Anglijos rinktinė jau 3-ąją susitikimo minutę įšsiveržė į priekį, kai po grubios gynėjų klaidos, Michaelas Owenas (Maiklas Ouenas) permetė kamuolį per portugalų vartininką Ricardo (Rikardą). Portugalijos futbolininkai nepalūžo ir visas varžybas turėjo nemažą žaidybinę persvarą, tačiau jiems dažnai pritrūkdavo tikslumo atakų užbaigimui, o anglų gynybos grandies žaidėjai vis perimdavo kamuolius. Nuo 27-os varžybų miutės anglai žaidė be savo atakų lyderio Wayne'o Rooney (Veinio Rūnio), kuris pasitempė čiurną ir buvo pakeistas Dariusu Wassellu (Dariusu Vaselu).

Portugalijos rinktinės treneris Luizas Felipe Scolaris (Luisas Felipė Skolaris) išnaudojo visus ketimus bandydamas atrasti geriausią sudėtį. Kaip paaiškėjo vėliau, paskutinysis keitimas buvo lemiamas - 75-ąją minutę, Luisą Figo (Luišą Figu) pakeitęs, Helderis Postiga (Helderis Poštiga) jau po 8 minučių galvą pelnė išlyginamąjį įvartį - 1:1. Per likusį laiką komandos dar pavojingai atakavo - anglas Solas Campbellas (Solas Kempbelas) pelnė įvartį, tačiau varžybų arbitras užfiksavo abejotiną pražangą prieš portugalų vartininką ir įvarčio neįskaitė. Pratęsimas.

Antrojo pratęsimo kėlinio 5-ąją minutę portugalus stipriu smūgiu į priekį išvedė Rui Costa (Rui Košta). Atrodė, kad anglų padėtis tapo nepavydėtina, tačiau patys anglai taip negalvojo. Jau po 5 minučių anglų saugas Frankas Lampardas (Frenkas Lampardas), greitu smūgiu apsisukdamas, nuginklavo Portugalijos rinktinės vartininką ir rezultatas vėl tapo lygus - 2:2. Per likusį laiką komandos apsimainė keliomis atakomis, tačiau jau laukė pirmosios turnyro 11 metrų baudinių serijos.

Teisę smūgiuoti pirmaisiais gavo anglai. Jų kapitonas Davidas Beckhamas (Deividas Bekhemas) smūgiavo pirmas ir...antrą kartą turnyre smūgiavo netaikliai. Jo spirtas kamuolys praskriejo aukštai virš vartų. Visi kiti anglų smūgiai buvo taiklūs, o portugalų gretose į vartus nepataikė tik Rui Costa. Baudinių serijos, kaip ir rungtynių, rezultatas liko lygus - 4:4 - ir žaidėjai stojo muštinių baudinių iki pirmojo nepataikyto.

Ashley Cole'as (Ešlis Koulas, Anglija) smūgiuoja taikliai, Helderis Postiga (Portugalija) - taip pat, Dariuso Vassello (Anglija) smūgį atremia vartininkas Ricardo, kuris pats realizuoja sekantį portugalų baudinį ir rungtynės baigiasi Portugalijos rinktinės pergale!