Be pralaimėjimų čempionate žengiantys rusai šiame susitikime ryšėjo gedulo juosteles. Taip krepšininkai pagerbė šią šalį sukrėtusios tragedijos aukas.

Prieš rusų ir suomių mačą taip pat buvo paskelbta tylos minutė, o aistruoliai išskleidė plakatą su užrašu „Gedime“.

Anksčiau ketvirtadienį pasibaigusiose rungtynėse Makedonijos rinktinė po atkaklios kovos 65:63 palaužė gruzinus ir iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Paskutiniame dienos mače susitiks Graikijos ir Slovėnijos ekipos.

Rungtynės

Suomijos rinktinės starto penketas: Teemu Rannikko, Petteri Koponenas, Shawnas Huffas, Tuukka Kotti Geraldas Lee.

Rusijos rinktinės starto penketas: Antonas Ponkrašovas, Sergejus Bykovas, Andrejus Kirilenka, Viktoras Chriapa, Timofejus Mozgovas.

Susitikimo pradžią aptemdė keistas incidentas, kai arenos darbuotojams nepavyko sugroti Rusijos himno. Po kelių minučių rusų himnas vis dėlto buvo sugrotas, tačiau tuomet ėmė „streikuoti“ Suomijos himno paleidimas.
Galiausiai himnų problema buvo išspresta ir užtrukusios rungtynės pagaliau galėjo prasidėti.

Susitikimo pradžioje suomiai pirmavo 5:2 po T. Rannikko tritaškio. Vis dėlto svarstyklės pakrypo į kitą pusę, kai dėjimais rusus į priekį išvedė T. Mozgovas ir A. Kirilenka (6:5). Bet po vieno blykstelėjimo sekė vangus Rusijos krepšininkų žaidimas ir tuo pasinaudoję varžovai vėl pirmavo (11:8).

Nubudę Davido Blatto auklėtiniai didino apsukas ir laimėjo atkarpą 6:0 (14:11).

Kėlinio pabaigoje itin gražiu žaidimu aistruolius nudžiugino Andrejus Voroncevičius – aukštai pašokęs krepšininkas ore pagavo kamuolį ir atbulas įspūdingai krovė jį į krepšį (18:14).

Antrojo kėlinio pradžioje pora minučių abi komandos negalėjo pelnyti taškų, kol galiausiai Rusijos rinktinės persvarą po nesportinės Kimmo Muurineno pražangos didino A. Voroncevičius ir V. Chriapa (23:14). Šio puolėjo dėjimas kėlinio viduryje fiksavo dviženklį skirtumą (28:18).

Netrukus Rusijos ekipos persvara jau siekė 13 taškų (33:20), bet per paskutines tris minutes taškų nesugebėjo rinkti abi ekipos.

Po didžiosios pertraukos T. Rannikko smeigė tritaškį, bet rusai atsakė spurtu 7:0 (40:23). Suomijos krepšininkai žaidė kovingai, tačiau komandų meistriškumo skirtumas darėsi vis ryškesnis – antroje ketvirčio dalyje Rusijos rinktinė jau triuškino varžovus (52:30).

Kėlinio pabaigoje keli tritaškiai atgaivino Suomijos ekipos ambicijas (54:38) ir D. Blattas prašė minutės pertraukėlės. Po jos rusai ketvirtį užbaigė dar viena sėkminga atkarpa (59:38).

Ketvirtasis kėlinys staigmenų nepateikė. Žaidimo eiga klostėsi pagal rusų scenarijų ir D. Blatto auklėtiniai džiaugėsi užtikrinta pergale 79:60.

Suomija – Rusija 60:79 (14:18, 6:15, 18:26, 22:20)

Suomija: Shawnas Huffas 14 taškų (4/4 trit., 1/2 dvit.), Geraldas Lee ir Teemu Rannikko po 11, Petteri Koponenas 10, Tuukka Kotti 6 (7 atk. kam.), Mikko Koivisto 4, Petri Virtanenas ir Antti Nikkila (7 atk. kam.) po 2.

Rusija: Andrejus Kirilenka 14 (5/6 dvit., 4/5 baudų; 4 per. kam.), Aleksejus Švedas 12 (6 rez. perd.), Andrejus Voroncevičius ir Timofejus Mozgovas po 11, Sergejus Bykovas 8, Viktoras Chriapa 7 (11 rez. perd., 5 atk. kam., 5 kld., 3 per. kam.),Vitalijus Fridzonas ir Sergejus Monia (5 atk. kam.) po 6, Nikita Šabalkinas ir Semionas Antonovas po 2.