Nors rungtynės prasidėjo lygiai, baigiantis pirmajam kėliniui blykstelėjęs Donatas Motiejūnas padėjo lietuviams įgyti penkių taškų persvarą - 20:15. Sėkmingai žaidę Jonas Valančiūnas ir Jonas Mačiulis antrame ketvirtyje sukrovė 12 taškų pranašumą - 36:24.

Panašus skirtumas išsilaikė iki ketvirto kėlinio vidurio, kai likus žaisti apie 6 min. mūsiškiai buvo priekyje 63:50, tačiau tada pralaimėjo atkarpą net 2:12 ir leido makedonams atgaivinti intrigą - 62:65 (likus 3 min.). Tuomet sudėtingą dvitaškį pataikė Darjušas Lavrinovičius, o makedonai ėmė pernelyg skubėti, bet varžovų taip ir nebepavijo.

Lietuviai, kaip ir makedonai (80:81 nusileidę Juodkalnijai), nesėkmingai pradėjo čempionatą - mūsiškiai trečiadienį 56:63 neatsilaikė prieš Serbijos rinktinę.

Makedonai lygiai prieš dvejus metus Lietuvoje vykusių Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalyje netikėtai 67:65 įveikė šeimininkų rinktinę ir eliminavo ją iš kovos dėl medalių. Nuo to laiko Lietuvos krepšininkai degė noru atkeršyti savo skriaudikams ir įrodyti, kad tai tebuvo nelemtas atsitiktinumas.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Robertas Javtokas.

Makedonijos rinktinės starto penketas: Bo McCalebbas, Vojdanas Stojanovskis, Damjanas Stojanovskis, Pero Antičius, Predragas Samardžiskis.

Mačą kiek sėkmingiau pradėjo makedonai, kurie pradžioje pirmavo 5:2, tačiau daugiausiai pakiliai į žaidimą įsijungusio Jono Valančiūno pastangomis lietuviai perėmė iniciatyvą ir netrukus jau patys buvo priekyje - 10:8. Makedonai į tai atsakė keliais tritaškiais iš eilės ir persvėrė rezultatą (15:14), tačiau tada du taškus pelnė Tomas Delininkaitis, o Donatas Motiejūnas pridėjo dvitaškį su varžovo pražanga ir lietuviai laimėjo kėlinį 20:15.

Antrą ketvirtį gražiais dviem taškais pradėjo Jonas Valančiūnas. Mūsiškiams to buvo negana: Jonas Mačiulis sudrebino makedonų krepšį galingu dėjimu, o D. Motiejūnas ataką baigė savo stiliumi ir Lietuvos rinktinė tolo - 26:17. Be Bo McCalebbo ir Predrago Samardžiskio kurį laikę žaidę makedonai sugebėjo sustabdyti varžovų spurtą (24:28), bet Renaldas Seibutis, J. Mačiulis ir Martynas Pocius netrukus sukrovė Lietuvos rinktinei kur kas solidesnį pranašumą - 36:24. Per paskutinę kėlinio minutę Makedonijos krepšininkams pavyko gerokai sumažinti savo deficitą, tačiau į pertrauką geresnės nuotaikos išėjo lietuviai - 39:33.

Po sėkmingų J. Mačiulio ir J. Valančiūno atakų Lietuvos rinktinė susigrąžino dviženklę persvarą (45:35), bet makedonai atsakė spurtu 5:0 ir po Vlado Ilievskio tritaškio atsiliko jau tik penkiais taškais - 40:45. Tik pavykus vėl kiek pasprukti į priekį (49:40), nesportine pražanga buvo nubaustas Mantas Kalnietis. Laimei, jau kitos atakos metu techninę pražangą užsidirbo Makedonijos rinktinės treneris ir lietuviai tuo pasinaudojo - 53:42. Tiesa, kėlinio pabaigoje ir vėl patikimiau žaidė makedonai, kurie sugebėjo išlaikyti intrigą - 57:50.

Lemiamo kėlinio pradžioje - M. Kalniečio du taškai su pražanga (60:50). Labai laiku tritaškį iš krašto smeigė D. Motiejūnas ir skirtumas jau 13 taškų - 63:50. Bet makedonai nebūtų makedonai: jų spurtas 6:0 ir vėl grįžusi intriga - 56:63 (likus 5 min.). Maža to, po V. Ilievskio baudų makedonai priartėjo jau iki vieno metimo - 62:65 (likus 3 min.). Darjušas Lavrinovičius pelnė sudėtingą dvitaškį - 67:62. Lietuviai atlaikė makedonų šturmą, o aidint sirenai tritaškį pataikė D. Motiejūnas ir Lietuva šventė pergalę 75:67.

Rungtynės:

Lietuva - Makedonija 75:67 (20:15, 19:18, 18:17, 18:17).

Lietuva: Mantas Kalnietis 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Mačiulis 14 (4/5 dvitaškiai, 6/9 baudos, 3 per. kam.), Jonas Valančiūnas (4/7 dvitaškiai, 3/4 baudos, 7 atk. kam.) ir Donatas Motiejūnas (2/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) po 11, Renaldas Seibutis 9 (4 klaidos), Darjušas Lavrinovičius 6, Martynas Pocius 4, Tomas Delininkaitis 2, Robertas Javtokas 1 taškas. Linas Kleiza (13 min., -2 naud. balai) ir Kšyštofas Lavrinovičus (7 min.) taškų nepelnė. Mindaugas Kuzminskas nežaidė.

Makedonija: Vlado Ilievskis 13 (1/8 tritaškiai), Pero Antičius 12 (8 atk. kam.), Bo McCalebbas 11, Todoras Gečevskis ir Predragas Samardžiskis po 8, Damjanas Stojanovskis 6, Gjorgis Čekovskis 5,Vojdanas Stojanovskis 4 taškai.

Klaidos: Lietuva 15 – Makedonija 15.

Kitose B grupės antrojo turo rungtynėse Serbijos rinktinė 77:67 pranoko Bosniją ir Hercegoviną, o Latvijos komanda 73:72 įveikė Juodkalniją.

Penktadienį 18 val. 45 min. Lietuvos vyrai susitiks su kaimynais latviais, kurie laimėjo abejas pirmas čempionato rungtynes - 86:74 prieš bosnius ir 73:72 prieš Juodkalniją.