Tiesa, lengva nebuvo: trečio kėlinio viduryje latviai buvo paviję lietuvius (45:45), tačiau tada daugiausiai Darjušo Lavrinovičiaus ir Tomo Delininkaičio pastangomis lietuviai spurtavo 7:0 ir vėl buvo žingsniu priekyje - 52:45. Ketvirtame kėlinyje varžovai buvo priartėję iki 52:56, bet tai buvo ir viskas, nes netrukus tritaškį smeigė Jonas Mačiulis (59:52) ir latviai buvo priversti kapituliuoti.

Lietuviai įspūdingai laimėjo kovą dėl atkovotų kamuolių - 48 prieš 26. be to, sustabdė tolimąją latvių artileriją, pataikiusią tik 8 iš 31 tritaškio (26 proc.).

Sekmadienį Lietuvos rinktinė 22 val. susitiks su Juodkalnija.

Įdomu, kad tai ne vienintelė lietuvių ir latvių tarpusavio akistata penktadienį - 21 val. 10 min. Rygoje atrankos į 2014 m. pasaulio čempionatą rungtynėse susigrums abiejų šalių futbolo rinktinės.

Rungtynių eiga:

Latvijos rinktinės starto penketas: Janis Blūmas, Janis Strelniekas, Kristapas Janičenokas, Martinas Meieris, Kasparas Berzinis.

Mačą dvitaškiais pradėjo Kristapas Janičenokas ir Linas Kleiza - 2:2. Kėlinio viduryje po Janio Blūmo tritaškio latviai išsiveržė į priekį, tačiau Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Valančiūnas su tuo nesitaikstė - 12:11. Po Dairio Bertanio prasiveržimo antakį prasikirto Renaldas Seibutis (medicininiame kambaryje jis čia pat buvo susiūtas). Netrukus Rolandas Freimanis smeigė tritaškį ir latviai buvo priekyje 16:12. Tačiau tada tritaškiais atsakė Jonas Mačiulis ir Tomas Delininkaitis, dvi baudas pridėjo J. Valančiūnas ir kėlinį laimėjo lietuviai - 22:17.

Antrą ketvirtį atkarpa 4:0 pradėjo Latvijos krepšininkai, kurie sumažino savo deficitą iki minimumo - 21:22. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Donatas Motiejūnas: jis pataikė tris dvitaškius iš eilės, tritaškį pataikė J. Mačiulis ir mūsiškiai pabandė atitrūkti - 31:21. Nors po sėkmingo Lino Kleizos ir Manto Kalniečio žaidimo skirtumas išaugo iki 13 taškų (38:25), kėlinį kovingiau užbaigė Ainaro Bagatskio auklėtiniai, priartėję iki 31:39.

Po didžiosios pertraukos Richardo Kuksiko tritaškį niekais pavertė M. Kalnietis - 41:34. Bet latviai nenurimo ir po J. Blūmo tolimo šūvio vijosi mūsiškius - 37:42. Maža to, keturis taškus iš eilės pelnė K. Janičenokas ir mūsų kaimynai atsiliko jau tik simboliškai - 43:45. „Niekas mums neatiduos tos pergalės“, - per skubiai paimtą minutės pertraukėlę saviškiams mėgino išaiškinti Jonas Kazlauskas. Deja, jau netrukus Janis Strelniekas metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą - 45:45. Labai svarbiu metu tritaškį pataikė Darjušas Lavrinovičius, kuris kitos atakos metu realizavo ir abi baudas, o T. Delininkaitis savo išpuolį baigė rezultatyviu prasiveržimu - 52:45.

Latviams ketvirtame kėlinyje ėmė trūkti jėgų ir tai atsiliepė jų metimams, kurie vis rečiau ir rečiau pasiekdavo tikslą. Likus žaisti 8 min. lietuviai vis dar kontroliavo padėtį - 54:47. Tiesa, K. Janičenokas pataikė iš toli, vienintelė gera žinia - penkta J. Blūmo pražanga (54:50). Vėl laiku taškus pelnė D. Lavrinovičius, iš kampo tritaškį švystelėjo J. Mačiulis, o J. Valančiūnas pridėjo dvitaškį - 61:52 (likus 2 min. 40 sek.). Per likusį laiką latviai nebeatsitiesė ir Lietuva šventė antrą pergalę iš eilės - 67:59.

Rungtynės:

Lietuva - Latvija 67:59 (22:17, 17:14, 13:14, 15:14).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 11 (3/5 dvitaškiai, 5/8 baudos, 10 atk. kam.), Jonas Mačiulis (3/3 tritaškiai), Donatas Motiejūnas (4/8 dvitaškiai, 6 atk. kam.), Mantas Kalnietis (6 rez. perd., 4 klaidos), Darjušas Lavrinovičius (2/2 metimai iš žaidimo, 4/4 baudos) ir Tomas Delininkaitis po 9, Linas Kleiza 7, Mindaugas Kuzminskas ir Renaldas Seibutis po 2 taškus. Martynas Pocius (20 min.) taškų nepelnė, Robertas Javtokas ir Kšyštofas Lavrinovičius nežaidė.

Latvija: Richardas Kuksikas 13, Kristapas Janičenokas ir Janis Blūmas (3/5 tritaškiai, 5 pražangos) po 11, Janis Strelniekas 7, Dairis Bertanis (0/5 tritaškiai) ir Kasparas Berzinis po 4, Rolandas Freimanis 3, Martinas Meieris ir Marekas Mejeris po 2, Armandas Škelė ir Andrejus Selakovas po 1 tašką.

Klaidos: Lietuva 18 – Latvija 9.

Prieš tai lietuviai 56:63 nusileido Serbijai, bet 75:67 įveikė Makedoniją, o Ainaro Bagatskio diriguojami latviai 86:75 pranoko Bosniją ir Hercegoviną bei 73:72 palaužė Juodkalniją.

Kitose penktadienio B grupės rungtynėse Bosnija ir Hercegovina (1?2) kiek nelauktai 76:70 (13:17, 21:20, 15:22, 27:11) įveikė Juodkalniją (1/2).

Į kitą varžybų etapą pateks trys geriausios grupės komandos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1554)