Per tris kontrolinius mačus mūsiškiai kol kas iškovojo tik vieną pergalę, Klaipėdoje praėjusią savaitę 94:73 nugalėję čekus. Dar viename susitikime uostamiestyje Lietuvos rinktinė 70:72 nusileido slovėnams.

Mačo pradžia buvo numatyta 17.30 val., tačiau vykdami į areną Lietuvos krepšininkai įstrigo kamštyje, todėl susitikimo startas vėlavo pusvalandį.

Susitikimui Rusijoje K. Kemzūra galėjo registruoti visus 14 žaidėjų. Rusai mačui pasitelkė net 15 krepšininkų, neregistruotas buvo tik po traumos atsigaunantis Viktoras Chriapa.

Dabar Lietuvos rinktinės kadidatai kelsis į Madridą, kur šeštadienį susitiks su Senojo žemyno čempionės titulą mūsų šalyje ginsiančia Ispanijos nacionaline ekipa.

Rungtynės

Lietuvos rinktinė susitikimą pradėjo tokiu penketu: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Rusų gretose startavo Sergejus Bykovas, Andrejus Voroncevičius, Dmitrijus Chvostovas, Andrejus Kirilenka, Timofejus Mozgovas.

Pirmuosius taškus sudėtingu metimu pelnė S. Jasaitis, bet čia pat rezultatą lygino T. Mozgovas, kuris kitos atakos metu krovė kamuolį iš viršaus ir pridėjo baudos metimą (2:5). Vėliau abiejų komandų atakos strigo, krepšininkų veiksmuose netruko netikslių sprendimų.

Vitalijus Fridzonas ir A. Kirilenka baudos metimais pratęsė Rusijos ekipos spurtą (2:9), o po Jono Valančiūno klaidos K. Kemzūra paprašė pirmosios minutės pertraukėlės.

Po jos J. Valančiūnas pelnė savo pirmuosius taškus, bet V. Fridzonas atsakė tritaškiu, o po Mindaugo Lukauskio nesportinės pražangos rusų persvara dar ūgtelėjo ir netrukus tapo dviženklė (4:15).

Vos tik pasirodęs aikštelėje taškus pelnė Darius Songaila, o įspūdingu dėjimu ataką po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo užbaigė J. Valančiūnas (8:16). Kitame aikštės gale Jonas gražiai blokavo A. Kirilenkos metimą, o M. Pocius sumetė baudas. Netrukus dar kartą sėkmingai veikė Š. Jasikevičiaus ir J. Valančiūno tandemas (12:16).

Vis dėlto paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis tiksliau žaidę Rusijos krepšininkai vėl nutolo (14:23).

Antrojo ketvirčio pradžioje Sergejus Monia tolimu šūviu atstatė dviženklį skirtumą (16:26). Lietuvos rinktinei taškus rinko tik D. Songaila, pelnęs 6 iš eilės (20:27).

Mūsiškių žaidimą pagyvino Darjušas Lavrinovičius – po puolėjo atakų varžovų pranašumas sumenko iki 5 taškų (24:29). Tačiau lietuvių entuziazmą greitai malšino A. Kirilenkos tritaškis (24:32).

Nors lietuviai aikštelės šeimininkams kurį laiką nutolti neleido, tačiau problemos po savo krepšiu, neatkovojant kamuolių ir leidžiant nardyti A. Kirilenkai, vertė niekais pastangas puolime (29:37). Galiausiai A. Kirilenka baudomis ir dėjimu kontratakoje didino skirtumą vėl iki dviženklio (29:41).

Po minutės pertraukėlės pagaliau krito pirmasis Lietuvos rinktinės tritaškis, kurį pataikė P. Jankūnas (33:41). Tačiau už šio epizodo K. Kemzūros auklėtiniai „neužsikabino“ – Rusijos ekipa padidino savo pranašumą iki didžiausio iki tol (33:47).

Padėtį taisė D. Lavrinovičius, pelnęs taškus su A. Kirilenkos pražanga (36:47), o kėlinį tiksliu metimu užbaigė D. Chvostovas (36:49).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo įspūdinga lietuvių ataka – po Š. Jasikevičiaus perdavimo galingai kamuolį iš viršaus krovė J. Valančiūnas, taškus rinko ir M. Pocius (40:49). Vis dėlto kelios klaidos šias pastangas vertė niekais (43:54).

Skirtumas tirpo, kai tolimą dvitaškį pataikė D. Songaila, o Š. Jasikevičius pirmuosius taškus įsirašė tritaškiu (48:54). Trumpą džiaugsmą aptemdė T. Mozgovo dvitaškis su tiksliu baudos metimu (48:57), o netrukus rusai atstatė dviženklį skirtumą ir privertė K. Kemzūrą prašyti minutės pertraukėlės (48:61).

Bet ir po jos mūsiškių padėtis negerėjo – Rusijos rinktinė pratęsė spurtą iki 16:2 ir skirtumas greitai tapo triuškinantis (50:70). Ketvirčio pabaigoje P. Jankūnas pataikė iš toli, sumažindamas atsilikimą iki 17 taškų (53:70).

Ketvirtame kėlinyje D. Songailos ir J.Valančiūno vedami lietuviai mėgino kilti į lemiamą šturmą, bet distancija tarp ekipų praktiškai nemažėjo (61:77). Ketvirčio viduryje D. Songaila prasižengė penktą kartą, o Rusijos rinktinė vis dar buvo solidžiai atitrūkusi (63:82).

Paskutinės minutės tebuvo formalumas, po kurio Rusijos rinktinė džiaugėsi pergale rezultatu 91:76. Lietuvos ekipai rungtynių pabaigoje beveik visus taškus rinko S. Jasaitis.

Statistika

Rusija – Lietuva 91:76 (23:14, 26:22, 21:17, 21:23)

Rusija: Timofejus Mozgovas 18 taškų (5/11 dvit., 8/10 baudų; 6 atk. kam.), Andrejus Kirilenka 17 (1/2 trit., 3/6 dvit., 8/12 baudų; 7 atk. kam., 3 per. kam.), Vitalijus Fridzonas 14, Antonas Ponkrašovas 12, Sergejus Monia ir Semionas Antonovas po 8, Segejus Bykovas 6, Dmitrijus Chvostovas ir Jevgenijus Voronovas po 3, Nikita Šabalkinas 2.

Lietuva: Paulius Jankūnas 15 (2/4 trit., 3/7 dvit., 3/4 baudų), Jonas Valančiūnas 14 (5/6 dvit., 4/4 baudų; 7 atk. kam.),Darius Songaila 12 (5/6 dvit., 2/2 baudų), Simas Jasaitis 11, Darjušas Lavrinovičius ir Martynas Pocius po 7, Rimantas Kaukėnas 4, Šarūnas Jasikevičius 3 (5 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 2, Robertas Javtokas 1.

Mantas Kalnietis (14:23 min.) ir Mindaugas Lukauskis (12:54 min.) taškų nepelnė, o Kšyštofas Lavrinovičius ir Marijonas Petravičius aikštelėje nepasirodė.

Dvitaškiai: Rusija 24/43 (56 proc.) – Lietuva 21/39 (54 proc.)

Tritaškiai: Rusija 6/16 (38 proc.) – Lietuva 4/16 (25 proc.)

Baudų metimai: Rusija 25/34 (74 proc.) – Lietuva 22/28 (79 proc.)

Rezultatyvūs perdavimai: Rusija 17 – Lietuva 20

Perimti kamuoliai: Rusija 12 – Lietuva 2

Blokai: Rusija 4 – Lietuva 3

Atkovoti kamuoliai: Rusija 24 – Lietuva 28

Klaidos: Rusija 12 – Lietuva 20.