Po 38-ąją minutę įmušto Londono "Chelsea" klubo ir Anglijos rinktinės saugo Franko Lampardo įvarčio rezultatas tapo 1:0 anglų naudai. 73-ą minutę Anglijos ekipa galėjo rezultatą padvigubinti, kai prie 11 metrų atžymos mušti baudinį stojo rinktinės kapitonas Davidas Beckhamas (Deividas Bekhemas). Tačiau, jo smūgio kryptį atspėjęs, Prancūzijos rinktinės vartų sargas Fabienas Barthezas (Febienas Bartezas) atmušė kamuolį ir rezultatas liko nepakitęs.

Viskas apsivertė paskutiniąją varžybų minutę, kai Prancūzijos rinktinės lyderis Zinedine'as Zidane'as (Zinedinas Zidanas) puikiu smūgiu, iš maždaug 25 metrų atstumo įmušė įvartį į tolimąjį anglų vartų kampą. Prancūzijos sirgaliams dar nespėjus atsidžiaugti šiuo įvarčiu, kitoje atakoje T. Henry perėmė silpną S. Gerrardo perdavimą anglų vartininkui, kuris nugriovė Prancūzijos rinktinės puolėją baudos aikštėje. Teisėjas buvo negailestingas anglams ir parodė į 11 metrų atžymą.

Mušti baudinį vėl stojo Z.Zidane'as. Jo smūgis apgavo vartininką Davidą Jamesą (Deividą Džeimsą) ir prancūzai išplėšė pergalę 2:1. "Zizou" tapo rezultatyviausiu turnyro snaiperiu.

Pergalė išsprūdo iš rankų. Sveno Gorano Erikssono veidas parodė viską. Galima prisiminti 1999 metų UEFA čempionų lygos finalą, kai anglų “Manchester United” sugebėjo per jau pridėtą laiką įmušti du įvarčius ir nugalėti Miuncheno “Bayern”. Šiandien ir anglai sužinojo, ką reiškia pralaimėti pirmaujant visą susitikimą.