Kuomet "Liverpool" užsidegė parsigabenti šį "grynuolį" į Britaniją, klubas arbitražo teisme laimėjo bylą prieš šalies valdininkus, kurie beveik du mėnesius nenorėjo duoti leidimo žaidėjui dirbti Anglijoje - trūko rungtynių už rinktinę.

Unikalus greitis ir stulbinantis įvarčio pojūtis - tai savybės dėl kurių Barošas yra laikomas pavojingesniu net už Janą Kollerį (Janą Kiolerį). To įrodymas - 16 įvarčių per 25 rungtynes už rinktinę ir realūs šansai ateityje pagerinti jau užsistovėjusį Antonino Pučo rekordą - 34 įvarčiai už rinktinę. Jei nesutrukdys puolėją persekiojančios traumos - 2/3 pastarojo sezonono Barošui nusirašė dėl kojos lūžio, patirto rugsėjį, kuomet jis susidūrė su Markussu Babbeliu. Bet, atsigavęs vasarį, puolėjas jau įgijo formą, įmušęs keturis įvarčius per ketverias rinktinės rungtynes.

Maris Verpakovskis, Latvijos rinktinės puolėjas

Kuomet jį stebi už aikštės ribų, sunku įsivaizduoti, kad būtent su šiuo neaukštu jaunuoliu susietos pagrindinės Latvijos rinktinės atakos viltys. Bet tereikia puolėjui išeiti į aikštę, viskas akimirksniu pasikeičia. Techniškas, stiprų smūgį turintis, tikslo siekiantis, be dvejonių į kietas dvikovas besiveržiantis - tokia Aleksandro Starkovo komandos vizitinė kortelė - Maris Verpakovskis.

Ne veltui praėjusią žiemą kartu su Kijevo "Dinamo" ir Samaros "Krylja Sovetov" už šį žaidėją kovėsi ir Anglijos "Premier" lygos atstovai. Puolėjas išsirinko Kijevą, kur greitai iškovojo vietą startinėje sudėtyje, kas pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Į Europos čempionatą Verpakovskis vyksta antroje rezultatyviausių latvių sąrašo pozicijoje - 12 įvarčių per 32 rungtynes. Jis turi vilties pavyti rinktinės draugą - Marianą Paharsą, kurio sąskaitoje 15 įvarčių per 60 rungtynių.

Andrei Kariaka, Rusijos rinktinės saugas

Rusijai Andrejaus galimybės jau seniai žinomos, tačiau Europai jo žaidimas gali tapti tikru atradimu. Roberto Poškaus komandos draugas dar nėra pasirodęs tokio aukšto rango turnyruose. Debiutavęs rinktinėje prieš 2002-ųjų metų Pasaulio čempionatą, jis į rinktinės finalinio turnyro sudėtį nepateko. Dabar A. Kariaka gali pademonstruoti savo pagrindinius kozirius - didelį greitį, techniką ir taipogi stiprų smūgį. Kariaka jau domisi keli Anglijos "Premier" lygos klubai, todėl po Europos čempionato - ypač sėkmingo žaidimo atveju - negalima neigti, kad jis pratęs savo karjerą užsienyje.

Antonio Cassano (Antonijus Kasano), Italijos rinktinės puolėjas

Apeninuose žurnalistai jį vadina auksiniu Italijos futbolo berniuku. Simboliška, kad Cassano gimė kitą dieną po to, kai italai 1982-ais metais laimėjo prieš vokiečius Pasaulio čempionato finale. Geros technikos, nestandartinių veiksmų aikštėje ir firminių perdavimų kulnu dėka Bario miestelio atstovas greitai tapo "Roma" tifozių numylėtinis.

Tiesa, jo charakteris toli gražu ne angeliškas. Treneris Fabio Capello (Fabijus Kapelo) pakankamai prisikentėjo nuo savo auklėtinio. Jis neretai kaltino jaunąjį puolėją susirgus žvaigždžių liga ir nenoru laikytis žaidimo disciplinos. Nežiūrint dažnų konfliktų, Cassano neseniai pasibaigusiame "Serie A" čempionate įmušė 14 įvarčių. Jei Trapattoni (Trapatonis) patikės jam vieną startinėje sudėtyje, tai jo "atidirbtas" žaidimas su Francesco Totti (Frančesku Točiu) gali "Squadra Azzurai" atnešti nemažus dividendus.

Kevin Kuranyi (Kevinas Kuranyjis), Vokietijos rinktinės puolėjas

Prieš 22 metus Brazilijoje gimęs puolėjas - vienas iš "kaltininkų" to, kad "Stuttgart" praminti "jaunais ir laukiniais". Kuranyi turi visus duomenis, kad tapti žvaigžde: kūno sudėjimas kaip Thierry Henry (Tjerio Anri), technika, greitis, smūgis abiejomis kojomis, sugebėjimas laimėti oro dvikovas. Praėjusiais metais jis, įmušęs 15 įvarčių, tapo ketvirtuoju Bundesligos rezultatyviausiųjų lentelėje.

Šiais metais įmušė keturiais įvarčiais mažiau, bet vis tiek buvo geriausias savo komandoje. Puolėjo naudai kalba ir du paskutinieji Vokietijos rinktinės įvarčiai į Šveicarijos vartus. O štai sekmadienį be traumuoto Kuranyi vokiečiai nesugebėjo įmušti vengrams. Pagrindinis puolėjo minusas - patirties trūkumas, todėl Rudi Volleris (Rudis Fioleris) kol kas labiau pasitiki Fredi Bobičiu (Fredžiu Bobičiu) ir Miroslavu Klose (Miroslavu Kloze). Bet gal treneris prisimins, kad prieš du metus į Pasaulio čempionato finalą Vokietiją ištempė tada irgi mažai kam žinomas Klose?

Frank Lampard (Frenkas Lampardas), Anglijos rinktinės saugas

Dar žaisdamas už "West Ham", Lampardas atkreipė į save dėmesį, kaip nestandartinis, protingas žaidėjas, galintis vienas pakeisti rungtynių eigą. Tiesa, iki pastarojo laiko jam trūko stabilumo. Bet praėjusį sezoną "Lamps" (angl. - lempos), kaip jį vadina rinktinės draugai, sužaidė taip sėkmingai, kad dvejonės dėl to, ar jis žvaigždė, atkrito savaime. Maža to, "Chelsea" saugui pavyko, rodės, neįmanomas dalykas - įsiterpti į Anglijos rinktinės startinę sudėtį, iš ten išstūmus Nicky Buttą (Nikį Batą).

Nėra abejonės tame, kad savo galingais smūgiais ir nestandartiniais perdavimas Lampardas ne kartą kels priešininkams sunkiai sprendžiamus uždavinius ir Europos pirmenybėse.

Wayne Rooney (Veinas Rūnis), Anglijos rinktinės puolėjas

Štai jau pusantrų metų futbolo pasaulis žavisi ir tuo pat metu stebisi Wayne'o Rooney fenomenu. "Everton" puolėjo išvaizda ir gabaritai niekaip nesusiriša su profesionalaus futbolininko savoka. Bet Anglija pažinojo Paulą Gascoigne'ą (Polą Gaskoiną), dėl to į fizinius Rooney "trūkumus" seniai užmerkė akis.

Būdamas 18 metų žaidėjas turi tokį potencialą, kurį pats Michaelas Owenas (Maiklas Ouvenas) įvertino kaip "didesnis, nei kas nors yra turėjęs per pastaruosius 30 metų". Rooney gerai smūgiuoja, turi neblogą greitį ir fenomenalų aikštės matymą - būtent pastaroji savybė apsprendė jo vietą aikštėje: šalia Oweno. O trūkumus Rooney pavertė grėsmingu ginklu, išmokęs kovoti už kamuolį. Tiesa, tai jis daro taip pasiaukojančiai, kad per dažnai pažeidžia taisykles. Bet keistis strazdanotasis anglas nesiruošia.

Wesley Sneijder (Veslis Snaideris), Olandijos rinktinės saugas

Kuomet 1988-iais rinktinė pergalingai grįžo į Olandiją, keturmetis Snejderis kartu su tėvu stovėjo oro uosto kelio pakraštyje, ir sveikino savo numylėtinius. Birželio 9 dieną "Ajax" saugui sukanka 20 metų ir jau antrus metus jis yra pagrindinis Amsterdamo klubo žaidėjas bei atkrintamųjų rinktinės rungtynių su Škotija didvyris (įvartis ir trys rezultatyvūs perdavimai).

Jo pakilimas praėjusiais metais buvo ryžtingas: sausio 7 d. - perėjimas į pirmąją "Ajax" komandą, vasario 2 d. - debiutas Olandijos čempionate, kovo pabaiga - debiutas jaunimo rinktinėje, balandžio pabaiga - iškvietimas į nacionalinę rinktinę. Žaisti jis pradėjo "DOS" vaikų komandoje iš Utrechto, po to perėjo visus "Ajax" akademijos laiptelius. Vienodai gerai žaidžia abiejomis kojomis, vienas iš kozirių - gebėjimas atlikti baudos smūgius.

Fernando Torres (Fernandas Toresas), Ispanijos rinktinės puolėjas

"Atletico" mokyklos auklėtinis jau vadinamas antruoju Rauliu ir jis yra viena didžiausių ispanų vilčių 2006-ųjų metų Pasaulio čempionate. Ir tai yra nežiūrint to, kad aukščiausiame lygyje "El Nino" ("Vaikas") žaidžia tik du metus. 2002-iais jis su savo klubu pakilo į pirmąjį Ispanijos divizioną ir iš karto įmušė 13 įvarčių, o šiame sezone su 19 įvarčių pasidalino 3-6 vietas rezultatyviausiųjų žaidėjų lentelėje.

Patekimui į pirmąją šalies rinktinę Fernando Torresui prireikė metų: jis debiutavo trenerio Saezo komandoje rugsėjo pradžioje, kai ispanai svečiuose sutriuškino Portugaliją (0:3). Šių metų balandį jo pirmasis įvartis rinktinei padėjo ispanams pasiekti lygiąsias rungtynėse su italais (1:1).

Kim Kallstrom (Kimas Kalstriomas), Švedijos rinktinės saugas

Švedai žada tapti vienu iš "Euro 2004" atradimu. O pačioje rinktinėje didžioji vilčių dalis siejama su vienu ryškiausių naujosios kartos atstovų. Į šešėlį pasitraukė Ljunbergas, pagrindinėje sudėtyje vietą prarado Andersas Svenssonas. Viskas dėl to, kad pagrindiniu švedų kamuolių atakai skirstytoju tapo 21 metų amžiaus Kallstromas.

Vunderkindas dar periferiniame "Haaken" klube atkreipė visos Švedijos dėmesį į save. Katės plastiškumas dirbant su kamuoliu, gebėjimas vienu perdavimu "apnuoginti" gynybą ir puikus žaidimo supratimas - ne veltui dar 1999-iais "Corriere dello Sport" įtraukė Kallstromą į daugiausiai žadančių Pasaulio futbolininkų dešimtuką.

Tarp norinčių jį nupirkti iš "Djurgarden" šią žiemą buvo "ManUtd", "Chelsea", "Blackburn Rovers". Bet pats žaidėjas pasirinko kuklųjį prancūzų "Rennes" - vieną pirmųjų laiptelių šlovingos karjeros kopėčiose. Kitu laipteliu Kallstromui gali tapti "Euro 2004". Švedijoje tuo yra įsitikinę visi.

Šaltinis
Futbolo portalo EuroFootball.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip perduoti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be žodinio ar raštiško EuroFootball.lt administracijos sutikimo griežtai draudžiama.
www.EuroFootball.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją