį padarė Londono olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje. Per visą istoriją ispanai oficialiose varžybose prancūzus nugalėjo net 19 kartų ir patyrė tik 5 pralaimėjimus.

„Įveikėme puikią komandą, bet kol kas dar nieko nepasiekėme. Be abejo, norime atsikeršyti ispanams už pastaruosius metus. Ieškosime visų įmanomų būdų, kaip pagaliau juos nugalėti“, – žadėjo N. Batumas.

„Aš nežinau, kaip pasikeitė jėgų balansas tarp Ispanijos ir Prancūzijos. Abi komandos dabar kitokios nei anksčiau. Žinome, kad ispanai demonstruoja gerą krepšinį, bet taip pat žinome, kaip apsunkinti jų darbą gynyboje – reikia, kad kamuolys mums puolant nuolat judėtų“, – pridūrė N. De Colo.