Europos krepšinio čempionato šeimininkams slovėnams ši pergalė garantavo vietą ketvirtfinalyje.

Tuo tarpu viena iš pagrindinių favoričių į auksą laikyta Graikija atsidūrė ant prarajos krašto. Graikai paskutiniame ture privalo ne tik nugalėti įspūdingą formą demonstruojančią F grupės lyderę Kroatiją, bet ir tikėtis italų pergalės prieš ispanus bei suomių nesėkmės prieš slovėnus.

Maža to, traumą patyrė vienas pagrindinių graikų žaidėjų Kostas Papanikolaou.

Graikai šiose rungtynėse pirmavo tik minutę (2:0, 4:3), kol iniciatyvos ėmėsi G. Dragičius. Jis pelnė visus 11 pirmų slovėnų taškų (11:4) ir užvedė komandą.

Netrukus keturis taškus pridėjo Z. Dragičius, o uraganišku greičiu bėgę slovėnai tik didino savo pranašumą. Trečiajame kėlinyje jie pirmavo net 26 taškų skirtumu (60:34).

Vedami Vassilio Spanoulio graikai ketvirtajame kėlinyje pakilo į lemiamą šturmą, tačiau arčiausiai priartėjo iki 6 taškų (62:68).

Graikus pražudė tragiška kova dėl kamuolių po savo krepšiu, nes slovėnams jie leido atsikovoti net 21 kamuolį puolime. Taip pat greitas puolimas – slovėnai tokiu būdu pelnė 19 taškų, kai graikai – vos 3.

Slovėnija: Goranas Dragičius 28, Zoranas Dragičius 11, Jaka Lakovičius 10, Jaka Blažičius 7, Boštjanas Nachbaras (6 atk. kam.) ir Nebojsa Joksimovičius po 5, Mirza Begičius 3 taškai (8 atk. kam., 2 blk.).

Graikija: Vassilis Spanoulis 21 (8 atk. kam., 6 klaid.), Nikos Zisis 13, Yannis Bourousis (6 atk. kam.) ir Kostas Sloukas po 6, Antonis Fotsis (7 atk. kam.) ir Michailas Bramosas po 5 taškus.