Laimėjimas leido Graikijos ekipai aplenkti ketvirtadienio oponentus turnyrinėje lentelėje ir žengti svarbų žingsnį ketvirtfinalio link.

Penktadienį F grupės komandos ilsėsis ir treniruosis, o antrojo turo mačai startuos E grupėje.

Rungtynės

Slovėnijos rinktinės starto penketas: Jaka Lakovičius, Sašo Ožboltas, Zoranas Dragičius, Matjažas Smodišas, Erazemas Lorbekas.

Graikijos rinktinės starto penketas: Nikos Zisis, Nickas Kalathes, Michaelis Bramos, Kostas Kaimakoglou, Ioanis Bourousis.

Sėkmingiau mačą pradėję slovėnai veržėsi pirmyn (4:0), tačiau varžovai lengvos kovos nežadėjo (6:6). Įpusėjus ketvirčiui sėkmingiau žaidė Graikijos komanda, po atkarpos 6:0 išsiveržusi į priekį (12:9).

Po N. Zisio baudų metimų skirtumas augo (16:11), tokia pati distancija tarp ekipų buvo ir po pirmojo kėlinio (18:13).

Antrasis ketvirtis prasidėjo Gorano Dragičiaus dėjimu, tačiau dvitaškiu atsakė Kosta Koufos, baudas pridėjo N. Zisis, taikliai atakavo Kostas Vasileiadis ir Graikijos rinktinės pranašumas dar ūgtelėjo (24:15).

Slovėnų metimams skriejant pro šalį, jų laivas toliau grimzdo: iš viršaus dėjo graikų vidurio puolėjas K. Koufos, o tritaškį pataikė N. Zisis – spurtas 11:0 (29:15).

Kėlinio viduryje Slovėnijos komandos taškų badą nutraukė G. Dragičius, tačiau Mirza Begičius nepataikė baudos metimų, o tritaškį smeigė M. Bramos (32:17). 5 minučių atkarpą E. Zouro auklėtiniai laimėjo 17:5 (35:20).

Vis dėlto ketvirčio pabaigoje Graikijos krepšininkų atakos ėmė strigti ir jų oponentai kantriai tirpdė skirtumą (35:25). Graikai taškų nepelnė virš 4 minučių. Tik paskutinėmis sekundėmis N. Kalathes nutraukė šią atkarpą (37:25).

Trečiąjį kėlinį slovėnai pradėjo 5 taškais be atsako (37:30). 6 taškus iš eilės pelnė J. Lakovičius ir skirtumas toliau mažėjo (39:33), bet Slovėnijos komandą atšaldė K. Vasileiadžio tritaškis (42:33).

Tačiau ir toliau nesulaikomai pro varžovų gynybos pinkles nardė J. Lakovičius – po gynėjo perdavimo M. Begičius galingai krovė kamuolį iš viršaus (42:37). Brangiai Graikijos ekipai kainavo ir N. Kalatheso nesportinė pražanga, kurią varžovai pavertė 4 taškais (44:41).

Netrukus Z. Dragičius perėmė kamuolį ir triuškinančiu dėjimu privertė E. Zourą prašyti dar vienos minutės pertraukėlės (44:43). Bet ir po jos tęsėsi Slovėnijos spurtas – M. Smodišas smeigė tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį (46:44 ir spurtas 13:2).

Lemiamo ketvirčio pradžioje abi komandos keitėsi greitais tritaškiais ir pirmavo tai viena, tai kita. Kėlinio viduryje pamažu į priekį brovėsi Graikijos rinktinė – po Antonio Fotsio kurioziško metimo komandas skyrė 4 taškai (56:52). Bet čia pat tritaškiu atsakė J. Lakovičius (56:55).

Paskutinėmis minutėmis komandos taip ir žengė koja kojon. Likus žaisti 1 min. 11 sek. itin svarbų tritaškį pataikė N. Zisis (61:57), o puikų šansą turėjęs G. Dragičius tepataikė vieną baudos metimą iš trijų (61:58). Kitos atakos metu A. Fotsis smeigė tritaškį iš aikštės krašto ir po J. Lakovičiaus greito atsakymo dar vienu tolimu šūviu Slovėnijos rinktinę palaidojo N. Zisis (67:60).

Slovėnija – Graikija 60:69 (13:18, 12:19, 21:7, 14:25)

Slovėnija: Jaka Lakovičius 14 taškų (3/8 trit., 2/3 dvit., 1/1 baudos), Zoranas Dragičius (5 atk. kam.) ir Erazemas Lorbekas (5 atk. kam.) po 10, Goranas Dragičius 9, Mirza Begičius 8 (12 atk. kam., 3 blk.), Matjažas Smodišas 5, Sašo Ožboltas 3 (5 atk. kam.), Edo Muričius 1.

Graikija: Nikos Zisis 19 (3/4 trit., 3/8 dvit., 4/4 baudų; 5 atk. kam.), Ioanis Bourousis 8 (7 atk. kam.), Nickos Kalathes, Michaelis Bramos ir Antonis Fotsis po 7, Kostas Papanikolaou (6 atk. kam.) ir Kosta Koufos (8 atk. kam.) po 6, Kostas Vasileiadis 5, Dimitris Mavroeidis ir Kostas Kaimakoglou po 2.