Įpusėjus trečiam kėliniui po Mirzo Begčiaus dėjimo Slovėnijos rinktinė buvo išsiveržusi į priekį 58:43, tačiau tuomet svečiai atsakė spurtu 18:2 ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo minimalia persvara.

Iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, rezultatas dar buvo lygus, tačiau šeimininkai slovėnai sėkmingiau sužaidė mačo pabaigą bei šventė pergalę.

Svečiai šiose varžybose prie baudos metimų linijos stojo net 45 kartus.

Buvęs žalgirietis M. Begičius šiame susitikime pelnė 8 taškus (4/4 dvitaškiai) bei atkovojo ir blokavo po vieną kamuolį.

Vilniaus "Lietuvos ryto" klubo garbę gynęs Milko Bjelica taškų nepelnė (0/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius bei kartą suklydo.

Rezultatas:

Slovėnija - Juodkalnija - 86:79 (19:22, 25:15, 16:24, 26:18).

Slovėnija: Erazemas Lorbekas 14, Goranas Dragičius 12 (8 rez. perdav.), Samo Udrihas 11, Mirza Begičius ir Edo Muričius po 8, Mirza Begičius 4 taškai.

Juodkalnija: Nikola Pekovičius 21 (9 atk. kam.), Vladimiras Dragicevičius 17, Milošas Borisovas 14, Omaras Cookas 8,... Miljo Bjelica 0 taškų.

Primename, kad prieš keletą dienų Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti slovėnų pranašumą 70:72.

Serbai turnyre nugalėjo makedonus

Kitame šio turnyro susitikime serbai 81:73 (29:18, 17:29, 17:15, 18:11) nugalėjo makedonus.

Du Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempiono Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos draugai šįkart rungtyniavo vienas prieš kitą - Aleksandras Rasičius serbams per 23 minutes praleistas aikštelėje pelnė 3 taškus (pataikė vieną tolimą metimą), o makedonas Predragas Samardžiskis surinko 7 taškus bei atkovojo 2 kamuolius.

Buvęs žalgirietis Bobanas Marjanovičius Serbijos rinktinei pelnė 7 taškus per septynias minutes.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Duško Savanovičius (18 tšk.), Milošas Teodosičius įmetė 14 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Makedonams Darko Sokolovas pelnė 18 taškų.

Rezultatas:

Serbija - Makedonija - 81:73 (29:18, 17:29, 17:15, 18:11).

Serbija: Duško Savanovičius 18, Milošas Teodosičius 14 (7 rez. perd.), Milenko Tepičius ir Kosta Perovičius po 11, Nenadas Krstičius 9, Bobanas Marjanovičius 7, Urošas Tripkovičius 6, Aleksandras Rasičius 3, Draganas Milosavljevičius 2 taškai.

Makedonija: Darko Sokolovas 18, Pero Antičius 14, Vojdanas Stojanovskis 13, Kirilas Nikolovskis 11, Vlado Ilievskis 8, Predragas Samardžiskis 7 taškai.

Graikai po atkaklios kovos įveikė Rusijos rinktinę

Trečią pergalę iš eilės draugiškame turnyre Kipre iškovojo Graikijos rinktinė 83:80 (14:19, 20:24, 23:17, 26:20) įveikusi Rusijos krepšininkus, kuriems tai buvo antra nesėkmė iš eilės.

Davido Blatto auklėtiniai susitikimo pabaigoje turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau rusas paskutinę sekundę užkliuvo už Graikijos rinktinės žaidėjo kojos bei išmesti kamuolio nesugebėjo.

Praėjusiame mače ant parketo neišbėgęs Rusijos krepšinio žvaigždė Andrejus Kirilenko graikams buvo sunkiai sustabdomas - pelnė 23 taškus, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatas:

Graikija - Rusija - 83:80 (14:19, 20:24, 23:17, 26:20).

Graikija: Ioannis Bourousis 13 (6 atk. kam.), Kostas Kaimakoglou 13, Nikolaos Zisis 11, Antonis Fotsis 11 taškų.

Rusija: Vitalijus Fridzonas 24, Andrejus Kirilenko 23 (8 atk. kam., 6 rez. perdav.), Timofėjus Mozgovas 9 (5 atk. kam.), Aleksejus Švedas 8, Nikita Šabalkinas 4, Andrejus Voroncevičius 3, Sergejus Monia 3 taškai (5 atk. kam.).

Trečiadienį (rugpjūčio 10 d.) Maskvoje rusai išbandys jėgas su Lietuvos rinktine.

Lietuvių varžovai britai įtikinamai nugalėjo Olandijos rinktinę

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės varžovai Europos čempionate britai pirmose savo kontrolinėse rungtynėse 96:70 (19:19, 26:16, 22:20, 29:15) nugalėjo Olandijos krepšininkus.

Didžiosios Britanijos nacionalinė komanda rungtyniavo be trijų savo lyderių - Luolo Dengo, Richardo Archibaldo ir kol kas neapdrausto Beno Gordono.

Nugalėtojams Ryanas Richardsas pelnė 16 taškų, Kyle'as Johnsonas - 14, o Ericas Boatengas - 13.

Olandams Aronas Roye įmetė 18 taškų, o Arvinas Slagteris - 17.

NBA patirties turintis Francisco Elsonas aikštelę paliko pelnęs vos du taškus.<

Artėjančią savaitę britai sužais kontrolines rungtynes su Afrikos čempionatui besirengiančia Nigerijos rinktine bei Prancūzija. Vėliau Didžiosios Britanijos Europos čempionato pasirengimo cikle laukia serbai ir kroatai.

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis mūsų šalyje vyksiančiose Senojo žemyno pirmenybėse Didžioji Britanija rungtyniaus D grupėje. Šios grupės varžybose taip pat grumsis Turkija, Lenkija, Ispanija, Lietuva ir atranką įveikusi rinktinė.

Rezultatas:

D. Britanija - Olandija - 96:70 (19:19, 26:16, 22:20, 29:15).

D. Britanija: Ryanas Richardsas 16, Kyle‘as Johnsonas 14, Ericas Boatengas 13, Matthew Bryanas-Amaningas 10, Alexas Marcotullio 9, Devonas von Oostrumas 8, Ogo Adegboye‘as ir Andrew Lawrence‘as 6, Joelis Freelandas 5 taškai.

Olandija: Aronas Roye‘as 18, Arvinas Slagteris 17,… Francisco Elsonas 2 taškai.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.