Ne mažiau įdomi buvo ir dviejų Šiaurės Amerikos Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) žaidžiančių ruso Andrejaus Kirilenkos ir gruzino Zazos Pačulijos tarpusavio dvikova. Ją laimėjo rusas, kuris pelnė 20 taškų. Gruzino kraityje - 11 taškų.

Rusijos ekipa savo sąskaitoje po dviejų turų turi dvi pergales, o gruzinai patyrė pirmą nesėkmę. Gruzinai pirmą varžybų dieną sutriuškino Belgiją (81:59), o rusai įveikė Ukrainą (73:64).

Prieš rungtynes konfliktų tarp aistruolių nebuvo.

Rungtynės:

Susitikimas prasidėjo A. Kirilenkos taškais, į kuriuos dviem tritaškiais atsakė Manučaras Markoišvilis - 6:2. Po tris minutes trukusios taškų „sausros“, rusas Vitalijus Fridzonas tolimu metimu persvėrė santykį - 8:6. Toliau atkaklios rungtynės vyko taškas į tašką, o pirmaujanti komanda keitėsi beveik po kiekvienos atakos. Po V. Fridzono tritaškio pirmas kėlinys baigėsi rusų pergale - 20:16.

Antro ketvirčio pradžioje Z. Pačulija ir Timofėjus Mozgovas apsikeitė dvitaškiais. Po Sergejaus Monios dviejų tritaškių Rusijos rinktinė kiek atitrūko nuo varžovų - 32:24. Nuo šios akimirkos rusai ėmė diktuoti savo sąlygas priešininkams ir po A. Kirilenkos dėjimo ir Aleksejus Švedo dvitaškio po dviejų kėlinių pabėgo nuo gruzinų 13 taškų skirtumu - 40:27.

Trečias ketvirtis prasidėjo V. Sanikidzės dvitaškiu ir Z. Pačulijos metimu iš po krepšio su pražanga. Tačiau T. Mozgovas ir A. Kirilenka dėjimais sugrąžino rusams solidžią persvarą - 46:32. Tada gruzinai spurtavo 10:3 ir sumažino deficitą - 42:49. Po 30 minučių kovos Rusijos rinktinė pirmavo 52:45.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M. Markoišvilio metimu, po Tornikės Šengelijos dvitaškio su pražanga Gruzijos rinktinė sumažino atsilikimą iki 2 taškų - 50:52. Tada sekė kelių minučių abipusių laidų ir netaiklių metimų atkarpa, o rezultatas nesikeitė. Susiėmę rusai surinko 6 taškus iš eilės ir vėl pabėgo 58:50. Gruzinai valios pastangomis vėl pasivijo varžovus 56:61, bet rungtynių pabaigą sumaniau sužaidė Rusijos rinktinės krepšininkai, kurie iškovojo antrą pergalę čempionate 65:58.

Rezultatas:

Rusija - Gruzija - 65:58 (20:16, 20:11, 12:18, 13:13).

Rusija: Andrejus Kirilenka 20 (4 atk. kam.), Sergejus Monia 12 (4 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas 9, Aleksejus Švedas 7, Timofejus Mozgovas 6 taškai.

Gruzija: Manučaras Markoišvilis 21, Zaza Pačulija 11 (5 atk. kam.), Viktoras Sanikidze 10 (8 atk. kam.), Marquezas Haynesas 7, Nikolozas Ckitišvili 4 taškai.