Klampioje ir lėtoje dvikovoje abiejų komandų žaidėjai galynėjosi ne tik vienas su kitu, bet ir su nuovargiu po alinančio ketvirtfinalio–pusfinalio–finalo maratono.

Graikijos krepšininkai pirmavo beveik viso susitikimo metu, tačiau mačo pabaigoje slovėnus gelbėti ėmėsi Jaka Lakovičius. Judrusis gynėjas tritaškiais mažindavo skirtumą iki minimalaus, tačiau lemiamomis sekundėmis graikai pataikė tiek baudų metimų, kiek jiems prireikė pergalei.

Praėjusiame čempionate Madride Graikijos krepšininkai liko be medalių, kai pusfinalyje nusileido ispanams, o kovą dėl bronzos pralaimėjo Lietuvos rinktinei. Tad prie ekipos vairo stojus lietuviui graikams pavyko pagerinti savo rezultatus.

Tuo metu slovėnai jau pasiekė aukščiausią vietą Europos čempionate per visą nepriklausomos šalies istoriją, pirmą kartą patekę į kovą dėl medalių.

Šeštadienį pusfinalyje graikai 64:82 pralaimėjo Ispanijos rinktinei, o slovėnai tik po pratęsimo 92:96 nusileido Serbijos ekipai.

Rungtynės

Graikai rungtynes pradėjo sėkmingiau ir po Efstratios Perperoglou tritaškio bei Vassilio Spanoulio prasiveržimo šovė pirmyn (5:0). Tačiau Boštjanas Nachbaras dukart taikliai atakavo iš toli ir persvėrė rezultatą (6:5).

Graikams persvarą atstatė Sofoklis Schortsanitis ir Nikos Zisis (9:6), bet svarstyklės vėl pakrypo į priešingą pusę, kai Slovėnijos rinktinės žaidėjai pelnė 7 taškus be atsako (13:9).

Vis dėlto ketvirtį sėkmingiau užbaigė J. Kazlausko auklėtiniai, kurie patys atsakė 7 „sausais“ taškais. S. Schortsanitis puikiai išnaudojo nesportinę Gorano Jagodniko pražangą – puolėjas sumetė abi baudas, o aidint kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai pataikė iš po krepšio (16:13).

Antrasis ketvirtis prasidėjo vidurio puolėjo Ioanio Bourousio tritaškiu, o netrukus dukart iš eilės taiklus buvo S. Schortsanitis ir Graikijos rinktinė susikrovė dviženklę persvarą (23:13).

Slovėnijos krepšininkams pavyko pristabdyti tolstančius varžovus ir po Erazemo Lorbeko metimo skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (26:19). Tačiau po savo krepšiu slovėnai niekaip negalėjo susitvarkyti su S. Schortsaničiu – graikų milžinas metimu su bauda atstatė dviženklį skirtumą (29:19), pelnydamas jau 14-ąjį savo tašką.

Netrukus E. Lorbekas tolimu šūviu nubraukė oponento pastangas, o prie baudų metimo linijos pasiųstas Samo Udrihas dar labiau sumažino atotrūkį tarp ekipų (29:24). Per likusias dvi minutes tikslą pasiekė tik Nicko Calatheso metimas, rungtynių pusiaukelėje užfiksavęs 7 taškų Graikijos rinktinės pranašumą (31:24).

Trečiajame ketvirtyje S. Schortsanitis tęsė savo puikų pasirodymą ir dar vienu dvitaškiu su bauda sugrąžino graikams dviženklę persvarą (36:26), tačiau prabudo ir J. Lakovičius, tolimu šūviu pelnęs pirmuosius savo taškus (36:29).

Kad atsipalaiduoti neverta signalizavo ir iš toli pataikęs Urošas Slokaras (38:33). Graikus gelbėjo S. Schortsanitis ir Antonis Fotsis (42:35), bet kėlinio pabaigoje B. Nachbaras perėmė kamuolį ir pabėgęs į kontrataką dar kartą sušvelnino santykį (42:37).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui kevirtosiomis pražangomis buvo nubausti vieni iš Graikijos komandos lyderių Nikos Zisis bei A. Fotsis, o U. Slokaras dar labiau sumažino skirtumą (42:39).

Lengviau atsikvėpti J. Kazlausko auklėtiniai galėjo po I. Bourousio tritaškio (45:39), bet J. Lakovičiaus ir S. Udriho metimai sumažino graikų persvarą iki minimumo (45:44).

Klampioje ir lėtoje kovoje krepšininkai dažniau keitėsi klaidomis nei tiksliais metimais, o likus žaisti 4 min. komandas vis dar skyrė 1 taškas (47:46).

Graikijos krepšininkai atakose stengėsi vėl surasti S. Schortsanitį ir šis jų nenuvylė – puolėjas pataikė 4 baudas iš eilės ir iki kėlinio pabaigos likus 3 min. leido savo komandai atitrūkti (51:46).

Po minutės J. Lakovičius taikliai atakavo iš toli (51:49), atgaivindamas slovėnų gerbėjų viltis, bet iki susitikimo pabaigos likus 31 sek. tritaškį smeigė ir A. Fotsis (54:49).

J. Lakovičius greita ataka sušvelnino santykį, o V. Spanoulis kitame aikštės gale realizavo tik vieną baudos metimą (55:51). Pražanga stabdyto J. Lakovičiaus ranka nedrebėjo (55:53) ir likus 16 sek. slovėnai prie baudos metimo linijos pasiuntė N. Zisį.

Graikijos ekipos gynėjas pataikė abu metimus (57:53), bet J. Lakovičius dar kartą taikliai atakavo nuo tritaškio linijos (57:56). Slovėnai nespėjo greitai prasižengti ir per visą aikštę buvo priversti vytis V. Spanoulį, degindami brangų laiką. Likus 4 sek. sustabdytas V. Spanoulis prametė abi baudas, tačiau paskutinei atakai Slovėnijos rinktinei laiko buvo per mažai.

Graikija: Sofoklis Schortsanitis 23 taškai (7/9 dvit., 9/12 baudų; 6 atk. kam.), Ioanis Bourousis 9 (7 atk. kam.), Nikos Zisis 6, Antonis Fotsis 5.

Slovėnija: Jaka Lakovičius 16 (3/7 trit., 2/5 dvit., 3/4 baudų), Erazemas Lorbekas 12 (5/18 metimų; 9 atk. kam.), Urošas Slokaras ir Boštjanas Nachbaras po 9.

Dvitaškiai: Graikija 14/27 (52 proc.) – Slovėnija 9/30 (30 proc.)

Tritaškiai: Graikija 4/20 (20 proc.) – Slovėnija 8/27 (30 proc.)

Baudos: Graikija 17/25 (68 proc.) – Slovėnija 14/18 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Graikija 38 – Slovėnija 36

Rezultatyvūs perdavimai: Graikija 8 – Slovėnija 9

Klaidos: Graikija 17 – Slovėnija 8

Perimti kamuoliai: Graikija 6 – Slovėnija 7