Jau pirmame kėlinyje trenerio Elio Zouro auklėtiniai pasiuntė oponentus į gilų nokdauną, susikraudami 26 taškų persvarą (34:8). Per likusias 30 minučių 2009-ų metų Europos vicečempionams serbams pavyko tik priartėti prie varžovų.

Graikai, kaip ir lietuviai, užsitikrino vietą kitąmet liepos mėnesį vyksiančiose papildomose kvalifikacinėse varžybose, kuriose 12 planetos komandų kausis dėl paskutinių trijų bilietų į Olimpines žaidynes.

Ši teisė atiteko keturioms į Europos čempionato geriausiųjų šešetuką patekusioms ekipoms, o finalininkės gaus tiesioginius kelialapius į olimpiadą.

Šeštadienį Graikijos ir Lietuvos rinktinės kovos dėl penktosios Senojo žemyno pirmenybių vietos.

Serbijos ekipa šeštadienį užbaigs pasirodymą Kaune akistata dėl septintosios pozicijos su Slovėnijos krepšininkais.

Rungtynės

Graikijos rinktinės starto penketas: Nikos Zisis, Nickas Calathes, Kostas Papanikolaou, Antonis Fotsis, Ioannis Bourousis.

Serbijos rinktinės starto penketas: Milošas Teodosičius, Ivanas Pauničius, Duško Savanovičius, Marko Kešeljis, Nenadas Krstičius.

Susitikimo pradžioje graikus į priekį vedė I. Bourousis – po jo tritaškio graikai tolo (7:2), o N. Zisiui perėmus kamuolį ir A. Fotsiui užbaigus greitą ataką, Serbijos rinktinės strategas Dušanas Ivkovičius prašė pirmosios minutės pertraukėlės (9:2).

Bet po jos Graikijos persvara tik augo – N. Krstičius nepataikė baudos metimų, o jo tiesioginis oponentas I. Bourousis smeigė antrą tritaškį (12:2). Graikai vieną po kito rinko kamuolius po oponentų krepšiu ir skirtumas toliau augo (18:4).

Ketvirčio viduryje dar vienos pertraukėlės prireikė D. Ivkovičiui, bet ir ji neįkvėpė gyvybės Serbijos krepšininkams. Graikų pranašumas spėriai augo ir vos per 6 su puse minutės tapo triuškinančiu (25:4).

Per pirmąsias 10 minučių į gilią duobę įkritę serbai atsiliko gniuždančiai – 8:34.

Antrame kėlinyje Serbijos ekipa pamažu įsibėgėjo ir mažino atsilikimą tiksliais Milano Mačvano metimais (20:38). Tačiau graikai per minutės pertraukėlę sustygavo žaidimą ir nutraukė oponentų spurtą, o ketvirčio pabaigoje vėl įsimėtė I. Bourousis (46:24). 22 taškai komandas skyrė ir įpusėjus susitikimui (48:26).

Po didžiosios pertraukos Serbijos rinktinė ir toliau nerado priešnuodžių graikų atakoms – po A. Fotsio, I. Bourousio ir N. Zisio metimų Elio Zouro auklėtiniai vis dar laikėsi labai solidžiai atitrūkę (55:31).

Serbijos komanda atakavo beveik be klaidų, rezultatyvumu žibėjo M. Kešeljis, tačiau gynyboje žiojėjo didelės skylės, kuriomis Graikijos krepšininkai sėkmingai naudojosi (61:41).

Vis dėlto serbai nesiruošė nuleisti rankų – po I. Pauničiaus ir Stefano Markovičiaus tritaškių skirtumas sumenko iki 15 taškų (48:63).

Iš Graikijos komandos persvaros liko 10 taškų, kai lemiamo ketvirčio pradžioje dvitaškį su bauda pataikė M. Mačvanas, o netrukus sėkmingai atakavo ir M. Teodosičius (55:65). E. Zouros nutraukė žaidimą minutės pertraukėle.

Graikus atgaivino lyderio pastangos – I. Bourousis pelnė 7 taškus iš eilės, daužydamas varžovų olimpines viltis (72:57). Tuo serbų problemos nesibaigė, nes penktąją pražangą „užsidirbo“ pagrindinis jų įžaidėjas M. Teodosičius.

Serbijos komanda mėgino atsitiesti D. Savanovičiaus ir M. Kešeljo tritaškiais, tačiau laikas spėriai tirpo, o dar A. Fotsis ir I. Bourousis likus žaisti 2 min. 26 sek. atstatė solidžią 16 taškų Graikijos persvarą (79:63).

Ir nors serbai likus minutei vėl priartėjo, tačiau Graikijos rinktinė atsilaikė ir iškovojo pergalę rezultatu 87:77.

Statistika

Graikija – Serbija 87:77 (34:8, 14:18, 16:22, 23:29)

Graikija: Ioannis Bourousis 27 taškai (2/4 trit., 8/12 dvit., 5/5 baudų; 6 atk. kam.), Nikos Zisis 18 (1/4 trit., 6/9 dvit., 3/3 baudų; 5 rez. perd.), Antonis Fotsis 16 (8 atk. kam.), Nickos Calathes 10 (10 rez. perd.), Michailas Bramos 6, Kostas Papanikolaou (8 atk. kam.) ir Kosta Koufos po 4, Dimitris Mavroeidis 2.

Serbija: Marko Kešeljis 22 (3/9 trit., 4/4 dvit., 5/5 baudų), Nenadas Krstičius 15 (7/11 dvit., 1/4 baudų), Milanas Mačvanas 14, Duško Savanovičius 9, Milošas Teodosičius 6 (7 rez. perd., 6 kld.), Stefanas Markovičius 4, Ivanas Pauničius 3, Nemanja Bjelica ir Kosta Perovičius po 2.

Dvitaškiai: Graikija 23/37 (62 proc.) – Serbija 22/35 (63 proc.)

Tritaškiai: Graikija 6/18 (33 proc.) – Serbija 7/24 (29 proc.)

Baudų metimai: Graikija 23/27 (85 proc.) – Serbija 12/16 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Graikija 30 – Serbija 28

Rezultatyvūs perdavimai: Graikija 17 – Serbija 17

Klaidos: Graikija 12 – Serbija 13

Perimti kamuoliai: Graikija 7 – Serbija 8